Mikrovalovka cvili

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 23. mar 2005 10:42 | ogledi: 2.636 | odgovori: 15

Pozdravljeni!

Imam mikrovalovno pečico Clatronick. Tudi ko je v mirovanju, se sliši en tak zvok, ki prihaja iz nje. Malo cvili, tak visok zvok je. Ampak to je še ok. Ko dela in jo potem izključim, še kakšne pol minute cvili in to kar precej glasno. Tega zvoka žal ne znam bolj natančno opisati... traja kake pol mi nute, da preide v tisto normalno cviljenje.

Ma sem malo čudno napisala, saj vidim. Ne znam bolje. Upam le, da mi bo kdo znal svetovati, če je z mojo mikroavlovko vse ok in je to normalno ali v čem je hec. Me je namreč že kar malo strah delat kaj v njej.

smrketa

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. mar 2005 11:32

Bi ti svetovala, da pokličeš servis. Osebno mislim, da ne bi smelo nič "cviliti" ko je ugasnjena, se mi pa zdi da vem kateri zvok je to.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. mar 2005 12:28

MV imam že čez dvajset let, sem jo že dvakrat zamenjala, cvilila pa ni nobena. Najbolje bo, da pokličeš servis, kot ti je svetovala Tortica. Po mojem iz nje ne bi smel med mirovanjem prihajati noben zvok. Lp

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. mar 2005 13:26

Meni je po treh mesecih eksplodirala med delom, vendar cvilila ni Samo utihnila je. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

23. mar 2005 13:29

Naša nič ne cvili. Po mojem to nekaj ni v redu in je bolje da jo reklamiraš oz. jo odvlečeš na servis. Pa še mal heca: še dobro da ne renči!! LP ivonja

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

23. mar 2005 13:50

EKSPLODIRALA smrketa

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. mar 2005 15:05

Ja počilo je, iz kuhinje se je valil oblak dima, pečica je utihnila, le smrdelo je po zažganem... Ker sem hotel biti takrat pameten sem jo kupil v Avstriji, je bila 1/2 cenejša kot pri nas, potem sem jo nazaj peljal in je bila mesec dni na servisu, sem jo domov prinesel so pozabili nekaj vtakniti in gumbi na plošči niso delali, sem jo spet nazaj peljal, so spet poprvljali, prinesem domov od takrat pa dela, le še pri nas sem jo dal na servis ker so v Avstriji pozabili saje na ekranu in me je motilo. Moulinex pečica, ta snobovski model, kombinacija z grilom in toplim zrakom, ta večja (danes itak delajo ful manjše kot včasih), 1100 W... Nimam lepih spominov na to Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

23. mar 2005 16:27

He he, torej dokler še cvili, je še kar vredu. Ko bo pa BUM in tišina za njim, pol se bom pa sekirala! smrketa

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. mar 2005 20:05

No, tega nisem rekel. Po mojem ne sme cviliti ko ne deluje! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

23. mar 2005 20:17

Malo za šalo: morda pa to cviljenje tudi ni tako slabo, morda je to dokaz, za obstoj drugih civilizacij. In oni pač "komunicirajo" preko tvoje mikrovalovke? Najboljše, da pokličeš serviserja. Nekaj je definitivno narobe! maychi

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

31. mar 2005 18:49

Po vsej verjetnosti gre to za napetost v električni napeljavi. Podoben primer sem imela računalnik povezan z TV. Jaz imam pa drugi problem. V dar sem dobila mikrovalovno pečico kombinirano z konvekcijsko pečico. Navodila so v nemščini (popolni laik). Problem je v tem, da ne znam nastaviti temperature. Ko pritiskam gumbe mi sprejme samo čas delovanja. Pekla sem žemljice, ampak spodaj so bile surove, na vrh pa preveč zapečene. Sodelavka ima podobne težave z konvekcijsko pečjo. Pica, ki jo je pekla je bila spodaj surova. Mogoče ima kdo kakšne izkušnje stem. Prosim pomoč.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti