Prosim recept-biskvit, jabolka, puding, smetana

NatasaK  

član od: 18.10.2004

sporočila: 17

tema odprta - 10. mar 2005 8:53 | ogledi: 19.516 | odgovori: 16

Prosila bi vas za recept za pecivo, ki zgleda nekako tako: spodaj biskvit, nato jabolka in puding ter na vrh še stepena sladka smetana. Ker med recepti ne najdem kako bi ga sploh imenovala, ga tudi nisem našla. Za vse sestavine bi prosila tudi količino. Tiste, ki ga poznate bi prosila za recept.

Mislim, da je zelo osvežilen.

Vsem vnaprej hvala, Nataša

NatasaK

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. mar 2005 9:06

Mi smo navadno namesto biskvita uporabili Balkan kekse. Sladica mojega otroštva. Količinsko sestavin ne vem. Pr biskvitni verziji pa je mama uporabila kar osnovni recept za torte (ceneni biskvit iz Mohorjeve Kuharice) Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. mar 2005 9:20

To me zelo spominja na Podravske kocke. Ne vem, če ni recept celo v bazi, ga grem iskat pa ti sporočim. Če ga ne najdem, ti ga jutri pošljem, ga imam doma. AMpak dekleta, kakšno jabolčno torto pa imajo v Pandi na Partizanski Mariboru, pa to si je za prste polizat (pa v Pohorski kavarni tudi, zelo sta si podobni). Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

10. mar 2005 9:20

Poglej v bazo "Jabolčne kremšnite", če je to, kar misliš. Je pa odlično, dostikrat sem že delala. LP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. mar 2005 9:22

Sem pogledala v bazo. To, kar je tu pod Podravske kocke, ni pecivo z jabolčnim nadevom. Jaz imam recept iz aktiva kmečkih žena iz neke vasi v Podravini, pa so ga ženske menda zato poimenovale Podravske kocke,. Pošljem jutri, OK? Mamamia mamamia

Pomlad  

član od: 26.5.2004

sporočila: 91

10. mar 2005 10:21

Tudi moja mama je delala to sladico, vendar z Albert keksi, ki jih je navlažila z mlekom. Čez to je nadevala jabolčni nadev in prelila z vanilijevim pudingom, ki ga je skuhala v soku, v katerem so se kuhala jabolka. Ohlajeno je premazala s sladko smetano. (Ko ga je kdaj naredila z biskvitom, sva s sestro protestirali:) Količin ne vem, ampak to je sladica, pri kateri količine prilagajaš pekaču, ki ga nameravaš uporabiti. Po moje se ne da zares zgrešiti... Veliko sreče! Sporočilo je spremenil(a) Pomlad dne 10. mar 2005 11:21:17 Sporočilo je spremenil(a) Pomlad dne 10. mar 2005 11:23:00

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

10. mar 2005 10:42

Jaz to pripravljam v različnih variantah, s keksi, biskvitom, mešanim sadjem... Recimo takole: spečeš preprost biskvit, potresen z jabolji in cimetom. V vodi skuhaš jabolka da razpadejo, dodaš puding in sladkor. Lahko dodaš celo želatino. Poliješ po ohlajenem biskvitu in ko se ohladi, premažeš s stepeno smetano. Bolj "svečana" oblika tega recepta pa je, da spečeš res sočen biskvit z veliko jabolki, ohlajenega z žlico za sladoled daš v kozarce, preliješ z jabolčnim pudingom, posuješ s cimetom. Ko se ohladi, dodaš stepeno smetano. Jaz temu pravim kar jabolčni tiramisu. V bistvu sem začela to delati, ko se mi je enkrat ponestrečil jabolčni biskvit, ker je bil preveč sočen in je razpadel, ko sem ga vzela z pekača. Pa so bili napovedani obiski in panika - pa sem zadevo kar takole rešila. Bilo je več kot odlično, super je izpadlo. Seveda nisem povedala, da je to v bistvu ponesrečen biskvit. Lep pozdravček, S.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

10. mar 2005 11:12

Tudi jaz poznam to enostavno pecivo, pripraviš in spečeš enostaven biskvit po želji (svetel). Jabolka olupimo narežemo na tanke šnitke in pokuhamo v vodi do mehkega. Jabolka naložimo na biskvit, v vodo kjer so se kuhala jabolka zakuhamo puding s sladkorjem, da dobimo prozorno zmes, prelijemo jo čez jabolka, ohladimo in po vrhu namažemo stepeno smetano. Količine pa so čisto po občutku. Rada imam tanek biskvit(albert keksi mi ne dišijo preveč), veliko jabolk in smetane..... ANJA

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

10. mar 2005 12:37

Haj, to pecivo pri nas večkrat naredimo zaradi otrok, ki ga imajo zelo radi. Jaz namesto peciva dam albert kekse (po priporočilu kuharice v šoli). Torej najprej pekač obložimo s keksi, skuhajo se jabolka in odcedijo. To potem s paličnim mešalnikom zmešam kot nekakšno čežano. Še vroče nadevam po keksih, ter na to spet ena vrsta keksov. V soku se skuha vanilijev puding (žele), se polije po keksih ter ohladi. Potem se gor namaže sladka smetana in potrosi s čokolado ali benkotam. IN TO JE TO! LP Marjeta Marjeta Vračun

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

10. mar 2005 13:22

Jaz naredim pecivo po spodnjem receptu - včasih uporabim jabolka (skuham v kompotu), jagode, breskov kompot,... odvisno kaj se najde PECIVO S SADJEM Biskvit: 3 cele jajce 3 dcl sladkorja 3 dcl moke 1,5 dcl olja 1 dcl mleka 1 vanilin sladkor 1 pecilni prašek Sestavine zmešaj in speči. Na ohlajeno daj sadje. Vanilin puding skuhaj v vodi (lahko tudi od kompota) in vroč puding prelij po pecivu, ter pusti, da se strdi. Ko je ohlajeno namaži še s sladko smetano.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

10. mar 2005 16:59

To pecivo je fantastično osvežilno poleti Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti