Opekač sendvičev

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

tema odprta - 20. mar 2005 12:17 | ogledi: 11.357 | odgovori: 12

Dobila sem opekač sendvičev.Prosim vas za kakšno idejo.Ali kdo dela toasti kruh doma? Predvidevam,da je isto kot običajen kruh , le da vsebuje več maščobe(masla).

Šla sem na kratek sprehod,nabrala nekaj zvončkov in jih oddala nekaj starejšim ljudem. V njihove domove sem pričarala pomlad.

l.p.

Vesna Leben

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

20. mar 2005 13:48

Zelo lepo Vesna, da še obstaja nekdo, ki zna drugim ljudem polepšat dan. Zelo malo je takih. Glede opekačapa: Jaz najraje delam toaste iz angleškega kruha (iz pekarne Vrhnika). Kruh je pečen v posodi in zato kvadrataste oblike. Zelo dober je svež, čez kak dan pa so iz njega zelo dobri toasti. Mislim, da je ta kruh malo mlečen in povleče čisto mičkeno na sladko. Glede nadevov pa pusti domišliji prosto pot. LP! Ana Geržina

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

23. mar 2005 7:10

topli sendvič z paradižnikom in mozarelo.Tudi z običajnim domačim kruhkom je super. Vesna Leben

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

23. mar 2005 7:42

Kruhke pomažeš s mešanico česna ,bazilike in ollivnega olja -pesto- ,daš gor mozarelo . Marta

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

23. mar 2005 8:16

naši najmlajši imajo najraje tople sendviče. kupimo navaden toast kruh, pomažemo s kečapom, posujemo z origanom, obložimo s pica šunko in sirom v lističih, pokrijemo z drugim kosom toast kruha in hajd v opekač. sara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. mar 2005 13:51

Sara, smi si pa podobni. Mi tudi delamo take toaste, le da teh pic (pri nas doma tej izvedbi rečemo kar kruhki) ne pokrijem z drugim toastom. Imam namreč tak opekač kruha, ki ima poleg klasičnega toasterja na sprednji strani še odprtino, v katero gre teflonski pladenj, na katerem lahko pogrejem sendviče, spečem hrenovko ali jetrni sir in podobno. Hudo praktična zadeva, mi za dva topla sendviča ni treba gret cele pečice. Mamamia mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. apr 2012 16:05

Ima kdo odveč toaster pa se mu prah nabira na njem? Bi kupil kakšno poceni zadevo za 10€, saj mi je škoda vedno znova zaganjati pečico za tiste 4 kose kruha. Ampak brez da jih popečem pa res ne gre :>. Obožujem ko diši po kuhinji ko se kruhec greje, obožujem ko hrska ko zagrizem v njega in takooo prelepo gre skupaj z čajem/projo/kakavom.
Če lahko koga odrešim odvečne navlake, ga z veseljem kupim.
Ne rabi biti toaster za delanje sendvičev, lahko je čisto običen za popečenje kruhkov.
In spet bo lepo dišalo po kuhinji...

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

16. apr 2012 19:04

Če slučajno kaj pomaga - v Müllerju imajo toaster za prb. 15 € (z garancijo za dve leti).

Sicer ne vem, če bi ti bil všeč, saj je tak, da ima dva kvadratka (je samo za dva toasta na enkrat), razdeljena še na trikotnike in ti potem kruh malo "razdeli" na pol (pač vidi se sled diagonale :D). 

Sicer pa je klasičen toaster, dela baje precej dobro, ker ga lahko "zapneš" je primeren tudi za kakšen debelješi kruh, ki ti ga potem malo splošči, edino za čiščenje mi deluje malo bolj zapleten, saj ima tiste "diagonale" in ni čisto ravna plošča.

Ampak, če ne najdeš ničesar boljšega (cenejšega) ... :)

 



fleur

Sporočilo je spremenil(a) fleur dne 16. 2012 19:05

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. apr 2012 6:49

fleur: Hvala, ampak prisegam na klasičnega, nostalgično old school-ovskega . Najbolj si želim cisto preprosti opekač, ker si toplih sendvičev ne delam, ampak le popečen kruhec. French style. Saj veš, French is the word and my heart and soul :=)
Pa še to da bi mi kruh stisnilo, ter ga razdelilo na 3kotnik mi ne diši. Smo meli takšnega pri bivši, samo takrat sem še jedel tople sendviče
No, se še dalje priporočam!

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. apr 2012 8:01

Rebeccica: HVALA, FALA. Že res da dobim, a če lahko komu odvzamem stvar za nabiranje praha, z veseljem kupim rabljenega. Zdi se mi veliko lepše podpirati takšno menjavo/nabavo dobrin, kot pa podpirati novo proizvodnjo. Saj veš...prenasičenost z stvarmi. Pač, moje osebno mnenje.
Pa še, vsaj pri meni je tako, taka rabljena zadeva ima neko dušo, je že zgarana od dela, zgarana, robovi polupljeni. In prav to je to, retro, kar me navdušuje. Imam po starših, kateri zbirajo starine, da sem nor ne rabljene stvari. Ne vem..tako si celotno stanovanje urejujem. Še vedno imam v glavi vsa tista podstrešna stanovanja Pariza, z visokimi stropovi, staro mizo in stoli, lestenci, namiznimi svetilkami iz 60tih, ter usnjen rdeči kavč, kjer na mestu kamor posadimo našo prelestno RIT, več ni barve

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti