Kje pečete krvavice?

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

30. dec 2005 8:01

Asja, tudi pečico boš imela "mastno in pošpricano"! Ko se pečica malce ohladi, jo takoj počisti, drugače se boš naslednjič "pretrgala" od pucanja! LP! Galja

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

30. dec 2005 15:36

Hvala vsem! Kmalu se lotim pacanja Lp, Asja

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

30. dec 2005 18:35

jaz ponavadi z alu folijo "dvignem" rob posode, v kateri pečem - prepognem folijo na pol po dolžini, in jo naredim kot obod okoli krvavice, tako da šprica v pečici po tem, ko je pečena, samo odstranim. tejča

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

30. dec 2005 19:12

Tudi mi pečemo krvavice v pečici, cca. 1 uro, da je skorjica lepo zapečena in malo pohrusta. Takšne imam najraje. Lp, marelica

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

31. dec 2005 7:21

Še ena možnost za peko krvavic: v rimski lonec (romertopf) po dnu razporedim na kose narezan olupljen krompir, tako, da je dno pokrito (brez soli in maščobe!!!), nanj položim krvavice, pokrijem in pečem tričetrt ure na 200 stopinj. Na koncu lonec odkrijem, da se krvavice hrustljavo zapečejo. Poleg ponudim "Kislo zelje za začetnike" po Tjasinem receptu. Odlično kosilo - nič umazana pečica. To bo naše današnje kosilo - se že veselim! Dušanka Sporočilo je spremenil(a) DUŠANKA dne 31. dec 2005 07:22:21

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

31. dec 2005 11:37

Krvavice vedno pripravljam, spečem tako, kot sem to videl še doma našo kuharico Minko, ko jih je še pekla v "roru": Krvavice (sveže ali odtajane!!), držeč za špilo potunkam le za toliko v vročo vodo, da spremenijo barvo, jih parkrat prešpikam in razvrstim v rahlo naoljen pekač ter spečem v naprej segreti pečici, ki ji na koncu malo zvišam temperaturo, da se lepo, hrustljivo zapečejo. Med peko pa jih parkrat premažem z natečenim sokom. Pečica ni nikoli pošpricana! Lp! Riko

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. jan 2006 23:38

Jaz poznam dve vrsti krvavic: ena je iz pečene krvi, ena pa so krvave in potem obarjene. Prve smo jedli pri stari mami v Podsredi in jih je delal tudi moj ate, druge pa so iz okolice Dobrne. V obeh primerih so v krvavice zrezali tudi "rajzlc", ki se mi je zdel kot ene čipke. Mi pečemo, zdaj žal le trgovinske, na plošči, vendar se mi zdi, da je neprijeten vonj če cel dan v celi hiši.Poleg pa slan krompir ali kislo repo, ki je ne maram. frina

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

4. jan 2006 9:07

Jaz jih vedno pečem v "roru", če so zmrznjene, jih dam v pečico in le-to pustim malo odprto, toliko časa, da se oddtajajo, nato pa jih pečem cca pol ure ali malo več. Vedno dam mast v posodo. Krvavice pa ponavadi počijo (vsaj tako so me učili), če je pečica prevroča. Zato je pomembno, da ne damo zmrznjenih peč. LP smrkolina

martina.l  

član od: 22.12.2005

sporočila: 5

5. jan 2006 11:37

Prnas jih pečemo na masti in sicer na štedilniku na trda goriva.Tam se lepo počasi pečejo da jih ne razsuje in imajo trdo skorico. martina.l

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

5. jan 2006 12:33

Pečem jih na plinu in v pečici. Na plinu jih pečem tako, da v višjo posodo, ki jo lahko pokrijem nalijem vode do polovice krvavic. Krvavice se lepo pregrejejo, voda se pokuha, krvavice pa oddajo toliko maščobe, da je dovolj, da se zapečejo. Mislim, da je bila to že enkrat debata na forumu in to sem pobrala tam. V pečici jih pa pečem v jenski posodi s pokrovom. Najprej jih pečem pokrite, na koncu pa odkrijem, da se spečejo do konca. Pečem pa jih na svinjski masti, če se le da. Pomažem samo malo dno posode, da se ne primejo. Pečem jih kar kakšno uro, lepo počasi. Gobica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti