Potica po goljatu

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. mar 2005 11:50

Dragicka preizkusen je in zeloooo dober. Probaj, ne bo ti zal. Precej drugacen je kot tista verzija ko lesnike samo poparis z mlekom tako kot orehe. Ta je mnogo bolj polnega okusa. Je pa malo slajsi in ce nimate radi lahko zmanjsas kolicino sladkorja. esna Vesna Milek Recko

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

23. mar 2005 11:59

Reca, prosim natančno... "Vse sestavine zmesamo razen piskotnih drobtin, ki jih na koncu posujemo po razmazanem nadevu." Ali se lešniki poparijo z mlekom? V naprej hvala - LP

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. mar 2005 14:09

Reca, sem ga že zbrisala, očitno sva istočasno pošiljali... Se pa strinjam s tabo, potica je božanska, sem že šla danes po lešnike na tržnico. Dragička... Kar se pa tistega mešanja sestavin tiče, enostavno vse zmešaj, nadev razmaži po testu in nato po vrhu posuj piškotne drobtine. Poanta posuvanja z drobtinami je v tem, da se zna zgoditi, da je nadev prevlažen in drobtine služijo za vezivo. Loni Makaroni

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

23. mar 2005 14:15

Za peko potic nisem ravno "mojster", zdi pa se mi, da so vedno govorili, da v kvašeno testo ne sodi beljak, saj naj bi bilo testo z beljaki hitro suho. Zanima me kako je s tem, rada pa bi tudi prosila Reco, da napiše še recept za nadev za kokosovo potico. Lep dan vsem skupaj. MALC

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

23. mar 2005 14:46

Loni, Vse o.k. - samo, navajena sem, da orehe ali lešnike poparim z mlekom. Malc, za kokosovo potico preberi v "Smetanova potica". Kako se že reče: ....to je vse isto, samo nianse delajo drugače... Pozdravček!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. mar 2005 15:43

Testo za kokosovo je enako kot za vse ostale in je ze napisan, nadev gre pa takole: 35 dag kokosove moke preprazi ali pa kar v pekacu v pecici segrej toliko da zadisi. nato pa 10 dag masla penasto zmesaj z 20 dag sladkorja dodaj 2 jajci, 1 dcl kokosovega mleka , malo ruma in vanilin sladkor. Vse razmazi po razvaljanem testu in posuj z ohlajeno kokosovo moko. Naprej je enako kot pti vseh poticah. Tudi ta poticka je izjemno dobra. Kljub temu da se nadeva sploh ne vidi lahko pri peki vseeno pride do odstopanja skorje. Torej pazite pri vzhajanju. lp Vesna Vesna Milek Recko

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

24. mar 2005 11:39

Reca, zamima me postopek priprave testa za potico v kruhomatu, tudi količine. Tanja

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

24. mar 2005 11:57

Reca, ali v lešnikov nadev ne daš nič maščobe (maslo, smetana)? Lejčy

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. mar 2005 12:28

Lejcy, lesniku so ze sami po sebi dovolj mastni in poleg tega je se cokoladni nadev. Notri gre samo to kar je napisano. Zaupaj mojstru Goljatu in sprobaj, ne bo ti zal. Ce delas testo v kruhomatu daj vse sestavine razen moke, sladkorja in kvasa na dno posode. Nato nasuj moko, na vrhu moke pa sladkor in kvas, ter vklopi na program za gnetenje. Kolicine sem napisala na prejsnji strani za pol kg moke. Ce imas aparat za vecjo kolicino moke si iz tega pa preracunaj sama. lp Vesna Vesna Milek Recko

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

24. mar 2005 12:42

Lep pozdrav Reca in vsi ostali. Rada bi naredila to testo za potico po Goljatu in sicer v kruhomatu. Zanima me ali ni preveč 4 dag kvasa za to količino moke, ker pri meni testo tako zelo vzhaja. Ali si testo delala po čisto enakem receptu kot ga je napisala Loni? Jaz moram biti pri kvasu namreč precej previdna, ker mi rado preveč vzhaja in se mi je že zgodilo, da sem morala pri buhteljnih testo kar precej potlačiti, da mi ni šlo čez rob. Hvala in lep dan! Palma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti