Zmrznjeno testo za kruh

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

31. mar 2005 11:02

JOJ, VERI, NEVERJETNA SI! Jaz uspem naredit samo kakšne tahitre recepte Res, da imam petmesečnika :), tako da je časa za peko bolj malo ... Se pa tudi jaz priporočam za kakšen izrez iz podkvice ;) ... in uživaj v petek! uharica

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

31. mar 2005 11:08

Veri, a mi zaupaš recept za sladkega mlečnega polžka? In verjetno potem - če dodaš čokoladice - postane sladek čokoladni polžek? uharica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 11:21

Uvau, uharica, čestitam! Verjetno, ko bom jaz imela petmesečnika tudi ne bom ne vem kaj naredila... No, saj boste sigurno zvedele pravočasno:) Hihi, če si iz ljubljane oz. tod okoli doma, se komot zmeniva za kak izrez iz podkvice - pa kako papico za ta malega, kar pač že sme:) (otroci so moja šibka točke, ful jih mam rada!) Sladek polžek je narejen iz istega testa kot moj mlečni kruhek, ga bom dala še v bazo, ker me je julia prosila, pravi, da je fajn - in njena ta mala tudi, torej se že splača:) Ja, seveda se splača vedno dodat kake čokoladice, lahko celo kakav,... No, koščki čokolade bi gotovo zelo pasali. Če bi rada probala že prej, ti še sem prekopiram recept! Veri

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

31. mar 2005 11:33

Jaaaaaaaaaaa, prav iz centra LJ, tako da se komot zmenimo ;) Naše dete pa ima še vedno najraje mleeeekoooo, tako da je kulinarično zelo nezahteven ;) Če se ti da prekopirat recept, bi bilo super, ker traja preden pride recept v bazo. Zveni pa slastno! uharica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 11:52

Ok, potem se pa res lahko zmeniva! Maš srečo s tamalim, moja sestra je jedla samo kakav in piškote! Se strinjam jaz tudi ne maram čakat predolgo na recepte, ne se ustrašit navodil, je čisto izi, samo jau vedno vse na dolgo in široko razlagam, saj me poznaš:) Torej izvoli: Najboljši mlečni kruhek 600 g moke (bele, tip 500 sem dala jaz) 3 dl mleka 50 g margarine (ali masla, jaz dam vedno margarino za peko, masla skoraj ne uporabljam) 60 g sladkorja 30 g kvasa (svezega ali ustrezno suhega, ampak se nisem probala tega delat s suhim) 15 g soli muškatni orešek sok ene limone 1 jajce Moko daj v skledo in naredi jamico oz. bolje jamo, ker je tekočine kar precej. Mleko, margarino ali maslo, sladkor in sol segrevaj, da se vse stopi in po potrebi malo ohladi, da ni prevroče za kvasovke, nato pa dodaj še muškatni orešek, limonin sok in nadrobi not kvas. Dobro zmešaj in vlij v jamico v moki, dodaj tja še jajce in zgneti testo (nič ni treba prej kvasa vzhajat, kar takoj na delo:). Pusti ga (testo) vzhajat 15 minut, pregneti, oblikuj po svojih željah in počutju, lahko spleteš kitke, oblikuješ kokoške, zajčke,... Daj na namazan pekač in v mrzlo pecico, vključi na 180 stopinj ter speči. Na koncu lahko se malo zmanjšaš temperaturo, če imaš pečico, ki močno greje. Spečen je, ko rahlo (zlatorumeno) porjavi, čas je pri pečicah zelo različen in tu zelo odvisen od oblike kruha - če je pletenica bo precej hitreje, kot če je hlebec,... Je pa v primerjavi z drugimi kruhi dokaj hitro pečen, v slabe pol ure, če je bolj podolgovat in raznolik. Najbolj fajn - poleg okusa - je pri tem kruhu to, da je hitreje gotov kot če ga delaš na kruhomat (ki rabi 1 uro, plus dopeka), tega imam pa skup v 45 min. Vzhajaš samo enkrat - no, če želis lahko seveda tudi 2x, ampak res ni potrebno! Jaz sem namrec včeraj naredila preizkus - naredila sem dve pletenici, eno sem pustila vzhajat, med tem ko sem delala drugo, potem sem pa dala obe hkrati pečt, razlika je bila praktično zanemarljiva, težko si ločil, katera je katera. Med tem ko se pečica greje ravno prav vzhaja, vsaj meni - tudi potico, ki sem jo včeraj delala, sem dala kar samo 1x vzhajano not, pa je bila prav tako super in je lezla iz pekaca! Res pa je, da meni vse zelo vzhaja, kot večina že ve:) Jaz nisem nič komplicirala s kakim pršenjem ali lončkom vode v pečici ali čem podobnim - v kruh pečico in konec! Po mojih izkušnjah tu to ni potrebno, ker je skorjica zelo tanka in mehka, sredica pa čisto puhasta. Lani sem ga naredila v obliki kokoške v gnezdu, letos pa v obliki pletenic (tri kite, postavljene ena ob drugi, srednja je malo večja - no, to je moja varianta, ne vem, kako bi bilo original, ampak mislim, da je kakršnakoli kita ok:). Nujno peci pri nižji temperaturi (ne kot klasičen kruh), sicer ne bo tako puhast in z mehko skorjico! Poročaj, kako ti je uspel, če ga boš probala, ok? Je namreč najljubši kruh (od vseh sploh) od mojega bratca:) Veri

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

31. mar 2005 13:06

Joooj Veri, ti si pa res neverjetna. Pa so že meni moji rekli, da me bodo poslali na zdravljenje odvisnosti od peke, pa proti tebi ne pečem skoraj nič, kaj bi naredili šele s tabo. Vsi se pritožujejo nad kilami, pojedo pa ravnotako vse. Moram reči, da z velikim zaminanjem preizkušam tvoje recepte, res so zelo dobri Rebeka Rebeka

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

31. mar 2005 13:46

Veri, muchos grazias! Tole bo v kratkem v pečici :) uharica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. jun 2012 16:42

Glede testa za kruh me zanima, če lahko danes zamenim 2x testo, pri čemer samo testo vsebuje tudi nekaj sira in to pustim v posodi v kuhinji oz. če lahko dam v hladilnik takšno testo in pol jutri zarana dam pečt? Če pustim na sobni temp. ali bo pol sir zasmrdel?

V primeru, da imam testo v hladilniku, ali ga dam prej ven, da se segreje na sobno temp., ali ga lahko dam direktno v pečico?

Je bolšje da ko ga 2 zamesim, da ga kar dam v posodo kjer bom pekel in ga nato zjutraj samo potisnem v pečico?

Hvala za pomoč

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

ALENKA9  

član od: 1.8.2008

sporočila: 37

11. jun 2012 8:58

Zvečer dam pripravljeno testo v pekač in v hladilnik, zjutraj pa direktno v pečico. Uporabim pa manj

kvasa, tako da čez noč ne vzhaja preveč. LP

Alenka

ALENKA9

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti