Zamrznjene olive

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 23. mar 2005 8:29 | ogledi: 3.520 | odgovori: 4

Hojla,

Od prijateljev iz Dalmacije sem dobila celo vrečo zamrznjenih oliv, zdaj pa ne vem, kaj naj z njimi. Sicer so mi rekli, naj jih odtajam, potem jih pa lahko uporabim kot sveže, samo ne vem...Ne bi jih ravno postregla na narezku. Ima kdo izkušnje s tem? A jih lahko odtajaš tudi v mikrovalovki oz. kako se pri tem obnesejo? A se jih da tudi uporabit kar zamrznjene v kakšni jedi in če ja, v kateri (prosim za brezmesne recepte/ideje)?

hvala za pomoč,

maja

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

23. mar 2005 8:49

Če so bile te olive zmrznjene sveže, jih najbrž ne boš mogla uporabiti k narezku, ampak jih boš morala najprej vložiti v slanico. Postopek je kar dolgotrajen in mislim, da smo lani o tem razpravljali na forumu. Če pa so to že "obdelane" olive, jih lahko npr. paniraš in ocvreš - so imenitne!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. mar 2005 10:37

Naredi Ce so crne so se boljse. Vesna Vesna Milek Recko

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. mar 2005 9:20

Pomoje so bile zamrznjene sveže. V tem je problem... maja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. mar 2005 9:56

Najprej jih bo treba odmrznit, potem pa vložit v slanico, surove niso za jest (verjetno ti ne bi bilo hudega, ampak če sem prav razumela so neznansko grenke). Kako vlagaš, je nekaj napisano tu: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3425 http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=439& Sama tega še nisem delala, sta pa mami in njen dragi, drugo leto jih bo pa oče, ker ima pred hišo par oljk (in mu bom verjetno pomagala, da se malo naučim - no, saj vodo menjat že znam, to je bil pa moj edini prispevek k vlaganju oliv:). Če boš imela kako vprašanje, lahko vprašam, ampak sicer nimam pojma, da se ne boš name jezila:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti