Kje pečete krvavice?

martina.l  

član od: 22.12.2005

sporočila: 5

5. jan 2006 14:21

Bolje je če jih prej odmrznete. martina.l

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

5. jan 2006 14:48

Krvavice vedno pečem v pečici, v pekač dam malo masti 1/2dcl vode na to krvavice. Pekač dam v mrzlo pečico in jo nastavim na 200 stopinj po 3/4ure temperaturo zvišam na 230 stopinj i pečem še 15 minut, da se lepo zapeče. Nikoli ne počijo in tudi šprice ne po pečici. Če pa imam zmrznjene krvavice delam enako edino čas pečenja podaljšam približno za 15 minut. lep pozdrav in dober tek. zinka

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

5. jan 2006 15:28

Še moj skromni nasvet, Krvavice pečem vedno v pečici, v pekač dam najprej na pol prerezan surov krompir, na njega pa položim krvavice. Super je ker se vsa mast odteče, krvavice pa se lepo zapečejo pa tudi počijo ne. Krompir je tudi zelo okusen,je pa malo bolj "redilen", tako da raje naredim za zraven še kakšne žgančke ali kaj podobnega. pipika

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

5. jan 2006 17:10

Jaz sem danes pekla krvavice v pečici cca. 50 minut na 200°C v Emovem aromat pekaču. Na dno nisem dala nobene maščobe, dodala sem dva krompirja , narezana na večje kose, pokrila s pokrovom in zgoraj v posodico nalila slabega pol decilitra vode. Enkrat sem vmes odprla, da sem jih obrnila, ko sem odkrila drugič, se jih pekla naprej odkrite. Čisto nič ni bilo pošpricano, niso počile. Pa še dobre so bile, mi jih je dala sodelavka. Nič ni bilo narezanih ušes in hrustance, Moj pravi, da že dolgo ni jedel tako dobrih krvavic. Irena

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. jan 2006 15:08

Moj mož pa zahteva, da počijo. Mu je všeč, ko se tisto potem zapeče. Ker mi nikoli ne počijo, jim kar na začetku prerežem kožico. Sto ljudi, sto okusov. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti