Bukov ostrigar

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

tema odprta - 9. mar 2005 11:15 | ogledi: 10.405 | odgovori: 5

Imate kakšno izvirno idejo, kako naj pripravim bukove ostrigarje?

Hvala in lp,

===

Darja

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

9. mar 2005 12:24

Jaz imam najraje kar tako popečene na malo olivnega olja, začinim pa jih s soljo, poprom in česnom. Dobri so tudi panirani in ocvrti s tatarsko omako. LP, Maja

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

9. mar 2005 12:32

Še bolj dobri so pečeni na kakšni plošči, kjer so se prej pekli zrezki. In potem na tisto mast ali olje.. Jaz jih potem le solim in popram LP Tina

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

9. mar 2005 13:34

Pri moji nekdanji sodelavki gojijo ostrigarje. Nekoč mi je posredovala naslednje recepte: GOBJE JEDI 1. Ostrigarjev golaž - ¼ kg ostrigarjev, - 4 žlice olja, - 2 čebuli, - 1 žlica paradižnikove mezge, - sol, poper, kumina, bazilika Čebulo na olju prepražimo, posipamo z moko, dodamo mezgo in narezane gobe ter zalijemo. Začinimo in kuhamo na zmernem ognju 10 minut. Tako pripravljen golaž se poda k testeninam, pire krompirju in žličnikom. 2. Ostrigarjevi polpeti - ¼ kg ostrigarjev, - 3 žemlje, - 3 stroki česna, - 1 jajce, - 1 žlica kisle smetane, - 1 čebula, - sol, poper, peteršilj, - mleko Na maščobi prepražimo čebulo, dodamo narezane gobe, solimo in pražimo toliko časa, da voda izpari. Ohladimo in zmešamo z vsemi ostalimi sestavinami. Žemljino sredico pred tem namočimo v mleku. Po potrebi dodamo še malo drobtin in s pomokanimi rokami oblikujemo polpete, ki jih na olju ocvremo. 3. Ostrigarji na pariški način Ostrigarje povaljamo v moki in jajcih ter ocvremo. 4. Ostrigarji na dunajski način Ostrigarje povaljamo v moki, jajcih ter drobtinah in ocvremo. 5. Ostrigarji v testu Ostrigarje povaljamo v gosto testo za palačinke in ocvremo. Ostrigarje lahko pripravite tudi v omaki. Enostaven način priprave je tudi ta, da na olju prepražimo čebulo in gobice ter dodamo razžvrkljana jajca. Načeloma veljajo za ostrigarje isti recepti kot za šampinjone. Moja stara mama pa pravi, da je ostrigarjeva juha veliko boljša od šampinjonove. Pa dober tek dj

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

9. mar 2005 14:31

Popraženi na čebuli, v smetanovi omaki, z jajcem+ začimbami +kruhovo sredico kot nadev za mesne rulade, panirani po dunajsko in ocvrti, z jajcem kot jurčki,..... ANJA

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

10. mar 2005 16:52

Hvala za ideje. Danes sem naredila rižoto. Popražila sem eno veliko čebulo in en por, dodala na kocke narezane ostrigarje in basmati riž. Potem pa sem počasi zalivala z jušno osnovo in vinom. Potreseno s parmezanom...božansko! LP ===

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti