Pingvin rezine

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 4. mar 2005 13:05 | ogledi: 4.066 | odgovori: 15

zadnjic sem jih jedla na eni festi. izvedela sem samo, kako se jim rece, recepta pa ne morem dobiti in ga tud nikjer ne najdem.

pozna kdo?

sara.vidmar

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. mar 2005 13:18

Recept pod imenom KINDER PINGVIN IMAŠ V BAZI -jaz imam sicer drugačnega -z sladko smetano ,ti ga napišem v nedeljo . LP Marta

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

4. mar 2005 13:47

Hvala!! Sem pogledala, to bo to! Tudi verzija s sladko smetano je tam, da ti prihranim pisanje. Bom pa vesela kakega dodatnega nasveta. Kako naj vroco cokolado razmazem po smetanasti kremi mi ni najbolj jasnno...? Lp, Sara. Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 04. mar 2005 13:47:18

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. mar 2005 14:16

Pingvina sestavim na pladnju ,čokolado polijem po smetani in pladenj nagibam na vse strani ,da čokolada steče vse do roba -na ta način se smetana pokrije s čokolado in ni packanja in mazanja sem ter tja..........bodi uspešna in lep pozdrav. Marta

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

4. mar 2005 14:34

jaz sem tudi delala to pecivo, po lastnem receptu ki sem ga sama "izumila" in je pecivo še boljše kot pa kupljeno :) Če kdo želi lahko napišem recept (upam da ga bom še našla)...ker pa sem pecivo zelo izdatno namzala s kremo, je bilo kar visoko - skoraj kot kakšna kremšnita....ampak tudi čokolada se je po sredini takoooo lepoooo brez težav prelila...no, v glavnem, če kdo želi, ga napišem. LP Zala

sinja  

član od: 24.8.2003

sporočila: 66

4. mar 2005 14:37

Ja, napiši! Sinja

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

9. mar 2005 7:49

Prekmurka, samo nekaj me zanima: ali imaš nadev za pongvina samo s smetano ali dodaš tudi želatino? Jaz imam en recept z želatino, nisem ga pa še probala. Malo še iščem, ker bi rada kak dober recept. Z rastlinsko smetano pa ne delam nič, ker jo ne prenesem po okusu. Lp, sabrina

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

9. mar 2005 8:32

Sabrina ,jaz vedno vzamem pol rastlinske smetane -pomurske mlekarne -,in pol naravne smetane in seveda želatino ,ampak ne toliko kot je v mojem receptu ,ker ko sem prvič delala to pecivo bila krema prav neokusno trda . Ko sem pa drugič delala sem si skuhala kremo iz jedilnega škroba ,dodala tudi malo želatine in k ohlajeni kremi primešala stepeno smetano -naravno -ljubljanskih mlekarn ,njam,njam... Če hočeš ti napišem recept ,sicer sem ti ga že hotela zadnjič ,ampak ti si najbrž mislila da ,je enak kot na kulinariki ,jaz pa sem komaj zdaj šla gledat na kulinariko in opazila ,da ni tak kot moj ,ki sem ga priredila po svoje in je meni veliko boljši . LP Marta

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

9. mar 2005 8:45

prekmurka jaz sem bila tista "pametna", ki je ugotovila, da je tvoj recept menda enak kot na kulinariki. se opravicavam. prosim, napisi svojo varianto!! sem zadnjic naredila po receptu iz baze pa je bilo tisto, kar sem enkrat jedla, precej boljse od mojega izdelka. lepo prosim za recept! sara.vidmar

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

9. mar 2005 9:54

Ja, prekmurka res se priporočam za tvojo varianto recepta. Rada bi naredila kremo brez rastlinske smetane. Hvala za pomoč in lp, sabrina

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

9. mar 2005 10:16

DANES ni časa ,jutri .LP Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti