Puran

neznan uporabnik
tema odprta - 8. jul 2001 20:12 | ogledi: 8.281 | odgovori: 19

Dragi forumovci!

V forum se oglasam prvic. Muci me vprasanje, kot verjetno se koga izmed vas (morda provokativno). Ali ostanejo od purana, ko ga ocistimo "le prsa in stegna"? Zakaj vprasam: predelal sem ze kar nekaj kuharskih knjig od priznanih avtorjev a v vecini (cca 85 procentov) najdem le recepte za pripravo puranjih prsi in stegen. No tu pa tam se kakšna perutnicka, potem se pa ze skoraj ustavi. ce sem koha užalil - brez zamere.

azokoh

neznan uporabnik

8. jul 2001 20:56

Spostovani Matjaz A si ze kdaj slisal za "Purana z mlinci"? Tak se dela v "Toti" dezeli, in se pece v pekacu cel, sele ko je pecen se razreze. Pa "Purica s kostanjem in jabolki"? Ali pa s kostanji in orehi? Cel puran se najprej spece v pecici in nato razkosa, ter priredi za na mizo. Odlicen je tudi puran, pretaknjen s slanino in specen v pecici. Jes ga lahko, ce je tako velik kot je treba, nekaj dni. Hladnega. To vse je ljudska kuhinja. Le mojstri si vzamejo cas za improviziranje s prsmi in stegni. Pozdrav Henri

neznan uporabnik

9. jul 2001 3:39

Hojla, puran se vecinoma pripravlja kar cel, ali pa samo po kosih (prsi, stegna, hrbet, perutnicke), saj drugega pa na puranu skoraj ze ni . Priporocam nakup manjsega purana in pripravo celega, ceprav pecenje v pecici traja kar nekaj ur in si ga v vrocih poletne mesecih ne privoscim!

neznan uporabnik

10. jul 2001 7:02

Kuha se! Matjaž bok, moral boš na sprehod do najbližje knjigarne. Po 750 SIT so naprodaj knjižice 50 IDEJ kako pripraviti. So prevod Italijanskega izvirnika, a so odlične. Izberi 50 idej kako pripraviti kunca in purana. Verjetno boš našel kaj po svojem okusu. Henri tudi tebi bok! Dej no dej. Le mojstri si vzamejo čas in inprovizirajo. Kdaj pa kdaj se pa ja splača narediti kaj izvirnega. Sicer pa če bi visel spucanega tapravega belega purana, bi ugotovil da je zelo rdki šporhet, ki ima tako veliko pečico, da bi šel noter. Še se kuha! poprček

neznan uporabnik

10. jul 2001 10:34

Dober dan Poprcek, dober dan tudi ostalim moj zadnji puran je bil v pecici (400x300mm) za Bozic 00 in je bil predhodno uvozen iz Kalifornije. Takih "zveri", kot si jih omenil, pa seveda lahko pripravis kako drugace. Pozdrav Henri

neznan uporabnik

10. jul 2001 17:14

Hojla, moram priznati da nisem vedela da v Slovenijo uvazajo purane iz Kalifornije. Pravzprav se malo cudim da so iz Kalifornije, saj ta dezela ni ravno znana po puranih Namesto da pecete celega purana ali kose, lahko odstranite meso s kosti in ga zmeljete in dobite mleto puranje meso - veliko manj mascob vsebuje kot goveje ali svinjsko meso, ceprav je pa res da morate dodati vec zacimb, da dobi boljsi okus. Iz mletega mesa pa se lahko pripravi tudi puranove hamburgerje, omako za spagete, cili in se in se... Meni so najljubsi puranovi "file mignon" - puranovo meso je narezano na okrogle (valjaste) koscke, podobne kosu "file mignon" in ovito s kosckom slanine. Zelo okusno peceno na zaru!

neznan uporabnik

10. jul 2001 17:45

Ej poprček, še se kuha. Hvala za nasvet. Brošura 50 idej je res odlična. No vsaj "Nahoku" se strinja z mano, da ni vedno priložnost za pečenje celega purana. Pri štiri članski družini bi se ga prej naveličali, predno pa bi pojedli celega - po enem tednu. Henri, pri nas doma redimo Pazinske bele purane in so malo spitani težki okoli dvajset kilogramov, tako da so v kokošji ograji res prave "zveri" Lep pozdrav Azokoh azokoh

neznan uporabnik

11. jul 2001 20:37

Draga Nahoku Nobody is perfect. Moj puran je bil vakumiran in uvozen v Svico. Imel je pribl.6 kg. Tukaj v Svici smo ga potem tudi pojedli. Matjaz, ali imas se kuharske "probleme" s temi zvercami = "Pazinskimi belimi purani"? Zivjo Henri

neznan uporabnik

11. jul 2001 23:00

In kaj pri tem ni perfect? Ha? Je pa ze res da pri vse mogocih boleznih zivali, so bili Bozicni purani bolj varni da so bili uvozeni od malo dalj!

neznan uporabnik

11. jul 2001 23:10

Pozdravljeni vsi skupaj! Henri živjo! Od kar mi je poprček predlagal knjigo 50 idej... in sem jo seveda takoj nabavil je že malo bolje, čeprav pretežno vsebuje recepte za pripravo puranjih prsi in stegen. Vrat in hrbet sem porabil za krokarsko obaro na kislo (včeraj smo imeli fešto). Dobra zadeva za "mačka". Ažokoh azokoh

neznan uporabnik

12. jul 2001 18:07

Pozdravljeni Nahoku s "perfect" sem ciljal na Vaso misel, da niste vedeli o uvozenih puranih v Slovenijo, in na dejstvo, da se nahajam v Svici:-). Trgovci na svetu sicer uvazajo in izvazajo vsemogoce. Kupci/potrosniki pa kupujejo vse to. Ne samo v Svici, tudi v Sloveniji in ce imajo denar. Mojega purana sem kupil iz radovednosti. Nisem bil razocaran. Matjaz zraven purana ste seveda pili vino. Katero ste izbrali? Ali je bilo slabo ali pa ga je bi prevec? Ce pa krokarska obara zdravi macka, povej kaj vec o njej? Henri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti