Pinca z natreenom

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 22. mar 2005 22:46 | ogledi: 9.098 | odgovori: 9

Pozdrav vsem!

Eno vprašanje imam, in sicer ali mi lahko svetujete, koliko natreena naj dam v pinco (velikonočni sladki kruh z jajci), če hočem nadomestit sladkor. Moja mama ima en kup zdravstvenih omejitev v zadnjih mesecih (holesterol, slabo srce, sladkorna,...) in med drugim je odpadel tudi sladkor.

Ali pa vsaj če imate izkušnje, koliko natreen tekočine naj dam, da nadomestim 5 dag sladkorja.

Hvala za nasvete.

Tjas

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

23. mar 2005 0:12

Ne bom ravno odgovorila na tvoje vprašanje, pa vendar; morda bi natreen (baje je zdravju škodljiv) lahko nadomestila s sadnim sladkorjem (fruktozo) ? Prodajajo jo pri najboljšem sosedu na bio oddelku in če se ne motim na škatli celo piše koliko fruktoze količinsko nadomesti določeno količino navadnega sladkorja... LP ivonja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. mar 2005 7:45

Hm, hvala za predlog. Moram pa najprej ugotovit, ali je fruktoza za diabetike uredu. Glede na to, da ne sme jesti veliko sadja (zaradi tega ker je sladko), se zna zgodit, da tudi fruktoza potem ni primerna. Ampak vseeno hvala za predlog. Glede natreena pa saj veš, kako je. Vsaka stvar je v velikih količinah lahko škodljiva. Treba je pač bit zmeren. Lep pozdrav, Tjas

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

23. mar 2005 7:56

Ja lahko daš.Za taščo jo vedno spečem z natrenom(ima tast diabetes),samo moraš paziti,ker natren je zeeelo sladek. terlikar 1

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. mar 2005 7:57

O, super, kolko ga pa daš recimo na pol kile moke? Sem vidla tvoj recept za pinco danes, sem se kar nasmehnila in upala, d se boš oglasila! Lp, Tjas

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

23. mar 2005 8:07

Na pol kila moke približno pol žlice. terlikar 1 Sporočilo je spremenil(a) terlikar 1 dne 23. mar 2005 08:08:10

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. mar 2005 15:42

Fruktoza je, v omejenih količinah, primerna za diabetike. V sadju je seveda več različnih sladkorjev, glukoza je za diabetike najbolj problematična, fruktoza in ostali manj. Vse pa je seveda v količini, saj tudi glukoza ni povsem prepovedana, to niti ne gre, če hočejo sploh kaj jesti. Ker ima moja mama sladkorno (na inzulinu), pri nas vse bolj malo sladkamo (enostavno kake 1/3 do pol sladkorja iz receptov izpustimo), včasih samo del sladkorja nadomestimo z umetnim sladilom (boljši je v prahu, pa ne posip, Diamant npr. je v prahu, drugih ne uporabljamo. Tako ostane okus jedi enak, pa nikoli nihče ne pogrunta, da je del sladkosti umetnega izvora. O škodljivosti pa....... zmerne količine nas ne bodo ubile. Sicer je pa pri sladkorni tako, da je najprej disciplina, potem disciplina, potem čim manj stresa, potem seveda tudi zdravila, pa gibanje, pa kdaj pa kdaj (prazniki) tudi kaki prekrški pravil. Fruktoza je strahotno draga (je pa res, da je precej slajša od navadnega sladkorja) pa si je za vsakodnevo uporabo vsak pač ne more privoščiti. rimljanka

basket  

član od: 3.1.2015

sporočila: 34

20. mar 2016 21:02

Da ne bom odpirala nove teme: za veliko noc bi rada naredila pince s pirhi. Ampak ni mi jasno, ali je treba pirhe "vgraditi" v testo ze pred pecenjem, ali naredimo samo jamico in jih dodamo kasneje?

basket

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. mar 2016 10:28

basket je napisal/a:
Da ne bom odpirala nove teme: za veliko noc bi rada naredila pince s pirhi. Ampak ni mi jasno, ali je treba pirhe "vgraditi" v testo ze pred pecenjem, ali naredimo samo jamico in jih dodamo kasneje?

basket

Prazne lupine namaži z oljem in jih vtisni testo tja, kjer misliš imeti pirhe. Pinco peči z lupinami, ko je pečena, lupine odstrani in v vdolbine namesti pirhe.

nola

tahini  

član od: 23.3.2016

sporočila: 2

23. mar 2016 18:46

Kaj pa Stevia ne pride v poštev? 

tahini

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti