ločevanje živil 90 dni - 3. del

tema je zaklenjena

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

28. feb 2005 14:41

Hej, Lisa, z mano je enako! Do prvega vodnega dne 4 kilograme -, sedaj pa nič in imam prihodnji teden (v torek, 8.3.) že drugi vodni dan. Pravtako je šlo vmes 1 kg dol, pa je prišel kmalu nazaj. JAO JAO Darchy

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

28. feb 2005 14:52

ŽIVILA, KI SODIJO V BELJAKOVINSKI OBROK: divje race, drobovina (telet, govedi, prašičev, jagnjeti, konj, zajcev, kuncev, srnjadi, jelenjadi, divjih prašičev), fazani, golobi, gosi, jajca (npr. kokošja, gosja, račja, galebja,) jajčni beljak, jerebice, jogurt, kaviar, soja, kis (in limonin sok za okisanje), hrenovka na žaru, čufti, kuhano ali pečeno mišično meso, mesni izdelki- kuhani ali pečeni- (jetra, ledvica in svinina, če je le mogoče, samo od živali iz ustrezne reje), Mleko, tudi posneto ali delno posneto, Morske ribe - kuhane ali pečene, neprekajene sladkovodne ribe, pegatke, perutnina (piščanci oz. Kokoši, prepelice, purani),pusta šunka, race, raki, sir -mehki in trdi- z manj kot 45% maščobe v suhi snovi, npr. camembert (30%), edamec (30%) limburžan (20%), masleni sir (30%), romadur (20 ali 30%), westlight (30%)), sejtan (pšenična beljakovina), sirov burek, Skuta, smetana, smetanov sir, sojina moka, školjke, tatarski biftek, Tofu, vsi izdelki iz sojinih zrn, npr. namazi za kruh ŽIVILA, KI SODIJO V ŠKROBNI OBROK: Arašidi, divji riž, fižol v zrnju, gobe, ječmen (to je ričet), jota, koruza, koruzni njoki, ajdovi žganci, kostanj, čičerika, krompir (sladki krompir, krompirjev škrob), kruh, kvinoa, leča, oves, polenta, prebranac, krompirjev golaž, proso, puding, riž, stročji fižol, suh grah, svež grah, tofu ŽIVILA Z OGLJIKOVIMI HIDRATI: Ajda, bambusovi vršički, bulgur, aromatičnega vina, citronat, češpljevi cmoki, dušene gobice, kaneloni, kruh (vse vrste kruha in krušnega peciva brez dodatka beljakovin), kaneloni, Kuskus, lešniki, mandeljni, oranžet, Oves, palačinke, pecivo (vse vrste, če je le mogoče iz polnovredne moke ali sveže zmletega žita, pečeno brez dodatka beljakovin), pecilni prašek, Pira, pistacije, pivo, proso, pšenica, rižev papir, rožičeva moka, rž, sadna ali zelenjavna pizza, sezamova semena, sladila (koncentriran jabolčni in hruškov sok, javovov sirup, med, trsni sladkor ter neprečiščen trsni sladkor), ščir, tapiokin škrob, testenine (vse testenine brez jajc oz. jajčnega beljaka, npr. ajdovi, durini, riževi, stekleni rezanci ),topinambur, tortilje, zdrob, zelena pira, zelenjavna lazanja, žita NEVTRALNA ŽIVILA: artičoke, avokado, beluši, bob, brazilski orehi, brokoli, bučke, bučno seme, cvetača, čebula, česen, zelena solata, jajčevci, kaljena semena, koleraba, korenje, kreša, kumare, maslo, mlada koruza, ohrovt, olive, orehi, otrobi, paprika, paradižnik, pesa, pinjole, por, redkvica, repa, rozine, rumenjak, , špinača, zelje, zelena. Ena pomoč za vse nove, pa priložnost za razpravljanje za vse stare. Darchy

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

28. feb 2005 15:02

za vsak dan, še posebej SADNI ananas, banane, breskve, brusince, čerimoja, češnje, črni bezeg, črni ribez, dateljni, fige, granatna jabolka, grenivke, grozdje (belo in črno); gvava, hruške, hruške, jabolka, jagode, kaki, karambola, kivi, klementine, kosmulje, kumkvati, kutine; liči, limone, maline, mandarine, mango, marelice, melone, mirabele, naši, nektarine, opuncija, papaja, pasijonka, pomaranče, rabarbara, rakitovec, reklode, ribez, robide, robidnice, slive, smokve, šipek, trnulje Darchy

Kat  

član od: 16.2.2005

sporočila: 44

28. feb 2005 15:07

Tudi jaz imam drugi vodni dan osmega marca. Trenutno mi teza vec ali manj stoji, no kake pol kilce mi je slo dolj. No bo pa naslednji teden slo vec dol, je pa tudi res, da se zadnje case ne drzim cisto do potankosti diete, se kar neke pojedine vrstijo vsepovsod, pa je tezko se zadrzat. Uspesno dietiranje zelim vsem skupaj, Katarina

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

28. feb 2005 15:32

Pozdravljeni hujšarji! Pozdravljene vse, ki jim teža nikakor noče več dol. Vse karte sem stavila na jutrišnji 2. vodni dan. Ni vrag, da se ne bi nekam premaknilo. Boste videle. Res verjamem v to! Samo vztrajati moramo, ne pa diete menjati. Saj je samo še en mesec. Tale drugi je res hitro minil, čeprav se v kilogramih ni kaj dosti poznalo. Ena je spraševala za kalčke, jaz sem že nekajkrat kupila alfa alfa. Jih tudi dam na solate, ali pa v zelenjavni sendvič, tortilje..... Darchy - tole poročilo je bilo pa izčrpno. Če tu ne najdeš nekaj zase. Od kod si to potegnila? Marina - ne se sekirat, v Beogradu se pa res ne da hujšat. Razen morda, če si tam samo za B dan. Pa še to so količine sigurno prevelike. Veliko uspehov pri jutrišnjem vodnem dnevu, in predvsem veliko volje. Se beremo v sredo in poročamo o rezultatih. Lep sončen pozdravček Patricija

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

28. feb 2005 15:49

Ej, Darchy, kje si ti hodila? Js sm kle zvezda stalnica, najmanj 1x dnevno se javim, saj sm kr zasvojena s to kulinariko in forumom. Marino5 pa tud js že fajn pugrešam. Pejte mal na sprehod po sončku sam fajn se oblečte kr je fuuuulllll mrzlo. Baj baj kokos

tina tw  

član od: 12.4.2004

sporočila: 26

28. feb 2005 15:53

Kalčke sem jst enkrat sama doma uspela pridelat. Kupila sem lucernino seme, ki se dobi v semenarni ali kakšni kmetijski preskrbi. Dala sem ga na vato oz. boljše je na gazo, ki sem jo obilno prepojila z vodo. Potem sem to dala v stekleno posodo, ki sem jo zaprla. Potem pa dala na okensko polico. Tukaj sem ga polomila, ker moraš baje dati kalčke, takoj ko vzklijejo v temo. Torej jih po kakšnih treh dneh preseliš v klet. Moji so zato takoj postali zeleni, niso bili takšni nežni, kot trgovinski. Steklena posoda deluje podobno kot rastlinjak. Seveda je treba vsake toliko kalčke zaliti. Človek ima kar več veselja, ker veš, da niso pognojeni ali naspidirani s kakšnimi substrati. Tina Kuder

bambola  

član od: 25.2.2005

sporočila: 43

28. feb 2005 15:53

Kolk pravijo da se shujša cca. v treh mesecih , ?? bambola

julcy  

član od: 28.2.2005

sporočila: 2

28. feb 2005 18:28

Pozdravljeni vsi skupaj! Že en teden vas intenzivno prebiram, ker sem se s torkom tudi sama začela spopadati z 90D dieto. Najprej pa preskušam, če se mi je uspelo prebiti skozi birokratske formalnosti vpisa na forum, da bom lahko aktivno sodelovala.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

28. feb 2005 19:58

Zdravo. Darchy to si se pa potrudila, pa še po abecedi je večinoma napisano....vsaka ti čast. Koliko časa ti je pa to vzelo in kje si vse to najdla? Sprašuješ glede izpitov....kaj naj ti rečem, delna uspešnost...opravila dva od treh pri naših zakoncih....še malo pa se jih bom rešila, komaj čakam. Julcy, dobrodošla in kar pogumno. Bambola, na to vprašanje ti pa po moje ne bo mogla nobena odgovoriti, ker je odvisno od tega koliko je začetna teža, kako strogo se držiš in pa seveda tudi od starosti pa še kaj bi se verjetno našlo. Marina, nič se sekirati, saj jutri si pa vodena (tako kot večina) pa bo šlo vse dol. Če se ne bi kdaj pregrešile tudi teh "problemov" ne bi imele in se zato verjetno ne bi "spoznale" in imele možnosti na dolgo in široko debatirati. Lp, maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti