Kje pečete krvavice?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 10. mar 2005 13:45 | ogledi: 31.466 | odgovori: 35

Mislim na pečico ali na štedilnik. Kaj naredite z zamrznjenimi? Jih pred peko odtajate? Imam še nekaj domačih v zamrzovalniku, pa jih nisem še nikoli delala sama. Navodila na plan.

Loni Makaroni

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. mar 2005 13:53

Loni, jaz krvavice odtalim, potem pa jih dam v pekač, katerega obložim s peki papirjem in dam pečt v pečico. Ne dolivaj maščobe,ker same spustijo dovolj masti. Peči pa jih cca. 30 min na 200! Saj tudi zamrznjene lahko pečeš, ampak niso potem tako hrustljavo zapečene! LP! Galja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. mar 2005 14:04

Se strinjam z Galjo. Pa še nekaj mojih skromnih besed. Pred peko jo prešpikam,da med peko ne poči.Pečem na mreži,da se odvečna maščoba odcedi.Ponavadi jih pečem v mikrovalovki in na koncu popečem še malo na grilu,ker imamo radi hrustljavo kožico.Meni osebno zraven najbolj paše krompirjeva solata. Vesna Leben

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. mar 2005 14:06

Mi pa zraven krvavic jemo dušeno kislo zelje s fižolo in začinjeno z ocvirki!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. mar 2005 14:15

Galja, kdaj lahko pridem na kosilo? Pražen krompir prinesem s sabo...Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. mar 2005 14:16

Fantova mami jih speče v ponvi na štedilniku, jih tudi odtali in prešpika prej. Zraven pa kislo zelje in pire krompir ali matevž. Sama jih še nisem delala, nisem ravno fan krvavic:) Kosem bila mala sem jih mela pa zelo rada, zdaj sem pa bolj zelenjadar, čeprav sploh ne vege:) Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. mar 2005 14:32

mamamia, ni potrebno zraven nosit, mojemu možu moram namesto fižola vedno narediti pražen krompir! Galja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. mar 2005 14:39

Jaz jih leta in leta nisem jedla, vse pa samo zaradi tega, ker si je moj brat domislil eno šalo in me je skorajda zadavil s svojimi do komolcev krvavimi rokami. Me je minilo vse veselje. Zadnji dve leti sem pa sama asistirala doma pri izdelavi in moram reči, da je recept moje mame izredno dober. Krvavice so namreč razgrabljene v momentu. Še v Ljubljano sem jih morala prinesti sodelavkam. Nič kaj preveč mastnih ne naredi. Ker drugače bi moj želodec protestiral, pa ledvice bi tudi šle na štrajk - svinjine naj bi se izogibala kar se da. Delala jih bom pa s kislim zeljem. En konček pa še šparam za na pico - tako kot je nekoč delal Jamie Oliver - jaz ji rečem kar pica krvavica. Loni Makaroni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

10. mar 2005 14:41

Najboljše krvavice dela moja svakinja. Ko imajo koline, ta posel opravi ona. So v tenkem črevu in vmes je ajdova kaša, ne pa riž. Jaz dobim par vrečk. Po njenem napotku se držim naslednjega pravila: zavrem vodo, vzamem krvavice iz skrinje in jih spustim v kipočo vodo. Čez par minut voda ponovno zavre, krvavice takoj vzamem iz vode, dam jih na pekač (zelo malo namaščen - z mastjo, ne z oljem) in dam v pečico, da se peče (približno pol ure). Nikdar ne počijo, hrustljave, enkratne... Zraven je obvezno kislo zelje ali kisla repa, matevž - ajdovi žganci - beli žganci. Za to hrano je pri nas poseben ritual. Še moji najmlajši (vnučki) jih obožujejo. Marija, roke ti se pozlatile!!! Pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. mar 2005 15:04

Pri nas damo noter ječmenovo kašo in ne riža. Mi jih barimo takoj ko so narejene in jih potem nič več ne prevremo. Jih samo pustimo, da se ohladijo in zapakiramo za nadaljnjo uporabo. Loni Makaroni

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. mar 2005 16:34

Zmrznene krvavice dam v globok pekač, brez maščobe in pokrijem z AL folijo pri nižji temperaturi. Po približno 20 minutah, pa odstranim folijo in temperaturo povečam na 230 stopinj. Krvavica dobi hrustljivo kožico, ki mi že zdaj dela sline. Zraven skuham krompir na manjhnje koščke narezan olupljen krompir (zabeljen z ocvirki) in kislo zelje praženo na čebuli. Kadar se mi pa mudi, pa vzamem debelo teflonsko ponvo s pokrovom in spečem na štedilnikovi plošči. Isto zaporedje (najprej nižja temperatura, da se odtali, potem jo povečam) Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti