Čufti ali kako se jim reče

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

tema odprta - 7. mar 2005 16:12 | ogledi: 8.959 | odgovori: 11

Pred časom smo debatirali o tem kaj so čufti. Jaz sem rtekla, da so to po naše polpete,pa sem dobila odgovor, da mora biti v njih riž, sicer to niso čufti. Zdaj pa sem dobila recept za čufte, točno tako kot jaz delam polpete. Ugotovila sem, da je čufti samo hrvaški izraz, dodani riž pa seveda variacija. Torej še vedno ne vem kako se tem polpetam po slovensko reče. Prilagam pa link. Je zraven še veliko zanimivih receptov.

http://www.uputstva.co.yu/recepti/glavnajela/cufte.htm

Suzana

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

7. mar 2005 16:27

Jaz čufte naredim tako, da mleto svinjsko in mleto goveje meso zmešam z napol kuhanim rižem (2/3 mesa, 1/3 riža), posolim, popopram, dodam česna in čebule, jajce, peteršilj ter mleto papriko. Oblikujem kroglice, ter jih na vročem olju zlatorumeno spečem. Nato v kozici, ki jo je možno dat tudi v pečico, zarumenim česen, čebulo, zmleto slanino, na kratko popražim papriko, dam žličko sladkorja, solim ter popram in zalijem z pelati. Dodam malo gomolja od zelene, ter dva korenčka drobno narezana. Ta omaka, naj se kuha ca pol ure. Potem jo z paličnim mešalcem zmiksam, dam notri čufte in v pečico na 150°c za ca pol ure. Potresem s peteršiljem. Zraven paše pire krompir... Dober tek, Saša Mir in dobro! Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 07. mar 2005 16:28:04 Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 07. mar 2005 16:29:03

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. mar 2005 17:36

Čufti so praviloma brez riža, z njim so pač variacija, glavna značilnost pa je, da se potem, ko se, oblikovani v kroglice, ocvrejo na maščobi (ali pa tudi ne) pokuhajo v paradižnikovi omaki in tako tudi postrežejo (s pire krompirjem). V osnovi so torej blizu polpetom, le da so polpeti praviloma sploščeni oziroma so videti kot zrezki. Servirani v paradižnikovi omaki pa so zaradi mene lahko tudi čufti. Mamamia mamamia

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

8. mar 2005 9:25

Pri nas čufte pripravljamo na enak način kot filane paprike (nadev), samo, da so brez paprike, ker je nekateri ne marajo in kakšna jajca več v masi (da ne razpadejo). Omaka na enak način. Rebeka

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

8. mar 2005 11:18

No, vi delajte še naprej čufte, jaz, ki sem Primorka, bom pa polpete. Včasih samo ocvrte, drugič v omaki,včasih okrogle, drugič ploščate, a še vedno polpete. Če jim Srbi rečejo čufti, pa tudi prav. Še zmeraj pa ne vem, kako se jim reče po slovensko. Suzana

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

8. mar 2005 11:24

Ja, mesne kroglice vendar, Suzana! Pa lep pozdravček & dober tek! Harmonija

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

8. mar 2005 11:40

Tup,tup,tup... To sem jaz, ki tolčem z glavo v zid. Neumnica, neuma, kot, da ne bi tega že stokrat videla in vedela. Hvala. Suzana

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

8. mar 2005 16:39

Ja,mesne kroglice v paradižnikovi omaki!!!!!!!!!!!!! Marjetka cvetka

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

8. mar 2005 17:08

To pa ni nujno, Marjetka cvetka. Niso vedno v omaki. To je spet le ena od variacij na recept. Suzana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. mar 2005 17:17

Kratko in jasno: polpeti so lahko v omaki ali brez, čufti pa so vedno mesne kroglice, z rižem ali brez njega, v paradižnikovi omaki. Čufta brez omake ni čufta. Pa ja ne bomo šli nazaj do turških časov...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti