Zmrznjeni morski sadeži

kuhavnica  

član od: 11.3.2005

sporočila: 6

tema odprta - 11. mar 2005 23:40 | ogledi: 9.515 | odgovori: 3

Lep pozdrav!

Pred kratkim sem v ribarnici kupila paket zamrznjenih morskih sedežev za morsko solato (lignji, školjke, palčke, repki rakcev - vse očiščeno). Vprašala sem za nasvet prodajalca kako naj jih pripravim, pa ni bil siguren. Potem mi je rekel, naj jih kuham 10-15 minut.

Komaj je zavrelo (dala sem zelo malo vode, toliko da sem jih pokrila), že so se palčke razpustile, da ni bilo več kompaktnih koščkov, ampak razkuhani trakovi, repki rakcev so se skrčili za polovico,.. Razočaranje.

Kakšne so vaše skrivnosti, da vam stvar uspe?

kuhavnica

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

11. mar 2005 23:57

Kuhaj le toliko časa da so palčke dobro mehke,nato pa vse skupaj ohladi v mrzli vodi.Dobro je tudi da skupaj s sadeži kuhaš nekaj rezin limone.l terlikar 1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2005 10:21

Jaz samo na hitro popražim v voku, dodam omako in prej popraženo zelenjavo in je. Rakci se pa žal vedno skrčijo (če so zamrznjeni). Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. mar 2005 12:19

Jaz morske sdeže stresem v vrelo vodo. Preden voda zavre stresem vanjo čenulo in česen v prahu, nekaj žlic olivnega olja, sol in poper. Tako se sadeži navzamejo začimb že med kuhanjem. S kuhanjem preneham takoj, ko voda ponovno zavre, sadeže potem odcedim in počakam, da so mlačni. Da se ribje plačke ne razlezejo v trakove ne moreš preprečiti, izhod je v tem, da jih pač sam narežeš na manjše kose. Ko je vse še mlačno, pripravim solato na dva načina: ali samo z olivnim oljem, kisom, malo vina, soljo, poprom, česnom in peteršiljem - tako je bolj sveža, ali pa jo prelijem z omako Tisoč otokov (dobiš že gotovo). Če te ni, pa pripravim mešanico kečapa, smetane, majoneze in obvezno sesekljanega peteršilja in česna. Super je pa tudi varianta od Veri - na olivnem olju prepražiš sadeže, ki si jih prej na cedilki splahnila pod mlačno vodo - tako vidiš, koliko ti jih na koncu ostane _ z dodatkom česna, peteršilja ali kakšnih drugioh začimb. Če zaliješ z malo konjaka in sladke smetane, toliko bolje. Pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti