Poroka

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

tema odprta - 7. mar 2005 14:01 | ogledi: 8.475 | odgovori: 34

Ni ravno tema za kulinariko ,a ker vem ,da bom natem mestu dobila kar nekaj predlogov vas ,prosim ,sprašujem kaj, oziroma kako napisati na vabilo za poroko ,da mladoporočenca nočeta nobenega porcelana ,mikrovalovke ,kristala itd.,ker že to vse imata ,bi rajši denar (ker itak vsak že kaj da ,da ne pride brez vsega na gostijo) ,kako to povedati ,ali napisati ,da ne bo ravno izpadlo,

da se prosjači ......,vaše izkušnje ,prosiiiiiimmmmmmmmm

LP

Marta

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

7. mar 2005 14:18

pri nas smo mamico nahecali, da je vse to razložila sorodnikom. Na vabilu tega ne bi omenjala. Suzi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8694

7. mar 2005 14:51

Moj sin je lansko leto dobil sila izvirno povabilo za na poroko: iz mehkega kartona narejena škatlica, (verjetno tako mehek, da je šlo skozi printer) - na eni strani je bilo izpisano ime in priimek mladoporočencev, na drugi naslov gostilne oz. kje bo poroka, na tretji, češ, da sta se odločila, da ne bosta več živela na koruzi..., na četri strani pa pojasnilo, da ne želita daril, ampak darilo v denarni obliki ter številka bančnega računa. V škatlici je pa bil majhen stekleni kozarček poln koruze. LP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. mar 2005 15:03

JAz bi se strinjala s SuzanoZ, če le imate v družini koga, ki zna to pojasniti. Odvisno je tudi od tega, ali bodo res vsi povabljeni sploh spraševali, kaj kupiti. Iz izkušnej drugih slišim, da eni kar naravnost vprašajo, kdo kaj potrebuje, drugi pa sploh ne in na lastno pest nekaj prinesejo. Kaj pa če mladoporočenca zadevo rešita elegantno in sicer tako, da odpreta "knjigo" v Merkurju, Rutarju ali kje vse to že imajo. V to knjigo napišeta, kaj vse potrebujeta, povabljeni pa potem tam izberejo ali pa jima podarijo bon. Prodajalci poskrbijo, da se kupljeno darilo že prečrta, tako da ni monosti za podvajanje.Tako so zadovoljni vsi - povabljeni lahko izberejo darilo glede na svoje denarne zmožnosti, mladoporočenca pa dobita res samo tisto, kar potrebujeta oziroma sta v knjigo zapisala. Misliš, Prekmurka, da bi ta možnost bila za vas sprejemljiva? Če ne, potem ne ostane drugega kot osebno pojasnilo. Ne vem, meni ne bi bilo ljubo, da mi nekdo že na vabilo napiše številko bančnega računa, kam naj mu nakažem denar, čeprav bi spoštovala tudi to in vabilu primerno ravnala. Pozdrav, Mamamia mamamia

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

7. mar 2005 16:51

če bi meni kdo poslal vabilo na poroko in na njem omenjenen ŽR, na katerega nakažete sredstva, na tako poroko sploh ne bi šla. Poslala bi samo darilo izbrano po mojem okusu, kot pozornost. Da novoporočenca potrebujeta denar lahko zaupata samo najbližjim sorodnikom kot so mati, oče, sestra, brat. Primeren pa se mi zdi predlog Mamamie. Pa brez zamire! Lp Sporočilo je spremenil(a) Migla dne 07. mar 2005 16:52:55

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

7. mar 2005 17:20

Dekleta ,nič ne zamerim jaz sem vprašala ,vi predlagate .Hvala za vašo pomoč in še jo pričakujem .... LP Marta

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

7. mar 2005 18:04

Ja to je res križ, potem človek dobi vse polno stvari ki jih bodisi ne potrebuje ali pa mu niso všeč - okusi so pač različni...Drugače pa je res najbolje tako kot je predlagala Mamamia - da nekdo od družine pojasni povabljenim. Kdor bo to normalno sprejel prav, kdor bo pa kuhal rilec tega pa itak ni treba na poroko. Če je človek kolikor toliko "normalen" take želje seveda razume... Tista fora s številko računa kamor se lahko nakaže denar pa je res malo "Karitas" varianta. LP ivonja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. mar 2005 20:18

jaz sem imela lani podoben problem. tekočega računa nisem pisala na vabila, ker se mi je zdelo brezosebno, poleg tega lahko kdo zameri. ljudje so različni. stanovanje imam popolnoma opremljeno, ne rabim niti ene stvari, zato nisva mogla odpreti knjige želja v kaki trgovini. pa sva dala svatom prosto izbiro. tisti, ki so vprašali, in so se strinjali z finančno pomočjo, so pač izbrali to. nekateri so vprašali, pa so se odločili, da vseeno sami nekaj kupijo. torej, različno. sama pa sem mnenja, da poroke ne delaš zaradi daril. nama je bilo tako vseeno kako so se povabljenci odločili. prav veliko neuporabnih daril vseeno ni bilo, razen nekaj, roko na srce. je pa tuid tako, da nekatere svate zamina, kaj ti je všeč, kaj potrebuješ, eni pa so zadovoljni, samo da nekaj prinesejo, pa je. nekateri nočejo dati ali nakazovati denarja iz raznih razlogov. to moraš spoštovati... veliko sreče pri načrtovanju, lidka

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

7. mar 2005 20:52

Lani sem bila na poroki, za katero je na vabilu pisalo, da mladoporočenca hvaležno odklanjata darila, ker imata stanovanje že popolnoma opremljeno, pač pa da zbirata prispevke za poročno potovanje, ki ijh lahko nakažemo na TR (navedena št. računa). Menda so zadnje čase tovrstna vabila "in", klasično obdarovanje pa "out". Meni to sicer ni všeč, ampak važno,da sta mladoporočenca zadovoljna, kajne?

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

7. mar 2005 21:51

Hojla, pri nas je navada, da par "žlahti" (nekje do vključno bratrancev in sestričen) pred poroko osebno nese vabilo, sorodniki pa ob tej priložnosti vprašajo, kaj želita. In v tem primeru se mi ne zdi nič groznega, če omenita, da bi raje imela denar kot kaka darila. Prav tako lahko to povesta vsakomur, ki vaju bo vprašal, kaj bi rada imela oz. kaj potrebujeta. Pa tudi mami, pričam, bratom/sestram, skratka vsem, ki bi jih kdo lahko vprašal za nasvet, povejta, naj kar odkrito rečejo, da bi najraje imela denar. Vseeno pa "imejta na lagerju" še kako stvar, ki je še nimata (kaj se sigurno najde) - za trmaste "tete", ki hočejo kaj "konkretnega" podarit in se jim denar zdi čisto neprimeren. Lahko tudi napišeta v takem stilu, kot je omenila andrejka, vendar brez TRR. Ideja s TRR na vabilu se mi zdi neokusna, pa čeprav je morda "in". lp, maja

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

8. mar 2005 8:26

Ko sva midva vabila na poroko, so skoraj vsi sami predlagali, da ne bodo kupovali daril ampak dali denar. Izogniti se pa darilom ne da. Zraven denarja je skoraj vsak dal še spominek. Čeprav pa vsi povabljenci tega ne marajo in raje kupijo darilo. Tako, da sva še vseeno dobila kozarce, brisače, funde .....Je pa spomin. Se mi pa zdi številka TTR-ja zelo neokusna, saj imajo ljudje navado denar dajati v kuverto. Sploh starejšim se to zdi nesprejemlivo. Čeprav moraš nekoga zaposlit, da skrbi za to da se kuverte pobirajo od daril in spravljajo. LP, Klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti