Preliv iz gozdnih sadežev

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

tema odprta - 2. mar 2005 9:27 | ogledi: 27.266 | odgovori: 13

Prosim za idejo, kako pripraviti topel preliv iz gozdnih sadežev ali jagod. Prelila pa bi pečen mlečen riž.

HVALA!

barbara R.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. mar 2005 10:27

zmrznjene daj v kozico skupaj s par (odvisno kako sladko imate radi) žlicama sladkorja (lahko je tudi rjavi sladkor ali med in pokuhaj, da se stalijo in malo razpustijo. če želiš imet čisto gladko omako, jo pretlači s paličnim mešalnikom ali shakerjem, če tega nimaš..Lahko še malo pokuhaš, da se zgosti, lahko vmešaš še malo smetane, obvezno pa bi jaz dodala še sok 1 limone. Lahko še malo začiniš, če želiš, alhko vmešaš karamel, maslo ali margarino, rozine... Če bi rada to ustekleničila za dalj časa, moraš dlje časa vret in bolj sladkat, če pa je za takoj pojest, pa lahko kuhanje čisto izpustiš in samo siriraš sadje v shakerju, dodaš beli ali rjavi sladkor (v tem primeru rajši v prahu) ali med ali kombinacijo, če želiš še kako stopljeno maščobo - smetano ali margarino ali maslo in to je to. Veri

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. mar 2005 10:29

V ponvi raztopi malo masla, dodaj sadje (lahko zmrznjeno in ga popraši z žličko ali dvema gustina, premešaj in pusti par minut pokrito, da sadje izpusti sok. Sladkaj po potrebi in okusu. Sama ponavadi to delam iz zmrznjenega sadja in že samo izpusti tekočino. Če boš delala iz svežega, zalij z malo vode. Lahko dodaš še malo vanilje, enkrat sem dodala cimet, pa ne paše.

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

2. mar 2005 10:42

Kako ste hitre. 1000 X HVALA! barbara R.

PAJDO  

član od: 10.9.2004

sporočila: 18

2. mar 2005 11:40

V bližji restavraciji ga naredijo prav tako kot je opisala Lijana, le da sadju dodajo tudi brusnično marmelado, ali marmelado iz gozdnih sadežev. Le da z njim prelijejo sladoled in stepeno smetano. Mnjammm... PAJDO

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

2. mar 2005 13:16

Še ena vprašanje. Koliko sadja potrebujem za 35 ljudi? HVALA! barbara R.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. mar 2005 13:20

Uporabljam ga preliv panna cotte ali sladoleda, kot je napisala Pajdo. Če računaš za enega 10 dag, bo potrebno prej 4 kot 3 kg. Mislim, da boš tole težko naredila naenkrat.

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

2. mar 2005 14:06

Imam časa še 14 dni, vendar bom morala nekaj v tej smeri "poštudirati". V treh urah moram pripraviti glavno jed in sladico za 35 ljudi. barbara R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. mar 2005 15:27

A nimaš variante, da za sladico namesto riža s prelivom pripraviš panno coto, saj to lahko narediš že dan prej - v hladilniku bo lepo čakala do naslednjega dne, na dan, ko pridejo gostje, pa narediš le preliv, ki ga za panno coto potrebuješ morda dve žlici na porcijo in ga narediš potem, ko pojeste glavno jed? Tudi za 35 ljudi je gotov v 15 minutah, vem iz izkušenj, saj delam jedi za 30 do 40 ljudi vsaj deset krat na leto. Kaj pa če se odločiš le za borovničev preliv in mu dodaš malo rdečega vina? Če imaš toliko ljudi in te bo basal čas, je najbolje vzeti zamrznjene izdelke, ki jih pokuhaš na malo vina, sladkaš po okusu, del pretlačiš, del sadja pa pustiš v celem in to je to. Kaj boš pa za glavno jed, če nisem preveč radovedna? Pozdarv, Mamamia mamamia

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

2. mar 2005 17:21

Mamamia, nič nisi radovedna.Kaj ni forum za to, da klepetamo? Delam v podjetju, ki se ukvarja s prodajo zamrznjenih proizvodov.Žal marsikatero dekle ne ve kaj prodaja in so se odločili za degustacije na 14 dni.Ker pa sem jaz na porodniški, rada kuham in poznam naše proizvode zadnjih 1o let, so se odločili, da bi lahko jaz pripravljala te zadeve. Zato mlečni riž,ker ga imamo v ponudbi,samo speči ga je potrebno in zato preliv iz gozdnih sadežev, jagod ali borovnic, ker imamo tudi te zamrznjene. Pripravila bom še puranje panirane zrezke, olive polnjene z mletim mesom in panirane,stročji fižol po grško, zelenjavno ponev po kmečko in še nekaj krompirjevega. barbara R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. mar 2005 17:28

Mljac. Škoda da sem že v drugi službi. Sicer pa če bi jaz prodajala hrano, bi se že zdavnaj kotalila in ne več hodila... Tele olive, polnjene z mletim mesom, me zanimajo. Se da dobiti recept? Pozdravček, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti