Čokoladna gnezda

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

tema odprta - 24. mar 2005 11:15 | ogledi: 2.920 | odgovori: 4

Punce, lepo prosim za pomoč - odločila sem se narediti čokoladna gnezdeca za pirhe. Izbrala sem recept iz knjige Čokoladne sanje, tu pa nastane problem - v receptu je navedeno, da potrebujemo žitne piškote. Med dobro založenimi policami sem vse preiskala, nisem pa se mogla odločiti, kaj naj nabavim. Po izgledu gnezd sodeč menim, da naj bi šlo za izdelek, podoben Crispy kruhkom - vsaj po strukturi se mi zdi, da bi bila to še najbližja primerjava.

Zanima me, če je katera morda poskušala ustvarjati ta gnezda s polnozrnatimi piškoti?! Če je, s katerimi?

Hvala vnaprej.

KatkaD

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. mar 2005 11:43

Jaz sem vzela kar ene polnozrnate cookije pa so bili super - ni čisto isto izgledalo, je bilo pa vseeno podobno gnezdu (pač iz krajših bilkic sestavljeno:) in so z veseljem vse pojedli:) Veri

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

24. mar 2005 13:51

Katka, jaz bi ti predlagala da vzames polnozrnate piskote od Barille - ja, tudi piskote imajo :) Nahajajo se (v mercatorju vem sigurno) na polici s piskoti in sicer v bledo rumeni embalazi, ki ima obliko cevi - tako kot so okrogli piskoti.....upam da bos nasla - so zelo doberega okusa in fino hrustljavi. LP Zala

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. mar 2005 9:49

Lahko pa kupiš kokos, ga odpreš in meso nastrgaš z ribežlom, ki ga uporabljaš za korenčkovo solato. Pustiš, da se malo posuši in imaš kokosove trakce, ki bojo dali ta pravo obliko. Veri

campanula  

član od: 21.2.2005

sporočila: 4

25. mar 2005 10:02

Draga Katka! Garantirano točno pravo obliko dobiš, če uporabiš polnozrnate blazinice od Kellogsa - TOPPAS. Najdeš jih na polici z musliji, korn flejksi ipd. Razlomi jih previdno, da bodo vlakna čimbolj cela. Sem jih naredia nekaj let nazaj in so bila hit. Nihče ni verjel, da so homemade. Če želiš, lahko tudi izpustiš rozine (če jih kdo ne mara) Če imaš kake probleme z obliko - jaz sem uporabila pekač za mafine, pa tudi pisanio papirčki za mafine pridejo prav pri serviranju. Hvala, da si me spomnila nanje, letos jih spet naredim! campi zvončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti