Šmorn

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. apr 2005 6:40

Zala, če prav sledim tvojemu šmornu, si jabolka, rozine in brusnice vmešala v maso že preden si dala v peč? Al si jih naložila, ko je bil že narjen? Tjas

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. feb 2006 19:50

Tjaš, se opravičujem ker se tako pozno javljam, ampak čisto slučjano sem zopet kliknila na tole temo.....s tem mojim šmornom je bilo tako: naredila sem klasično maso za šmorn (posebej vmešan sneg beljakov), pečenega sem raztrgala na koščke, ki pa sem jim nato dodala na tanke lističe narezana jabolka, rozine in posula vse skupaj s pšeničnimi kalčki. Ko se je vse dobro prepeklo in so se jabolka zmehčala, sem šmoren predevala na krožnik in ga "zabelila" še z nekaj žlicami vloženih brusnic, zraven pa sem namesto kompota jedla navaden jogurt - naredi zelo sočno in osvežilno, ker ni tako sladek, kot kompoti. Zdaj ko so temeperature bolj nizke, je sezona šmorna :) Privoščite si ga! LP Zala

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

1. feb 2006 20:07

Ha-ha... to pa je bil brzinski odgovor. Pa brez zamere Pozdravček!

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

1. feb 2006 20:08

No pa je kar nekaj nasvetov in idej kako pripraviti šmorn. Če bi pa mihana pogledala v kuharico ali bazo pa tega ne bi bilo. Jaz imam rada kruhov šmorn. Tik preden dam testo v ponev vanj zamešam na kocke narezan bel kruh in dodam rozine. Z borovničevim kompotom je odličen. Lp, marelica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. feb 2006 20:18

No, bolje pozno kot nikoli! Hvala Zala. Res je zdej sezona šmorna, si ga bom privoščila za kako večerjo tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. feb 2006 9:44

Vprašajte mene, kako se dela šmorn - - vedno ko se lotim palačink, gredo te v franže in potem dopolnjujemo testo, da lahko otroci pojedo vsaj šmorn... Mamamia mamamia

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

2. feb 2006 9:51

Zadnji puta kad sam radila šmorn, spekla sam se po ruci s uljem. Zato ja to prepuštam svome tati, jer nitko tako dobar šmorn ne napravi kao on! Lidija... Sporočilo je spremenil(a) Lady_L dne 02. feb 2006 09:52:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti