Polnjene paprike

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

tema odprta - 7. mar 2005 15:38 | ogledi: 6.620 | odgovori: 15

ČAO ČAO. RADA BI NAREDILA POLNJENE PAPRIKE AMPAK NEKAJ POSEBNEGA, ČE MI LAHKO KDO NAPIŠE RECEPT PROSIM.?NADEV PA MESNI SEVEDA.

HVALA IN LP.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. mar 2005 17:21

Hja, imam en recept, ko se z mletim mesom, obogatenim z začimbami in sojino omako, napolnijo prerezane polovice rdečih in zelenih paprik. Poleg tega obstojajo tudi polnjene paprike, ki jih prej opečeš in potem napolniš, nato pa še malo zapečeš v pečici (praviloma morajo biti ne paprike pikantne, ni pa nujno). Kaj pa tunina? Če te zanimajo te variante, ti jutri kaj pošljem. Pozdrav, Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. mar 2005 17:25

Hja, imam en recept, ko se z mletim mesom, obogatenim z začimbami in sojino omako, napolnijo prerezane polovice rdečih in zelenih paprik. Poleg tega obstojajo tudi polnjene paprike, ki jih prej opečeš in potem napolniš, nato pa še malo zapečeš v pečici (praviloma morajo biti ne paprike pikantne, ni pa nujno). Kaj pa tunina? Če te zanimajo te variante, ti jutri kaj pošljem. Pozdrav, Mamamia mamamia

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

7. mar 2005 19:24

JA, VESELA BOM VSAKEGA RECEPTA! HVALA IN ČAO DO JUTRI. _kekec_

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

7. mar 2005 19:53

Podolgovate (roge)paprike opečem in olupim, odprem z rezom vzdolž cele paprike, da dobim file in odstranim semena ter pecelj. Posebej zmešam 1/2 kg skute, papriko v prahu, sol, česen, drobnjak, jajce ter na koščke narezano šunko. Če je skuta zelo suha, dodam malo kisle smetane. na vsak file paprike dam eno žlico nadeva, zaprem in jih polagam v naoljen pekač. Po vrhu premažem s kislo smetano zmešano z enim jajcem. Pečem na 180°/ 20 minut. Dober tek, župca

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

7. mar 2005 21:54

Tudi jaz imam problem z polnjenimi paprikami.Naj razložim zakaj? V zmrzovalni skrinji imam 15 filanih paprik z mesom in rižem vendar so se mojim domačim te paprike uprle.No po domače povedano jih nočejo več jesti. Jaz pa jih nebi rada vrgla proč,zato sem premišljevala kako bi na dručačen način uporabila vsaj filo ki je v papriki.Vsem ,ki bi karkoli se spomnili ka naj naredim oz.uporabim to filo na kakšen drug način mi prosim napišite in se vam že vnaprej zahvaljujem. lp kristina

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

8. mar 2005 10:02

župca hvala, vendar kaj pa omaka? lp. _kekec_

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. mar 2005 14:12

Evo polnjenih paprik z ostrigino omako Potrebuješ: 125 g rakovih repkov (cenejša varianta - tiste oranžne paličice, surimi ali kako se jim reče) 300 g mletega svinjskega mesa čajna žlička soli tri sesekljane spomladanske čebule tri jedične žlice drobno zrezanih vodnih kostanjev (vloženi se dobijo na policah s kitajsko hrano) tri čajn ežlice sojine omake dve čajni žlici šerija dve srednje veliki zeleni in dve rdeči papriki dve jedilni žlici olja trije sesekljani stroki česna pol čajne žličke mletega ingverja Za omako: žlico koruzne moke jedilno žlico ostrigine omake (dobi se na policah z eksotično hrano. Ni poceni, a tudi odprta steklenica dolgo traja, saj se omaka uporablja po žličkah) 1/2 skodelice (1,25 dl) jušne piščančje osnove Rakovo meso sesekljamo in skupaj s soljo, spomldansko čebulo, vodnimi kostanji, sojo in šerijem dobro pregnetemo. Paprike najprej razpolovimo, očistimo rebra in semenje ter jih počez prerežemo, potem pa te dele napolnimo z nadevom. V voku ali drugi posodi segrejemo olje in na dno položimo paprike, najprej tako, da je meso obrnjeno navzdol, ter jih na srednji vročini opečemo (okoli tri minute na vsaki strani) in jih damo na toplo. Če imamo manjšo posodo, paprik ne tlačimo ampak jih raje opečemo v več "rundah". Omako pripravimo tako, da zmešamo vse tri sestavine ter dodamo česen in ingver, potem vse skupaj vlijemo v vok. Med mešanjem naj zavre, potem zmanjšamo ogenj in pustimo, da nastane gostljata omaka. Na servirni krožnik damo paprike in jih prelijemo z omako. Jed lahko pripravimo tudi pred obrokom in jo serviramo hladno. Namesto z ostrigino omako lahko omako pripravimo tudi s sojino in dodamo malo čilija, če imamo radi bolj pikantno. LAhko pa kupimo tisto omako za spomladanske zvitke in prelijemo paprike z njo. Lepe pa so videti tudi paprike, nadevane z mletim mesom, le da namesto riža uporabimo koruzo, po vrhu pa potresemo nariban sir ina zapečemo v pečici. Uporabimo lahko tudi tunino. Skupaj z oljem jo premešamo s sesekljanim paradižnikom, bučkami in papriko, dodamo malo narezane čebule, sesekljan česen, zeleni peteršilj, morda malo vina. NAdenemo rdeče in zelene paprike, obložimo z mozzarelo ali kakšnim drugim sirom in v pečici zapečemo. Pa še ideja, kaj s starimi nadevi iz paprik iz zamrzovalnika. Če imate radi kislo zelje, potem v pekač naložite v plasteh najprej čebulo, potem kislo zelje, pa nadev iz paprik, na vrh še eno plast kislega zelja in v pečico s tem. Prej po vrhu zalijte z mao maščobe, da bo vse skupaj lepo sočno. Pozdrav, Mamamia mamamia

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

8. mar 2005 14:31

mamamia hvala ti za dobro idejo samo za zelje nevem ali ga prej skuhaš ali daš kar surovega in koliko časa pečeš si močoče ti to že probala kristina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. mar 2005 14:37

Kislo zelje daj kar surovo, nič ga ni treba prej pokuhat. Tako reč sem jedla pri moji mami (ona je uporabila ostanek od file za papriko), ker pri nas doma s takimi rečmi ne pridem skozi. Pečeš en pol ure do tričetrt, na kakih 180 stopinjah. Če se začne zelje sušiti, pekač pokrij s folijo, da se bolj duši, in mogoče zalij z malo vode (ali še bolje, belega vina). Pozdravček, mamamia mamamia

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. mar 2005 18:33

kekec, tukaj ni omake, samo spečeš in poješ. LP, župca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti