ločevanje živil 90 dni - 3. del

tema je zaklenjena

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

1. mar 2005 6:39

Ja, Darchy, ti si postala že pravi ekspert za prehranjevanje. Po moje bi bilo zelo pametno, če bi te revija Rina vzela za sodelavko. Odlično združuješ prakso in teorijo. Te lahko predlagam ? lp marjanca marjanca45

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

1. mar 2005 7:51

Dobro jurtro vsem, danes je pa res D-dan.. mi je voda nekam svoh zjutri tekla - a ste ze na vse zgoda tok pridno pile? prav obcudujem vas, pa drzim pesti, da bo slo brez vecjih problemov. Meni se je vceraj tudi zgodilo, da zvecer nisem mogla jesti. Sem imela b dan in sem skuhala golazevo juho. In sem prisla po predavanjih zvecer domov, nisem bila sploh lacna, se manj pa mi je pasal golaz.. ampak sem rekla, da moram.. hja, priznam, pes je bil navdusen, saj je dobil vec kot polovico.. se pa ubadam z drugim problemom, ker mi norooo pase sladko, in se kar tresem vsake tok.. in pol mi mama da se cokolade!!!! na sreco sem imela tok moci, da so romale na najvisjo polico :) za prvo pomoc po veliki zelji po sladkem pa sem si kupila suhe slive in potem kaksno v usta vrzem.. ce bi cokolado odprla bi samo puf naredilo in ze je ne bi bilo.. nad mano pa skala z napisom greh... pa rdeca lucka, pa sirene ... hehe Danes zjutraj sem stopila na tehtnico in je kazala pol kg vec kot nazadnje.. grrrrrrr ful jezna, ker ne delam kaksnih velikih prekrskov.. ampak se tolazim, da se mi po hlacah pozna.. pa seveda, da se tako kot ostale full bolje pocutim. Morska medvedka, ja kok je pa to lepo slisat, da sta se odlocila za dojencla :) zdaj pa pocasi priprave pol pa cime vec delat na tem.. na kaksen OH dan pa namesto smetane kaksen cokoladni sladki greh za vecerjo sabo v pojstlo vzami Bodite pridne, aktivne, vztrjne pa z nasmehom na obrazu :)) Pa veliko soncka zelim vsem, v lj se je prebudil in mi dalje ful energije :) tiina :)

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

1. mar 2005 8:08

Sem že skoraj napako danes naredila, pa je šele 8 zjutraj. Kot vsako jutro, sem hčerki narezala hruško. Ima probleme s prebavo in vsako jutro na tešče poje jabolko ali hruško. Ker pa ni pojedla vsega, sem seveda hotla sama pojest. Že ugriznem in pol men fleš udar... VODNI DAN! Seveda je hruška potem romala v smeti, jaz pa hitro vodo pit. Se že utapljam!!! tejčica

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

1. mar 2005 8:08

Dobro jutro!! A ni danes en krasen dan? kako ste pa kaj vodenke? Jaz bi vam priporočala, da se dans mal vzdržite vode...pri nas je ob 7h kazalo -20°C...res ne bi rada, da katera zmrzne, ker je preveč vode popila :) A ni to super, da imate vodni dan? Če boste pridne, boste jutri od tehtnice dobile super nagrado! Zdaj se pa držte. Dokažite si in vsem nam, da zmorete. Saj ni tako težko. In že jutri bo B na mizi. Dajte punce, saj bo šlo. Le pogumno naprej! Jaz imam danes Š in sploh ne bom pisala, kajbom pripravila, da ne bom kakih luštov delala -večina forumašic je dans namreč na vodi. Pridne bodite, pa mi boste jutri s ponosom lahko povedale, da ste zdržale! GO go go! Darchy

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

1. mar 2005 8:33

prvo...dajmo vodenke. z vami smo!!! bomo me papale za vas :) saj ne, iz solidarnosti bomo več vode popile. jaz imam danes sadni dan, spet. včerajšnjega sem si kazensko odvzela OH, ker sem grešila čez vikend. je pa res, da meni sadni dan sploh ni kazen. mi je veliko lažje kot Š dan. glede golaža...pravite da ne smemo uporabljat izveb B dneva nič, kej plava meso??? čist nič??? jutri grem v tioplice, pa sem skuhala golaž za prvi dan, sem mislila s kruhom jest, drugi dan pa samo omako s polento? velika napaka??? madona, ko mora človek navsezgodaj fejst delat.... se beremo kasneje :) tabina

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

1. mar 2005 8:41

Tabina, pravilno si ugotovila. Golaž na Š dan odpade poleg polente. Za polento pa ne vem kam dejansko paše. V Rinini knjižici je pod OH dan, po logiki pa spada pod Š. Jaz se je raje izogibam. Pa pri golažu pazi. Če si dala notri moko, ne bo vredu za večerjo. Kruh pa samo pri kosilu. Pa lep dopust! tejčica

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

1. mar 2005 8:41

Tabina, v tisti omakci se je kuhal mesek, a ne? Sicer pa jaz mislim, da ne bo konec sveta, če poješ tisto omakco s polento. Ampak naj bo to potem edina pregreha tisti dan, pa da mi veliko plavaš in migaš, a velja? Darchy

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

1. mar 2005 8:51

darchy, velja...ODLJUBIM - kot reče moja ta mala :) saj se mi zdelo da sem nekaj zafrknila. seveda-polenta OH, koruza Š. pojma nimam zakaj, ampak....bom raje kako rižoto s kitajsko zelenjavo.. uživajte! tabina

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

1. mar 2005 8:58

Hojla! Madonca,sam 20 ur me ni blo tule gor,pa sem padla v tretji del,pa že tukaj tolk strani za prebrat! Kak je vodenke,bo za zdržat Tud men na vodni dan ni bilo nikoli preveč hudo ravno zato,ker hrano enostavno izklopiš.Pač ni je. Tisti dan mi je zvesta spremljevalka samo plastenka z vodo.Vode sem pa spila celih 6 litrov,uuu kaj je pol teklo! Ampak najlepše je bilo pa naslednji dan,ko sem se počutila tako čudovito!Kar krila sem dobila Kokos,eno vprašanje zate:se ti postiš samo ob polni luni,ali se tudi ob prazni? Drugače sem pa fasala en fin prehlad,tako da zdej kiham in šmrkam,da je veselje! Pa tolk sadja in zelenjave,ko pojem!Jej,jej,jej! Tabina,ne golaževe omake na polento.To pa ne gre!Tudi omaka vsebuje beljakovine,saj jo vendar kuhaš z mesom vred!Polenta je pa men zelo dobra z prepraženimi čebulnimi obročki. No,glede na današnji mraz,si vodne privoščite vmes še malo vročega čajčka,seveda nič sladkanga.Da ne bo katera res zmrznila! Aj,Marina požrtina,a ga spet lomiš? Da ne bo tvojo vago kap zadela ha,ha! Mejte se lepo in vzrajajte na svoji poti,kajti uspelo vam bo! Marjetka cvetka

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

1. mar 2005 9:15

Kako krasno je prebirat vzpodbudne besede, ki so namenjene nam vodenkam. Mi je kar malo lažje. Pa očke so se mi orosile, tako mi je všeč, da nekomu ni vseeno, kaj se dogaja z nami. Ja, popila sem že kak liter vode in pol litra zelenega čaja. Vam je lahko letat na odvodnjavanje - hlače odpet, pa dol in gremo. Jaz pa se mučim s tem trapastim mavčnim steznikom, ki ga moram vsakokrat odvezat, pa potem specialen način slačenja, potem pa še enkrat ponovljeno, v obratni smeri. Če bi me kdo snemal, pri home video sigurno dobim 1. nagrado. Sama sebi se zdim smešna, ko se opazujem. Sem pa že malo bolj spretna, kot prve dneve, toda vseeno moram na pot do WC malo prej, kot običajno. Kako zelo sem vesela, da vas imam !!!!!!!!!!!!!!!!!! zunaj sicer sije sonce, ampak nobene prave vročine ! lep dan marjanca marjanca45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti