ločevanje živil 90 dni - 3. del

tema je zaklenjena

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

12. jun 2005 8:04

dobro jutro, dame! z največjim veseljem vam sporočam, da sem uspela za 3 MD prepričati tudi moja starša. Dolgo sem potrebovala, pravzaprav mi je bilo na koncu že vseeno, ker sploh nista odobravala, kako jem, predvsem tiste moje mešanice solat so jima šle v nos in nikakor jima ni jasno, kako lahko ješ sladkarije vmes, prepričalo pa ju je moje "uravnavanje" teže, ko sem lahko jedla veliko, pa vseeno kg niso šli gor. No, ravno včeraj pa, po spet ponovnem mojem pripovedovanju o tem forumu, pa kaj vse prestajate in kako ste se znebile poleg kg tudi celulita, pa sta me zaprosila za knjigo in trdno sta odločena, da bosta začela jutri. Skupaj, s skupnimi močmi, in vem, da jima bo uspelo in predvsem, dosti lažje bo, ker bosta skupaj v tem. Predvsem pa se moram zahvaliti marjanci, ker sem mami vsak dan trobila, ko je jamrala, kako jo boli hrbtenica, pa roka (saj veš, marjanca, sem ti razlagala o njenih težavah), pa da se kar redi, ker se zaradi bolečin ne more gibat, o tebi. Pravila sem ji, kako si premagala kg in tudi kako obvladuješ bolečine. Ko sta včeraj zvečer morala it na neko otvoritev, se mi je prav zasmilila, ženska, ki ima polne omare kostimov, plaščev, jaken, v glavnem, omare ji pokajo po šivih, ni imela kaj za obleči, tako da sva komaj našli en kostim, ki ji je bil prav, pa še za tega je rekla, da ne bo mogla cel večer držati trebuha noter. Drugače je visoka 160 in je imela zmeraj največ 60 kg, zdaj pa je že pri 66 in več kg, kar se na majhno telo zelo pozna. Rekla sem ji, mama, verjemi mi, če se boš držala 3 Md, ti bo že čez nekaj tednov prav že pol omare. Ne verjame še povsem, a preko tega bosta pa morala it sama. lepo nedeljo vam želim! brittney

Sarica  

član od: 20.4.2005

sporočila: 74

12. jun 2005 15:08

Lep pozdrav vsem starim in novi tudi, danes je pa tukaj zares zatišje...jaz sem kar malo meglasta, ker smo sicer cel vikend nekaj noreli, samo nismo pa nikamor šli na izlet-v hribe...tako da mi to kar malo manjka. Sla sem pa dopoldan rolat en velik krog, zdaj pa moram še kaj zlikati in malo delat za diplomo...joj ta diploma, tako me sekira, da je joj, pa kar naprej nekam odrivam, potem se pa spomnim kdaj zvečer sem pa jezna sama nase... super, da s tejčico ni nič narobe, tehnične motnje se bodo že porihtale, brittney lepo da je ti je uspelo prepričat starše...če bodo vsaj 14 dni vstrajali jima bo že jasno, da je možno in da gre... jaz sem sicer uspela eno gospo prepričat, samo nisem pa ziher, koliko se drži... Grem likat, potem pa kaj pisat za diplomo, da ne bom potem spet zvečer, ko bi mogla zaspati razmišljala, da spet nisem nič naredila... imejte lepo nedeljo!! Sarica

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

13. jun 2005 6:43

Dobro jutro, rožice moje ! Res vam hvala za pametne nasvete glede mojega sina in njegovega morja brez mene. Saj ves čas že v sebi vem, da ga bom pustila, pa vendar sem želela še kakšno drugo mnenje, da mi potrdite, da ne delam narobe in da zato, ker ga pustim stran od sebe, nisem slaba mama. Sem bila pa tudi sama presenečena, kako so si že vse splanirali. Govorila sem tudi s starši in nihče ni tako v skrbeh kot jaz. Vsi so bolj na kul. Mogoče sem taka tudi zaradi moževe nesreče, ker človek vedno misli "oh, saj nam se pa kaj takega ne more zgoditi". In ko se zgodi, nas trdo pribije na tla in spoznamo, da nismo več "nedotakljivi", da se tudi nam lahko zgodi. Saj se ves čas, odkar sva sama, zelo močno kontroliram, da nisem panična mama, da ga pustim sem in tja, vendar mu je jasno, da, ko bo enkrat zapravil moje zaupanje....... Je priden fant. Mogoče zato, ker sva skupaj preživela res hude čase in sva imela le drug drugega, da sva vse to preživela. HVALA VAM ŠE ENKRAT ! Diling, bom upoštevala tvoj nasvet glede Discoverya, ki ga sicer zelo rada gledam. Aknirad, zdravo in bravo, da ti je ratalo priti v stare tire. Brittney, superca, da ti je ratalo prepričati starše. Imeli boste še eno temo, o kateri se boste lahko pogovarjali, ti jima boš lahko svetovala in na ta način pomagala. Moj vikend je bil čuden. V petek sem dobila zelo hudo drisko ( po ogromni skledi domače solate in hrenovki), ki je trajala celih 12 ur in tako je moj načrt, da bom šla v soboto na Pohorje, padel v vodo. Komaj sem zlezla iz postelje, saj sem bila kot ožeta limona in banane so bile tiste, ki so mi najbolj pomagale. Potem sem vso soboto bolj ali manj vegetirala ( morala sem na praznovanje prijateljičinega rojstnega dne, kjer pa me hvala bogu niso silili z ničemer), saj sem čutila, da še nisem čisto dobra. V nedeljo sem končno pregonila 13 km na mojem sobnem kolesu, vendar se je po nenormalnem znojenju opazilo, kakšen napor je bilol to za telo. Ampak sem zdržala in danes sem že spet stara Marjanca izpod klanca. Hrbet je priden in me uboga, jaz ga pa tudi čuvam. Mavec sem dala do nadaljnega na počivanje. Moja teža je spet pridna, kar je glede na to, kar se je dogajalo, skoraj normalno. Ja, včeraj pa sem imela tako silno željo po sladoledu, da sem ga pojedla pol litra za večerjo. Najprej sem še razmišljala o solati, potem pa je prevagal sladoled in sedaj bo za nekaj časa spet mir. Pa malo jedilne čokolade. Sladkarije jem na kakih 14 dni enkrat, več pa nimam želje. Tako, raport sem podala ( Brittney, kot pri vas, kaj ), sedaj pa na delo veselo in v nov, s soncem obsijan dan oz. teden. marjanca45

andrinaa  

član od: 11.6.2005

sporočila: 56

13. jun 2005 9:20

Jaz sem pa nova tu. Ker vodite statistiko, naj še jaz povem, zakaj ne nosim mini krilc: 166 cm, 82 kg. Stara sem 29 let in odločila sem se, da bi rada dočakala 30. rojstni dan v boljši formi. Pri 3 MD dieti mi delajo težave sadni zajtrki, ker imam zelo občutljive zobe in me potem tako skelijo, da si jih ne morem umiti... Tega ne znam rešiti. Moja druga težava je sladoled, ki sem si ga nakupila pol zamrzovalnika in ki je taaaaakooooo dober! Saj je greh, če ga stran vržem! No, zdaj počasi korakam z vami in upam, da bom dosegla cilj - rada bi se znebila vsaj 16 kg, da bi prišla na 66. Potem pa mogoče še kaj. Nekaj sem brala, da imate tudi slikice zbrane skupaj. Kje? Bi jo dala tudi sama, pa ne vem, kako in kaj. Pozdravček vsem in lep ponedeljek! andrinaa

marjana  

član od: 11.5.2004

sporočila: 87

13. jun 2005 9:45

LEP POZDRAV VSEM Sem namreč povratnica, ker mi v prevem poskusu ni uspelo upam da mi bo sedaj. Danes je moj prvi dan in želim zdražati do konca. No vsaj nekaj dobrega je v tem, da nisem začetnik in imam že izkušnje in vem kaj lahko in kaj ne. Prenehala sem pa zaradi bolečin v želodcu, amapak sedaj vem katerega sadja ne smem jesti. Moram povedati, da sem poskusila že vsemogoče shujševalne variante in niti ena mi ne deluje kot bi rada. Pri športni dieti sem pridobila na teži, res da na mišični masi ampak tega nisem želela. Po montinjaku pa tidi ni uspeha. Ker se valiko ukavarjam z športom sem tudi s tem načinom pridobila na mišični masi. Tako da sem se sedaj odločila da bom poskusila znova in upam da tudi uspela. Bojim se edino tega, da bom imela premalo energije v službi ker si ne morem prinesti sabo kosila in moram zdržati do 16.30. to je edina skrb ki jo trenutno imam. Ima katera kakšen nasvet glede tega???!! l.p. marjana

majdad  

član od: 29.12.2004

sporočila: 72

13. jun 2005 9:50

Andrinaa, namesto sadja pij naravne sadne sokove brez dodanega sladkorja seveda. Pij s slamico. Mislim, da boš tako rešila problem. lep pozdrav... majdad

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

13. jun 2005 10:07

lep pozdrav, suhice, stare in nove! andrina, pozdravljena! najprej glede sladoleda! verjamem, da ti ga je škoda vreči stran. nekaj ga prišparaj, ker imaš še vedno vsake štiri dni sladkarije za večerjo, kar se pa ostalega tiče, ko boš imela prijatelje pri sebi, na kakšnem pikniku ali popoldanski kavi, jim ga vsakič postrezi, naj uživajo, naj praznijo zmrzovalnik, ker vsaka kepica, ki bo šla v njihova usta, ne bo šla v tvoja in tako ti bo zrastla samozavest! Kar se tiče sadja, si poskusila morda suho sadje? In ali si bila pri zobozdravniku, da bi ti poskupal svetovati in ti omilil problem? Tudi jaz sem na pragu tridesete obletnice v avgustu, ampak na presenečenje vsakega, ki mu to omenim, se jaz tega veselim, in to zato, ker se zdaj pri tridesetih dosti bolje počutim kot sem se 10 let nazaj, dosti več samozavesti, dosti več modrosti, najlepše pa je, pa se ne hvalim, drage dame, ampak sem upravičeno ponosna na to, da na mojih stegnih NI CELULITA (več). Od vse te silne vode in zelenjave in sadja so stegna napeta, in ko se dam v kopalke, sem tako vesela, čeprav je trebuščka še veliko za izgubiti in še kje kako kilo prerazporediti. marjanca, verjetno so bile hrenovke pokvarjene, dobro, da si se tako izlizala, lahko bi bilo dosti hujše! Ja, raport je treba oddajat vsako jutro pa po vsaki opravljeni nalogi. Vesela sem, da si nekoliko pomirjena glede sina, upam pa, da bom jaz z malim uspela zgraditi tak odnos, kot ga imata vidva, da me bo, ko bo odrasel, spoštoval, kot spoštuje tebe! MARJANA! dosti deklet tule se je moralo navaditi, da je šele ob 16.30, sprva je bilo hudo, a so same rekle, da ko so se prepričale, je šlo. Si prepričana, da res ni nobene možnosti, da si v skodelico pripraviš mešane solate, ko so beljakovine, z narezanim mesom, naslednji dan riževo solato....?Tako sem reševala probleme jaz. Resda je bila hladna hrana, a za potešitev je je bilo dovolj. Energija pa je ponavadi odvisna ne toliko od hrane, ker je v tej dieti zaužijemo dovolj, ampak še od ostalih dejavnikov. Priporočam pa ti vitaminske tablete, kakšen c vitamin, kalcij ali pa magnezij, morda kdaj tudi železo. veliko uspeha! brittney

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. jun 2005 10:10

Adrinaa, pozdravljena! Verjamem, da ti bo uspelo pričakati 30. rojstni dan v prijetnejši formi. Glede umivanja zob pa tole, običajno so nas učili, da si moramo zobe umiti takoj po jedi, poznam pa tudi nasvet, da je bolje počakati nekaj minut, ne pa od mize takoj v kopalnico in navali narode, kar počnem sama. Upam, da se bo oglasil še kdo od dentistov in podal kakšno strokovno razlago. Sladoleda pa ni treba metati proč, vsak 4. dan si ga lahko malce privošči. Dobro je samo, da ostaneš zmerna. Pa še to! Imam še dodaten razlog za hujšanje. Vsi ljudje, tudi tisti, ki me niso videli po 15, 20 let me takoj spoznajo, jaz pa njih ne. S svojimi izjavami prav zabavam okolico, tako kot na izletu pred nekaj dnevi. Neka ženska me je ogovorila z imenom in bila začudena, da je ne poznam. Nato mi je začela razlagati, kako sva skupaj pred leti sedeli na tem in tem tečaju. Jaz sem ji pa odgovorila, da je bila takrat tam ena M. iz P., da je bila ta oseba veliko starejša od nje. Šele potem sem dojela, da je to ista oseba, da sem ji dala pravzaprav kompliment, če ji pravim, da je sedaj bistveno mlajša kot pred leti. Običajno se vsi staramo, nekateri pa izgledajo mlajši. Verjetno k temu pripomore tudi urejenost ženske in dobro počutje. Marjanca, zelo zelo dobro te razumem, tudi sama sem nekoč naivno mislila, da se hude stvari dogajajo drugim ljudem, a me je življenje postavilo na realna trda tla. Samo, da si je v mojem primeru nesrečo povzročil mož sam. Ali veš, kolikokrat sem se vprašala, ali mu res nismo nič pomenili? riba-ribica

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

13. jun 2005 10:49

Ojla, Marjana! Se mi zdi, da se te "spomnim" enkrat od prej. Si res ful športnica (kolo, hribi, tek...), pa vodni dan ti je menda delal probleme, če se ne motim. Skratka, dobrodošla nazaj! Tukaj nas je kar nekaj, ki smo že zaključile eno ali dve rundi, pa še kar visimo tukaj, da se ne zredimo nazaj, pa prav prijetna druščina smo že. Glede kosila ti ne morem dati idelane rešitve, ker imam jaz podoben problem in se mi zdi, da me to tudi baše, ker me na poti domov včasih že tako daje lakota, da potem, ko pridem domov na hitro pojem kakšno nepravilno kombinacijo ali pa "predjed", kar se mi potem maščuje in takoj pozna na kilaži. Rešitev sem deloma našla v tem, da čez celo dopoldne oz. do konca službe jem sadje (mono obroki) v presledkih cca. 2 uri (tudi 4 obroki). Če je lakota huda, si zaradi dolge vožnje vzamem tudi še eno za popotnico. In najbolje je, da me doma že čaka vnaprej pripravljen obrok, sploh če priprava traja dalj časa. Samo v praksi je to včasih težko izvesti. No, saj precej jedi se da tudi hitro pripraviti, le kakšnega prebranca ali krompirjeve solate s kumarami si pa res ne grem delat, potem ko pridem domov. Če bi si delala jedilnik za naprej, tako kot eni ta pridni (recimo Marjanca45), je to le še stvar organizacije. To pravim zato, ker sama že nekaj časa nameravam to uvesti, pa mi kar ne sede. No, v času same 3MD je tak plan in jedilnik po moje skoraj obvezen oz. precej pripomore k uspehu. Marjanca45, me veseli, da gips spet počiva in te kile ubogajo. Če si še za to, te vzamem(o) enkrat s sabo na Skalo, da ti razkažem teren. Poti je veliko in res je prijetno, sploh zjutraj, ko je še vse tiho in poslušaš le ptičje petje in veter, ki šumi v drevesnih krošnjah. Ti se samo javi! Ko bo sine užival na morju, se boš tako morala "zamotiti"... V soboto sem pa po dolgem času pekla in sicer štajersko gibanico, uporabila pa sem recepta iz "sosednejega" foruma in sicer sem skombinirala kar dva. Eden je od Marjetke Cvetke, zato MC, hvala za recept... Včeraj pa sem potem imela sadni dan in danes ga imam tudi. Potem pa pridno naprej. Upam, da bo kmalu (morda že jutri) spet petica na prvem mestu Lep dan vsem skupaj.

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

13. jun 2005 10:58

encijan, tudi jaz sem na sadnem dnevu. Jaz sem petico dosegla kar kmalu na začetku, prej sem imela nekaj čez 60 kg, samo zdaj pa se noče premakniti in se vrti v začaranem krogu 57-59. Jaz pa si želim dve petke. kak smo ene zahtevne! Kje pa je tista Skala? brittney

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti