Lambada

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

tema odprta - 16. mar 2005 13:22 | ogledi: 4.159 | odgovori: 6

ali je katera ze delala to pecivo zelo dobro je. zanima me kako ste naredile 2 kremo. meni namreč se sploh ni zgostila.....

hvala in lp

mihana

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

16. mar 2005 14:43

Vrlo često radim taj kolač, a drugu kremu (bijelu) radim od oštrog brašna i mlijeka. Naravno uz dodatak margarina i šećera. Lidija...

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

16. mar 2005 14:53

Moja lambada je taka: BISKVIT: 6 rumenjakov, 20 dag sladkorja v prahu, 1 dcl olja, 12 žlic vode, 30 dag moke, 1 pecilni prašek, 6 beljakov Penasto umešaj rumenjake, sladkor, olje in vodo, dodaj moko presejano s pecilnim praškom ter sneg beljakov. Testo zlij v namaščen in z moko posut pekač, daj v segreto pečico in peči na 180o C približno 35 - 40 minut. MASA: 1 l pomarančnega soka, 3 vanilin pudinga, albertovi piškoti Pudinge skuhaj v pomarančnem soku in prelij po še vročem biskvitu. Po vrhu položi albertove piškote. Ko se ohladi premaži z nadevom. NADEV: ½ l mleka 6 žlic gustina 6 žlic sladkorja v prahu 15 dag margarine V malo mleka zmešaj gustin in zakuhaj v preostalo mleko, da bo gosto. V ohlajeno dodaj dobro razmešano margarino s sladkorjem. (Bela krema) Po nadevu prelij pecivo s čokoladno glazuro. ČOKOLADNA GLAZURA: 20 dag čokolade 5 žlic mleka 10 dag margarine Dober tek! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 16. mar 2005 14:55:30

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

17. mar 2005 9:25

no tako sem jaz delala samo s polovično maso....pa se mi ta bela krema ni strdila pa nevem zakaj na vrhu se je naredila kao smetana spodaj pa mleko lp mihana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

17. mar 2005 9:44

Kako jaz delam "belo kremo": Za nadev potrebujemo mleko, ostro moko ali gustin, sladkor in mleko. Margarin damo iz hladilnika da se zmehča na sobni temperaturi. Za nadev je ponavadi taka mera: ½ l mleka, 6 žlic ostre moke, 6 žlic sladkorja v prahu, 20 dag margarine. V malo mleka, ki si ga odvzela od navedene količine, razmešaj moko. Preostalo mleko daj kuhat, v kipoče mleko ob stalnem mešanjem, zakuhaj razmešano moko. Če želiš v nadev vkuhati rumenjake enako razmešaj z malo mleka in moko. Med kuhanjem nadev sproti mešati, da se ne naredijo kepice ali da ne zagori. Nadev kuhaj na rahlem ognju približno 5 - 7 min. Dokler se nadev hladi, občasno premešaj, da se ne naredi skorjica. V posodi dobro zmešaj margarino s sladkorjem v prahu in ga po žlcah vmešavaj v ohlajen kuhan nadev. (Nadev mora biti res hladen, ne mlačen). Za boljši okus pa lahko dodaš vanilin sladkor, limonin sok, rum... V nadev lahko daš čokolado, orehe, lešnike... LP

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

17. mar 2005 11:10

saj tako sem delala potem pa nimam pojma kaj sem naredila narobe hvala punce mihana

Clek  

član od: 17.1.2005

sporočila: 33

11. maj 2005 8:54

Poskusi še enkrat mogoče pa bo bolje. Veliko uspeha pri ponovnem poskusu. LP Clek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti