Kompot iz visenj

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

14. jul 2003 14:28

... ne, ni dzem, saj se ne kuha dolgo, le sterilizira se vse! Je kompot in ni grozno sladek. Ravno prav! Lep pozdrav vsem! Henri P.S.: Vprasaj maco, najbrz ga je ze naredila!

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

14. jul 2003 14:30

Višnjev kompot naredim tako, da poljubno količino višenj izkoščičim, juih precej na tesno naložim v kozarce, zalijem s sladkornim sirupom (voda: sladkor= 1: 1), zaprem s pokrovčki (alu ali na navoj), dam v posodo z vodo in kuham toliko časa, da se začnejo dvigovati mehurčki (se je treba kar potruditi, da jih vidiš). Kozarce zavijem v deko in pustim, da se ohladijo. Dokaz, da so v redu zaprti, so rahlo upognjeni navznoter LP lenca

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

15. jul 2003 9:33

Zivjo, ja naredila sem ga ze predlani in sem bila zelo zadovoljna. Lani in letos zal nismo imeli višenj, zato pa sem ga letos naredila iz češenj. Višnje so ohranile lepo barvo, bile čvrste in zelo okusne! Edino, kar me je motilo, so bile pečke, ki so želirale v kompotu in sem jih morala brskati ven. Če sem kompot segrela, so se pa višnje malo razbarvale. Letos nisem dala pečk, ampak v vsak kozarec žlico amaretta. Uporabiš lahko tudi kakšno kapljo mandljeve arome. Henri, hvala za recept!

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

15. jul 2003 13:56

Maca kaj pa je to amaretta. Henriju hvala za odgovore . Višnje so že v kozarcu. Problem bodo verjetno koščice. martina

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

16. jul 2003 9:34

Amaretto je italijanski mandljev liker. Saj tudi s koščicami ni slabo, samo malo časa je potrebno, da jih zberete ven. LP, Irena

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

16. jul 2003 11:56

Maca hvala za pojasnilo. Dobrodošla ideja za naslednje leto. martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti