Vlaganje kumar in feferonov

neznan uporabnik
tema odprta - 16. jul 2001 14:07 | ogledi: 44.384 | odgovori: 7

Nujno potrebujem recept za vlaganje feferonov in kumar. Če mi lahko kdo pomaga, prosim...

Lep dan.

neznan uporabnik

17. jul 2001 14:11

Recept za vlozene kumare: kumarice dobro operemo in skrtacimo ter posusimo, medtem zavremo kis za vlaganje -razredcen z vodo v razmerju 1:2 in o okusu solimo ter dodamo malo sladkorja ter zacimbe (lovorjev list, poper v zrnu), jaz vzamem ze pripravljeo mesanico zacimb za vlaganje kumaric, ki se dobi v vseh trgovinah. Nato v ciste kozarcke zlagam suhe kumarice in malo kopra ter orav tako male salotke in stroke cesna (izmenicno)ter zalijem s toplim kisom (mi imamo raje vinski kis, ki ni tako oster) - ter zaprem kozarce s pokrovcki. Kozarce pokrijem, da se pocasi ohladijo, nato jih shranem v temnem prostoru. Tako vlozene kumarice drzijo se drugo leto in so cvrste! Kolicina tekocine je odvisna seveda od kolicine kumaric - je pa recept za vlaganje tudi na skatli zacimb za vlaganje, ki sem jo prej omenila. Ta recept uporabljam tudi za feferone in so vsem vsec, ker ostanejo lepo cvrsti! Upam, da je se pravi cas in lep pozdrav! irena

neznan uporabnik

17. jul 2001 14:50

No pa še recepr za vložene kumarice po načinu moje tašče: Umite, osušene kumarice vložimo v kozarec, v katerega smo dali začimbe: šalotko, koper, gorčično zrno, lovorov list, črn poper v zrnu ali mešanico pripravljenih začimb in zalijemo z mešanico kisa in vode v razmerju 3:7 ( 3dcl kisa in sicer 9% kis ter 7 dcl vode), ki smo ji dodali 1 veliko žlico soli in prav toliko sladkorja. Zaprt kozarec postavimo v lonec napolnjen z vodo - do 3/4 kozarca in zavremo. Kumarice so čvrste, primerno kisle in dolgoobstojne. Veliko užitkov pri pripravi in lep dan še naprej.

neznan uporabnik

18. jul 2001 7:16

Pridruzujem se mnenju predhodnikov,le da je razmerje kis 1 del, vode 4dele.Pripravljen razredcen kis zavrem, dodam sol,sladkor in kumarice ,pustim toliko casa, da spremenijo borvo. Potem jih nalozim v kozarce, zalijem s kisom in dodam začimbe ( drobno salotko ,lovor,koriander, cel poper) in zaprem kozarce. Pokrijem z odejo, da se pocasi ohladi. Kumare niso kisle in cvrste. Spremenil(a) - Bojan dne 18 jul 2001 07:55:40

neznan uporabnik

18. jul 2001 14:22

Če želiš res trde in čvrste vložene kumarice potem jih vlagaj na sledeči način: Oprane in odcejene kumarice nasoli in pusti stati 5 ur ali čez noč. V tem času bodo kumarice spustile del vode. Nato si pripravi kis po sledečem receptu: 1 liter kisa za vlaganje (najboljšega okusa je Salatina) 2-3 litra vode 6 čajnih žličk sladkorja 1,5 čajnih žličk soli Mešanico zlij v večjo posodo in zavri.Dodaj kumarice (da je celotna površina zasedena)in jih kuhaj dokler ne spremenijo barve (vmes jih premešaj). Nato jih poberi ven in odcedi na cedilu za testenine. Ko se toliko ohladijo, da jih lahko primeš z roko, jih zloži v kozarce v katere si prej dodala že pripravljene začimbe za vlaganje kumaric. To ponavljaj dokler ne skuhaš vseh kumaric, ki si jih želela vložiti. Če se mešanica kisa vmes zelo obarva potem jo zamenjaj z novo. Na koncu pa vsekakor še enkrat pripravi enako mešanico, zavri in z vročo prelij zložene kumarice v kozarcu. Kis naj bo nalit do roba kozarca. Nato kozarce zapri in POZOR! obrni jih na pokrov in pusti, da se ohladijo. Tako vložene kumarice se nikoli ne pokvarijo in so trde in čvrste. Po tem receptu jih vlaga moj mož za sebe in prijatelje in vsi pravijo, da so boljše od kupljenih. Sedaj pa še recept za vlaganje feferonov: Feferonom odrežem peclje (po želji)in jih operem. Nato jih prelijem z VRELO vodo in pustim stati dokler se ne ohladijo. Ohlajene odcedim in zložim v kozarce. Nato zavrem mešanico: 1 liter kisa za vlaganje (Salatina) 2-2,5 litra vode 8 dag soli 2 dag sladkorja večji strok česna Česen odstranim, z mešanico pa zalijem feferone. Zaprte kozarce nato zložim v večjo posodo v katero dam na dno kuhinjsko krpo in nalijem vodo (toliko da kozarci stojijo približno 3 cm v vodi). Dam kuhat za približno deset minut nato pa jih vzamem ven in obrnjene na pokrov pustim, da se ohladijo. Feferoni so enakega okusa kot kupljeni. moni

drejko78  

član od: 3.9.2012

sporočila: 1

3. sep 2012 22:02

@leskovec: Kako dolgo pa morajo odležati feferoni (oz. v mojem primeru chiliji), da jih lahko začneš "uporabljati" oz. prebavljati?

drejko78

pohorka_ančika  

član od: 19.1.2012

sporočila: 5

19. sep 2012 18:06

mi vlagamo vse na enak način.

mama vnaprej pripravi mašanico: 1l kisa, 3l vode, 6 žlic sladkorja, 5 žlic soli.
 to nalije v eno '5l kanglo'. potem pa vse vlaga tako da zelenjavo opere nato pa zloži v kozarce, doda okrog 10 zrnc popra in majhno vejico ene rastlinice ki se ji trenutno ne spomnim imena (ko je še nismo imeli smo kupovali koromač in ja nato posušili). Čez vse to zlije prej pripravljeno tekočino in kozarce zapre..v lonec da krpo in nato kozarce tako da se ne dotikajo (vmes zatlači koščke krpi). počaka da zavre (pusti 1 minuto), nato pa kozarce zloži na polico in pokrije... kumarce in ostale stvari pridejo svetovno dobro in niso prekisle kar se nam vsem zdi pri ostalih ljudeh. prav tako jih pri nas vsi ful jedo in hvalijo, ker so njihove prekisle ali pa premehke.

 

pohorka_ančika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. sep 2012 18:14

Tisti rastlinici neznanega imena zate, pohorka_ančika, se reče koper.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti