Barvanje pirhov

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

14. mar 2005 9:32

Lumpica, Školjčne barve dobiš v Mercatorju ali v Sparu. Na roko si daš rokavice, nato pa iz priloženih tubic z barvami, nakapljaš na roko več različnih barv in povaljaš vroč kuhan jajček v roki. Ko se posuši ima videz prelivanja barv kot pri marmorju in lesk školjke. Maja Jaz lepim slikice iz servetkov kar z čopičem namočenim v vodo. Ko se posuši je slikica lepo prilepljena in ne odstopi, tako, da ne rabiš nobenih lakov in lepil.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2005 9:57

maja, super ideja, da lešiš kar z vodo, če bi kdo hotel okraševati izpihane pirhe ali pa bolj zaščititi slikico iz prtička, pa lahko uporabi tudi malo razredčeno belo lepilo za les - je precej cenejše od tistih za servietno tehniko in prav tako dobro za navadne stvari (ni pa za porcelan, ki ga boste pomivale in tkanine, ki jih mislite prati), ampak za pirhe pa več kot dovolj dobro! Bela jajca lahko naredite iz rjavih, tako da jih pustite za 20 - 30 min. v malo razredčene kisu, vmes jih pa večkrat umijetete, da spravite dol zgornji, obarvan sloj lupine. Taka lupina je sicer malo manj trdna kot navadna, ampak še vedno se da lepo delat s temi jajci, lahko jih obarvat in skuhate in pojeste, ni okusa po kisu, če katero to skrbi. Sicer sem lani naredila kitajska marmorirana jajca, ki jih kuhaš v zmesi močnega črnega čaja, sojine omake in začimb - so izgledala super in seveda imela tudi drugačen okus - po začimbah,... Skratka priporočam:) Veri

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

14. mar 2005 10:42

Bela kokošja jajca sem kupila (kakšne 3 leta nazaj) v Jatini trgovini. Je pa treba pohitet, ker zelooooo hitro poidejo. Barvala sem jih s pastelnimi barvami in pirhi so bili zelo, zelo lepi. Nekaj posebnega. Veri, a lahko malo bolj natančno napišeš, kako si delala te pirhe? LP, zvitorepka

TUIA  

član od: 20.6.2004

sporočila: 12

23. mar 2005 16:46

lani so v sparu kapitelj (lj) prodajali bela jajca, mislim da so bila od jate tuia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. mar 2005 9:31

Pa ena malo iz konteksta - a ste vedeli, da v ZDA prodajajo samo bela jajca, moja prijateljica ni mogla verjeti svojim očem, ko je videla barvni spekter pri nas. Sem ji rekla, da moramo doma že nekaj časa pred veliko nočjo dajati na stran svetla jajca. Loni Makaroni

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

24. mar 2005 18:16

Ni bila edina ki je debelo pogledala.Obratno se je meni zgodilo kakšnih 10 let na obisku na Švedskem,ko sem v trgovini videla samo bela jajca in še ta z rdečim žigom inšpekcije.Človek bi pomislil ,da imajo gor za božič navado barvati jajca.(bilo je v decembru) terlikar 1

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

26. mar 2005 12:46

Sem barvala pirhe po nasvetu raznoraznih revij - kako lahko z naravnimi materiali obarvamo jajca. Uporabila sem ceulne olupke (so se edino obarvali, saj je to ze vec let preverjeno), potem ful zmrznejenih borovnic(na koncu mi je bilo borovnick zal, ker so se jajca le bledo obarvala, skoraj nic), potem rdeco papriko in posuseni zafran - nobenega efetka. No ja, pirhi ravno niso najlepsi, ampak jajca so pac jajca. Pa vesele praznike.

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

26. mar 2005 17:15

Popolnoma ti verjamem - tudi sama sem poskusila že vse živo. Mogoče je vzrok tudi v strukturi današnjih jajc, da se nič ne prime drugega kot kemija. No, izjema so olupki rdeče čebule, ki pa dajo zares lepo barvo. Sama sem letos par jajčk skuhala v Refoškem. Pustila sem tudi, da so se v njem ohladila. Barva ni bogve kaj - najbližje sive, vendar pa je lupina posuta z nešteto drobcenimi kristalčki (verjetno vinski kamen). Izjemno zanimivo za pogledat - vsaj zame.i ssilva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti