Prt za okroglo kuhinjsko mizo

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 2. mar 2005 16:53 | ogledi: 6.368 | odgovori: 16

Že nekaj časa kupujem prt za okroglo kuhinjsko mizo 12o-140 cm, prej sem imela štirioglato, pa so zdaj ti prti neprimerni za pokrivanje okrogle mize! Dva sem kupila, ampak me zanima, kje imajo res veliko izbiro! Hvala! Galja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. mar 2005 17:03

Galja, v MB v Modni hiši in v kleti Mercatorejevega centra ob Tržaški, preverjeno, ker tam tudi sama kupujem, prej za okroglo mizo, zdaj pa za ovalno. Pa pri Rutarju jih tudi imajo, ampak ne toliko. Tudi v dveh trgovinah na Partizanski cesti jih boš dobila - prva je takoj za Slovenijalesom, mislim da se ji reče Dekor, druga pa je malo naprej, prodajajo tudi zavese; imata res dobro izbiro, tako glede velikosti kot barv in vzorcev. Jaz pa iščem že gotov prt za 2,50 m dolgo in 105 cm široko ovalno mizo, torej mora imeti mere vsaj 2,80 krat 1,30 m. Ve morda kdo, ali se sploh dobijo ovalni prti takih mer? Meni so rekli, da ne, da bo treba posebej naročiti. ZDaj se pač znajdem tako, da kupim dva manjša enaka ovalna prta, pa se na sredi pač malo prekrivata. To se skrije z nadprtom (ali pa tudi ne, jaz ne kompliciram), ampak nekako bi rada imela tudi takega v enem kosu.Mamamia mamamia

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

2. mar 2005 17:28

Obstoja prodaja prtov s predstavitvami na domu.Ti prti so vrezani po izrisu mize in prevlečeni z nanosom, ki preprečuje vpijanje madežev.Razlitih pijač,....Zadeva deluje, samo prt se pere brez mehčalca. Prideja kar precejšnji zneski vendar je prt po meri za vašo mizo.Na izbiro je več vzorcev, prazničnih motivov in enobarvnih prtov z različnimi vezeninami. Moja mati se ukvarja s prodajo teh prtov, seveda tudi brez predstavitev. Na dom pa le mora priti,da premeri in zriše prt, kot si želite. barbara R.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. mar 2005 17:56

Mamamia, ali pa ga sama sešiješ. Blago, ki je impregnirano proti madežem se dobi v prodaji, je pa 1 tm širine 1,4 m kar okoli 3.500 SIT. Se pa splača, ker ga imam sama že par mesecev, pa ga še nisem prala. Na izgled je kot damast, običajno v beli barvi z žakard vzorčkom ali popolnoma gladek, čez pa daš na sredino nadprt. Če se kaj umaže ali polije, samo obrišeš. Pred novim letom sem takega gledala v Lesnini na Brdu in je bil okrog 9.ooo SIT. Se mi je zdel drag, pa sploh ni bil, ker je imel še srebrno obrobo. Je bil tak bolj prazničen s srebrnimi nitkami. Jaz sem se prte navadila sama šivat, ko smo imeli prej polovalno mizo, takega pa niti pod razno ne dobiš nikjer. Tole o predstavitvi in prodaji prtov na domu pa sploh ni napačna. Ali se da dobiti kje naslov ali pa njihova internetna stran?

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

2. mar 2005 19:21

Takot kot pravi Mamamia so tudi meni ravno včeraj v nekaj trgovinah rekli, da tako velikega prta ne bom dobila v nobeni trgovini -tudi jaz iščem ovalni prt dolžine 280-300 cm. Mi je ena prodajalka rekla, da si pač naj kupim blago na metre ali kile in si potem sešijem prt. Saj za vsak dan ni problem kombinirati, problem pa nastane, ko imamo praznovanje oz. nas je za mizo več - dvanajst ali štirinajst. Torej bi želela malo bolj svečan prt.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. mar 2005 19:53

Jaz imam prav posebno mizo in sicer kar na 6 vogalov. Nanjo vedno dam okrogel prt na vrhu pa še kvadraten nadprt. Vedno jih kupujem v Trgovinah Soča, sicer so kar dragi, vendar zelo kvalitetni, ker mi je zelo pomembno in v moji zbirki so predvsem damastni prti...se kuhajo(mislim perejo na 95C) in zelo zelo trpežni.... ANJA

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

2. mar 2005 22:14

mamamia, hvala za napotke, bom šla pogledat, sem se pa pravkar spomnila, ko prebiram o šivanju prtov, da bi lahko šla pogledat v Skoke, če tam šivajo prte, mogoče pa bi, saj zavese tudi šivajo iz dekorativnega blaga, no ja, vseh sort. Bom se pozanimala in javim! Hvala vsem! Galja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. mar 2005 22:23

Prisegam na prte iz idrijske cipke. Imam kar nekaj te robe in vse kot nadprt na enobarvni podlagi. Prti se kuhajo in ce jih imas pod steklom tako kot pri nas ni problem. Ce so pa se zavese v enakem stilu je sploh lepo. lp Vesna Vesna Milek Recko

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

3. mar 2005 8:00

Pozdravljene! Za prte Gark se lahko obrnete na Miro Jarc 041 838 921.Če ste iz preveč oddaljenih krajev vas bo napotila v vam najbljižja predstavništva. Tudi jaz sem že sama šivala, vendar če želiš kvalitetno blago in ves trud pri šivanju tako velikega prta.........se bolj splača, da se ga kar kupi. barbara R.

Pomlad  

član od: 26.5.2004

sporočila: 91

3. mar 2005 8:18

Upam, da ne bom komu stopila na žulj, tole je zgolj moje osebno mnenje. Meni se te moderne mize zdijo čisto prelepe, da bi jih zakrivali s prti...

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. mar 2005 8:20

Se strinjam barbara.R in hvala za informacijo. Mene je cenovno stal isto, kot, če bi ga kupila, ker je blago drago in obroba tudi, pa še dela ne računaš. Verjetno izdelovalci dobijo blago z s tolikšnim rabatom, da ga je boljše naročiti, kot sam delati.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti