Zmrznjeno testo za kruh

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

tema odprta - 24. mar 2005 13:49 | ogledi: 13.762 | odgovori: 19

Ali mislite, da bi lahko zamesila testo za kruh, ga vzhajala in vse ... potem pa dala zmrznit? Namreč, super bi bilo, če bi naredil žemljice, jih dala zmrznit, potem pa bi zjutraj lahko spekla vsakič sveže, tople, mnjami žemljice za zajtrk ...

uharica

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

24. mar 2005 14:45

Uharica, Za to je najboljši aparat za peko kruha. Sedaj imajo v Merkrju akcijo Clatronica 13.990 sit.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. mar 2005 9:48

Testo za kruh se da zmrznit - najbolje da še oblikovano - torej zamesiš, 1x vzhajaš, oblikuješ žemljice in zmrzneš, najprej seveda na pekaču, da obdržijo obliko, potem, ko so zmrznjene, jih pa lahko daš skup v vrečko, če imaš problem s prostorom v zmrzovalnikom (ne poznam družine, ki tega problema ne bi imela:). Če češ, lahko probaš tudi zamrznit 2x vzhajano testo, ampak ne vem, če ni potem preveč vzhajano - ko se bo namreč tajalo, bo spet vzhajalo in ti potem lahko med peko skup pade. Ampak to je samo moje razmišljanje - probala pa še nisem. Tole 1x vzhajano, oblikovano in zmrznjeno pa preverjeno gre! Saj tako tudi delajo rogljičke itd... kar lahko kupiš zmrznjeno. Fino pri tem je, da je kruh že 1x vzhajan in tudi že oblikovan, tako da res samo daš v pečico in je (najprej na malo, da se odtaja in potem povečaš temperaturo, da se lepo speče - ali pa odtajaš na pustu in daš pečt, ko so že v gl. odtajane). Kruhomat je fajn, ampak žemlic, štručk, pletenic, lir, zvezd, makovk, polžkov, slanikov in podobnega pa ne zna delat:) Tako da je tudi zmrzovalnik prav pride:) izkoristimo potenciale svojih pripomočkov (in svoje, seveda:) Veri

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

25. mar 2005 9:58

Veri, super! Ful hvala za tale navdušujoč odgovor Kruhomat smo imeli doma (ko sem živela še pri starših) in je kruhek res dober, ampak - ne vem, zakaj - imam bistveno raje "ročno" narejen kruh. Pa še z velikim veseljem ga delam! Tako da bom delala kar po preizkušeni metodi Samo še eno vpr.: a če daš zmrznjene žemljice v pečico, daš najprej na cca 50C in potem kar pustiš notri, ko se pečica segreva do 200C, ali jih daš vmes ven? Še enkrat hvala za odgovor. Želim ti lep deževen dan! uharica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. mar 2005 10:19

Kar not jih pusti, nič ni treba ven jemat! Kaj bi si delo delala, pa tudi manj energije gre; malo bojo še vzhajale sproti, tako da lahko priključiš na 200 še predno so do konca vzhajane (pazi, če si taka, kot jaz, bo to zelooo hitro:) Lepe žemljice ti želim:) Pa naj ti zajček kaj dobrega prinese! Tudi jaz zeloo rada mesim na roke - kruhomat je pa fajn za delovnike, ko bi rad zjutraj svež kruhek, pa se ti ne da zgodaj vstajat:) Čez vikend pa se še vedno igram z navadnim mesenjem:) Jaz bom te dni pekla torte ko nora, ker vsi nekaj praznujejo - mi je kar žal, da jih ne boste mogle videt - pa saj bo kmalu drugače - obeta se mi foto! Veri

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

25. mar 2005 10:22

No, potem pa uspešno peko tort! Jaz se bom predajala več vrstam kruha :) uharica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. mar 2005 23:07

Ena torta uspela - slon:) Druga je na vrsti jutri. Veri

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

26. mar 2005 13:09

BRAVO! uharica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. mar 2005 21:33

Hvala - druga ni bila tako zelo lepa kot prva, se je pa vseeno videlo, kaj je predstavljala - računalniško miško na podlagi, s kablom in vse (ni bila optična:). Kaj češ, vsakič ne more bit perfektno, a ne?;) NO, verjeli ali ne, v torek me čaka še ena torta, tokrat za v službo, službeno praznovanje:) Danes sem naredila mlečni kruh - pletenico, mehek ko puh, takega pa moj kruhomat ne speče, pa če po trepalnicah skačem! Vsaj tako trdita moja dva (bratec in fant). Čakajo me še orehove vrtnice in še kak kruhek za mojo in fantovo mami. Očitno še ne bo kmalu konec tort in kruha! Veri

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

31. mar 2005 10:21

Veri, danes sem spekla zmrznjene žemljice. SUPER! To bomo zdaj kar prakticirali. Res je fajn Sem pa prepričana, da je bila tudi računalniška miška super, samo ti imaš previsoke standarde In upam, da že počivaš po vsem tem pečenju ... LP! uharica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 10:48

Uharica, super! Je res fino tole, a ne? Zmrzneš lahko zanimive oblike, posute z različnimi semeni, iz različnih vrst testa - in potem daš pečt recimo polnozrnato makovko zate, belo sirovo štručko za fanta/moža ali kaj podobnega:), slakega mlečnega polžka za kakega frocka, ki se znajde v bližici, kajzerco za starše,... Skratka lahko kombiniraš, da vsak dobi to, kar si želi:) Je bolj zanimivo, kot če vsi jejo isto - in potem hočejo vsi vedno probat še od vseh ostalih - postane zelo družabno:) Kar se tiče ne prelestnih tort, saj ne more čisto vse tako ratat, kot si zamisliš, a ne? Nekaj so tudi naravne lastnosti - jaz rada napojim torte do onemoglosti, ker ne maram suhega biskvita! in razne mase ticine niso za jest, ker so obupno presladke, jaz bi pa rada, da je dobro in lepo! In tako nekaj improviziram in navadno kar rata, včasih pa vseeno nisem zadovoljna... Vsekakor pa boljše, da je dobra in grda kot lepa in zanič, a ne?;) Tisti dve pletenici sta tudi ratali, isti dan izginili, res ni treba 2x vzhajat, samo 1x:) Iz orehovih vrtnic je ratala potica, ker je bil nadev zimproviziran in zeloooo mehek, pa še pravega pekača nimam, zato tudi ni bila neka beauty queen - meni se je celo zdela grda ko smrt - vseeno so jo v tor. v službi celo pojedli:) Sem bila prav presenečena, ker navadno potice ostajajo (pa še ta je bila moja prva)... V sredo ponoči pa sem za v službo naredila torto v obliki podkvice, gor sem iz marcipana naredila deteljice in pujska, je tudi isti dan cela šla:=) Ampak baje imamo juri spet nekaj v službi in bi bilo fino, če bi spet kaj spekla... Hmmm, čez vikend pa bojo moji protestirali, če bom počivala s pečenjem... pa še fantova sodelavka je bila čisto iz sebe, ko ji je povedal, da je zjutraj jedel čokoladno torto (del, ki sem ga izrezala iz kroga, da sem dobila podkvice, je postal torta zanj)... In zdaj bi še ona imela kako... Tako da bom mogoče naredila kar dve - za dobro medsebojnih službenih odnosov, ali kako se že reče:) Ampak v petek si bom pa verjetno vzela fraj kar se tiče pečenja - no, kako kosilo že:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti