ločevanje živil 90 dni - 3. del

tema je zaklenjena

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

9. jun 2005 6:19

Dobro jutro, rožice ! Moji tehtnici se je zmešalo. Danes zjutraj mi je pokazala še dobre pol kile več kot včeraj, zato bom danes kar na sadju. Zdaj mi pa res nič več ni jasno. Pa popoldan sem pregonila še 13 km na sobnem kolesu ! Moj križek je kolo lepo prestal in mi ni delal problemov. Očitno ta mavec res pomaga, ko ne morem narediti nobene napačne kretnje, samo rešitev to za dalj časa pa tudi ni. Je prav zoprno biti čez dan v tem, pa v avtu. Sem nerodna kot slon v trgovini s porcelanom. Vsak dan komaj čakam, da pridem domov in ga snamem. Mala mucica, življenje je žal sestavljeno iz smeha in solz, iz veselja in žalosti. In so tudi živalce tiste, na katere se tako zelo navežemo, da je potem hudo, ko je z njimi kaj narobe. Smo pa ljudje očitno zelo trdoživi in preživimo vse mogoče hude stvari. Lahko se tolažiš s tem, da je tvoji muci lepo pri tebi. To pokaže tudi s tem, ko hodi v teh manj lepih trenutkih zanjo, k tebi po tolažbo. Živali vedo oz. čutijo, kdo jih ima rad. In tvoja muca to prav gotovo ve. Kokos, tudi meni ti dve punci manjkata. Pa Tejčice že dolgo ni. Kje si, gorenjska Primorka ? marjanca45

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

9. jun 2005 8:53

Dobro jutro vsem skupaj še od ene rožice! Marjanca, držim pesti za tvojo hrbtenico in kile! Da ti ne bi preveč poskočile, tako kot so meni... Jaz bi po moje morala imeti vsak drug dan sadni dan, da bi prišla do sanjske postave, ki se mi kar malo odmika. Gravitiram tam proti 60-im kilam, včasih malo čez, včasih malo pod. Pa se ne bom pritoževala, ker sem toliko nazadnje tehtala v srednji šoli in se prav dobro počutim, samo kaj ko vem, da bi se lahko še bolje in sem tudi se - še teden dni nazaj, ko sem po 4 (neplaniranih) sadnih dneh spet bila na 58-ih kilah. In par kil pri 60 kg in moji višini (162) pomeni kar občutno razliko v počutju, tako da prav dobro razumem Darchy in Maychi (pa še katera bi se našla, Rožica npr.), ki sta za nas že idealni, pa se trudita še za kako kilo ali kak cm. Najbolj me pri meni moti to hitro nihanje teže, nikakor je ne morem umiriti. Saj delam na tem, da spet uvedem redno rekreacijo in upam, da bo čez nekaj časa potem boljše. Ker pa so moji urniki prenatrpani, zvečer včasih le še padem v posteljo in adijo telovadba. Zaradi tega pa si res vse večkrat zaželim, da bi si službo poiskala kje bližje domu in bi tako vsak dan imela vsaj 3 ure časa več. Kar strese me, ko pomislim na to! Ja, moram vam še povedati, da sem se skorajžla in eno svojo slikco nalimala v naš album. Ker si doma še nisem vzela časa, da bi izbrskala kaj primernejšega (in novejšega), sem se izrezala iz ene planinske iz lanskega leta, ki je iz časa pred zadnjo rundo 3MD-ja. Lep dan, pa da vas ne bi preveč zeblo! Jaz pijem vodo in me kar zebe, bom najbrž še kak čajček morala skuhat... Encijan

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

9. jun 2005 10:10

Encijan, občudujem te za te obupne vožnje v službo, sploh po teh naših trapastih cestah. Kadarkoli po radiu slišim za zastoje pri Trojanah, pomislim na tebe. Imaš prav, koliko več časa bi imela na voljo. Že jaz, ki se vozim "samo" 40 km v eno smer, sem na veliko boljšem od tebe. Mogoče pa ti bo sreča mila in ti bo ratalo dobiti službo kje bližje. Tole brzinsko nihanje teže pa tudi meni ne gre v glavo. Ni variante, da se pri ločevanju hrane, pa res ne jem drugače, kot prej, teža v 3 dneh poveča za dobri 2 kili. Vsak dan, ko stopim na tehtnico, mi pokaže več. Seveda danes sadje, samo, da pa bi ga jedla vsak drugi dan po ves dan, mi pa tudi ni. Bila sem prepričana, da bo lahko obdržati težo, če se bom držala pravil. Pa ne vem, če je to tako. Čudi pa me, da sem prva dva meseca jedla enako ( vrsta in količine hrane), pa se mi teža ni povečala, še zmanjšala se mi je. Fino bi bilo, če bi vsaj vedela, kaj delam narobe. Tako pa nimam pojma. Pa nič manj ne migljam. 2-3x na teden po 1 uro, ko teče z mene. Pa če to ni dovolj, potem pa tudi ne vem.... Skratka, sem kar malo jezna. Saj na zunaj se mi še nič ne pozna, lička so še vedno zelo upadla, obseg bokov in stegen enak. Samo tehtnica pač pokaže več. Mogoče pa bom naredila en vodni dan. Kdaj je prazna luna ? Ali pa sploh luna, ko bi naj imeli vodni dan, kot se večkrat odločite ve ? marjanca45

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

9. jun 2005 11:12

Hojla! A veste,da sem bila jaz danes že na eni operaciji.Na nogi sem imela eno malo bulico in so mi jo izrezali,da bodo ugotovili,kaj bi to bilo.Sem pa še sedaj čist šokirana,ker sem mislila,da me bodo danes samo naročili,je bilo pa ravno še prosto eno mesto in sem bila takoj na vrsti.Tako sem bila v bolnišnici vsega skupaj eno uro,pa konc.No,sedaj lahko samo čakam,da izvem,kaj neki so mi izrezali. Marjanca,ne se sekirat zaradi tehnice,možno je da ti samo voda zastaja v telesu.Poskusi z kakšnim čajem,zelo se obnese peteršiljev čaj,lahko tudi kakšna peteršiljeva juha,potem rman,ki pomaga tudi pri zaprtju,timijan,zelena. Sem v eni reviji našla recept za vitaminski koktajl.Pol grenivke,100g zelene in 100g koromača zmiksajte in precedite,lahko dodate še malo ledu.Zelena odvaja vodo in strupe,koromač topi maščobo in jetra,grenivka pa čisti kri. Vodni dan ti glede na to,da se zadnjič nisi počutila dobro odsvetujem,lahkjo seveda poskusiš,sam probaj raje enga sadnega. Mala mucica,ti pa svojo Beni čimbolj crkljaj,upam da bo še vse vredu z njo. Kokos,tudi jaz pogrešam Marino in veselo Francko.Marina se je sicer enkrat javila,o Francki pa ni ne duha ne sluha. No,grem si še slikce pogledat,da vidim najlepše bejbe na svetu,pa še kosilo moram skuhat. Mejte se lepo! Marjetka cvetka

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

9. jun 2005 11:24

Oh, Marjanca, po moje komot še kak dan lahko počakaš, da boš videla pri čem si, ob upoštevanju pravil se ne moreš kar redit, mogoče bo že jutri drugače. Vsaj jaz si tako razlagam, ker jaz jih ne upoštevam v celoti in razumem, da so ta nihanja pri meni pač zato. Samo všeč mi pa vseeno ni in ne vem, kako mi bo šlo z vzdrževanjem teže naprej. Vse življenje železna disciplina ali pa mišelinke, to je kot kaže zdaj vprašanje! Še zdaj si nisem dala zožati preostalih cunj, ker ne vem, kdaj naj jih dam, da mi bodo potem prav. Aja, nekje sem prebrala da je normalno, da teža niha v okviru 2 kg, za zamislit se je, ko to presežeš, velja še posebej za ženske zaradi ciklusa. Sicer pa to že vsi vemo, a ne? Mogoče pa ti mišice rastejo, Marjanca, ko tako pridno telovadiš. Luna je pa pravkar mimo, naslednja pa je 22.6., če se ne motim. Popravite me, če je narobe. Sem pa pred kratkim našla en program, ki ti računa med drugim tudi lune, pa si ga še nisem instalirala, menda pa je cool: http://www2.arnes.si/~akranj2/koled.htm Čao, Encijan

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

9. jun 2005 12:46

Hojla! kar nekaj povpraševanja je bilo po tem, da album ne bi bil javen - sedaj sem spremenila nastavitev in je zaseben, tako da mora vsaka vpisati geslo (je bolj zamudno!), sicer pa lahko katerakoli, ki ima geslo, to spremeni- jaz nimam problemov s tem, ker si lahko album ogleda jo samo tisti, ki imajo naslov , torej forumaši. Lep dan vsem pogumnim, pa da jte zdaj ze slikce, da vas vidmo! Darchy

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

9. jun 2005 19:47

Živjo! Ha, ha,haa... Encijan, tudi jaz se to sprašujem. Sem si kupila novo garderobo, vse malo pretesno, tako da me je bilo kar strah, da mi bo vse premajhno. Ker še vedno, ko sem kupila kakšno pretesno cunjo misleč, da bom še shujšala, še vedno se je zgodilo ravno nasprotno. Razmišljala sem, da bi hlače nesla zamnjat. Me je bilo kar strah počepnit ali se vsest v njih. In hvala bogu, da jih nisem zamenjala. Ker so mi te iste hlače zdaj tako prevelike, da še sama ne morem verjet, čeprav imam spet 2 kg več, kot sem jih že imela, je centimetrov vedno manj. A vas kaj zebe pri nas je tako mrzlo, da sem včeraj vklopila centralno kurjavo. Me sploh ne mika na morje. Bo me verjetno bolj zeblo, kot pregrelo. Je vremenko napovedal spet dež. :( Majdad kaj pa praviš ti? Kakšna je tvoja napoved? Prosim napovej vroče, sončno, lepo vreme. Prrrooosimmm! Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

majdad  

član od: 29.12.2004

sporočila: 72

9. jun 2005 20:43

Rožica, z morjem kar malo počakaj. Tudi pri nas je mraz. Danes sem cel dan v trenirki in s kratkimi nogavicami. Kmalu bi prižgala klimo, čeprav ne spadam med tiste, ki jim je mraz. Pred dnevi sem bila že pokrita samo z rjuho, sedaj pa tudi z odejo. Vreme ne bo najboljše. Nad Piranom je še nekaj jasnine, toda z morja prihajajo oblaki. Če bi ne bilo malo burje, ki pa že pojenjuje, bi že imeli dež. Skratka, tudi pri nas je mraz. Ko bo vreme boljše, ti sporočim. majdad

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

9. jun 2005 20:48

Hvala Majdad! Jaz odrinem v nedeljo, upam do bo do takrat, burja odpihala črne oblake. :) Čeprav slabo kaže. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

9. jun 2005 21:00

Mi smo pa mislili v soboto malo do naših južnih sosedov pogledat. Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti