Kobariški štruklji

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

tema odprta - 18. mar 2005 19:25 | ogledi: 3.562 | odgovori: 2

Ali mi lahko kdo zaupa recept za kobariške štruklje?Enkrat smo jih jedli v gostilni Kotlar v Kobaridu in so nam bili zelo všeč,vendar mi od njih ni uspelo izvedeti recepta.

terlikar 1

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. mar 2005 19:57

Tole sem enkrat prekopirala iz med.over.net - prehrana: Testo: 100 dag bele moke, 4 dcl slanega kropa; Nadev: Po 25 dag drobtin, masla, orehov, sladkorja, rozin; potem cimet po okusu, nageljnove žbice, limonina lupinica, 1 dcl belega vina ali ruma, mleko, drobtine in maslo za zabelo. Moko presejemo, jo poparimo s slanim kropom in jo z leseno žlico temeljito premešamo. Ko se malo ohladi oblikujemo testo v tanek svaljek in ga narežemo na koščke. Koščke z dlanjo ali lesenim tolkačem sploščimo v podolgovate krpice. Nanje polagamo podolgovate primerno velike kupčke nadeva in oblikujemo kot oreh velike štrukeljce. Testo stisnemo tako, da nastane na eni strani naborek. Naborek v srdini zavijemo ali ga pritisnemo, da naredimo vdolbinico. Tako pripravljene štrukeljce polagamo na desko, potreseno z moko. V hladilniku jih lahko hranimo 2 do 3 dni. Nadev: na maslu prepražimo drobtine. Zmlete orehe prevremo v oslajenem mleku. Rozine preberemo, operemo v topli vodi, temeljito odcedimo in prevremo v vinu ali namočimo v rumu. Vse sestavine zmešamo, dodamo cimet, zmlete nageljnove žbice in sesekljano limonino lupinico. Nadev mora biti sočen, vendar ne preveč moker. Štruklje skuhamo v slani vodi (pol ure), ocvremo ali spečemo na žaru. Primerno vino je briški sauvignon ali briški sivi pinot. LP Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 18. mar 2005 22:08:44

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. mar 2005 21:19

hojla, jaz sem jih delala po zgornjem receptu in so zelo dobri, zlasti nadev je odlicen - upam da ne bo kdo narobe razumel v zdornjem receptu; namrec potrebujete 25 dag masla, 25 dag orehov, 25 dag rozin, 25 dag drobtin in 25 dag sladkorja za nadev.....so zelo dobri, toda taezko jih je oblikovati ce bi radi res tisto znacilno obliko...kolikor se spomnim, sem imela takrta, ko sem jih delala, malo trdo testo. No, sicer pa so meni se vedno najljubsi in najboljsi skutini struklji :) LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti