Dijeta po krvnih skupinah

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

tema odprta - 28. feb 2005 13:30 | ogledi: 5.317 | odgovori: 18

Pozdravljene! Zanima me ali ima kdo izkušnje s to dijeto in kakšne?

Hvala za odgovore!

barbara R.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

28. feb 2005 14:17

Ja tudi mene to zanima..... ANJA

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

25. mar 2005 22:42

Knjigo sem si izposodila iz knjižnice, nekaj prebrala, ni me navdušila, ostala bom kar pri 3MD. Možno pa je, da ja koga toliko navdahnila, da je poskusil. Naj se javi prosim. Baje že po 14 dnevih opaziš spremembe. Pozdrav! riba-ribica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

26. mar 2005 9:41

Na eni internetni strani je nekaj na to temo in tudi receptov,a se ne spomnim naslova.Bom še poiskala. l.p. Vesna Leben

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

26. mar 2005 12:11

Barbara! Če imaš krvno skupino A, ti lahko po mejlu pošljem prepis iz knjige. Jaz je sicer nisem še poskusila, si me pa spomnila nanjo Lp, Asja

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

26. mar 2005 13:11

Ena nutricistka je rekla, da ta dieta ni ravno najboljša, ker iz prehrane izpadejo poleg res nepotrebnih zadev tudi zelo koristne (npr. za A+ naj ne bi jedel redečega mesa, pšenice, banan, mlečnih izdelkov ...; mislim, da banane res niso "škodljive" nikomur ...) uharica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. maj 2005 19:25

Sploh ne štekam, v čem bi bila povezava med krvno skupino in hrano. Krvna skupina je vezana na antigene (ki so beljakovine) in antitelesa (ki so beljakovine ) v krvni plazmi in na eritrocitih. Vsi imamo torej vsaj enega od antigenov ali/in antiteles. Jaz bi to ocenila kot nivo: modrooki, rjavooki, zelenooki in kar je še barvnookih, vsak mora jesti svojo varianto hrane. In kaj potem naredijo tisti, ki imajo eno oko rjavo, drugo pa modro? Itak gre pa le za (bolj ali manj) količino barvila. Se mi zdi, da je vsake toliko treba najti novo varianto, da kupci obnovijo knjižni fond, nekdo pa služi. Pa brez zamere. Pogled naravoslovke pač. rimljanka

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

5. maj 2005 2:05

julia

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

5. maj 2005 10:29

Ja, pa tiste diete, ko rešiš test in potem veš, kakšne "barve" hrane moraš jesti, so mi tudi "čudne". Ampak najbrž je pri vsem tem fora, da se počutiš dobro, ker misliš, da delaš prav. Avtosugestije in samoprepričevanje pač, kot avtogeni trening - vse je v glavi! Mogoče bi bilo pa za probat..... avtogeni trening tudi deluje.... Lep pozdravček, S.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. maj 2005 13:37

rimljanka, raznooki lahko jejo vse:) Pa naj ljudje hujšajo po katerikoli dieti, če jim paše, jaz po tisti za 0-le, kar sem, sigurno ne bi, ker mi nikakor ne paše pojet veliko mesa in obožujem zelenjavo, ampak če pa komu paše, pa kaj bi se mi vsajali:) Karkoli komur pomaga na kakršen koli način in s tem ne škoduje drugim, se mi ne zdi nič narobe... Mogoče pa ljudje, ki pišejo te knjige vseeno hočejo dobro in verjetno jim celo pri kom rata... Pač pogled optimistke:) Pa pogled še ene naravoslovke: nekaj je v glavi, nekaj v okolju (vzgoji, možnostih (z delavko plačo si težko na dieti z dimljenim lososom,...), nakaj pa tudi v genih:) Nikjer pa ni vse! PS: če imaš krvno skupino 0, potem nimaš nobene od teh beljakovin, zato pa si 0... Veri

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

8. maj 2005 13:54

No če ima kdo za AB mi prosim pošlji, ker me res zanima kako in kaj... Pa en aplavz za Veri! ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti