Testenine brez glutena

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. jan 2013 12:56

Okej, to mi res ni prišlo prej na pamet, bom poizkusila.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. jan 2013 22:15

Tinca, jaz jo meljem z mlinčkom za kavo. Sem ter tja jo ima Sanolabor.

tulka

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

15. feb 2013 13:11

a mi lahko kdo pove kje kupite proseno in kvinojino moko rezance pa jaz delam iz 100% ajdove moke jih  je sicer težko naredit ampak če se potrudiš gre moko pa uporabljam to iz Rangusovega mlina je edina kjer ni opozorila da lahko vsebuje gluten v sledovih in tudi kontaktiral sem jih pa so mi zagotovili da so jo(2x) analizirali ni je bila vredu letos bodo pa odprli brezglutensko linijo.

pek multipraktik

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

15. feb 2013 13:34

Kot so mi zgoraj že prijazno napisale - proseno moko sem jaz zmlela v mlinčku za kavo in je za kruh čisto okej. Jo mešam še z drugimi vrstami moke (koruzno , ajdovo, sharov brot mix za temni kruh) in se lepo malce čuti okus. Mogoče bi veljalo isto poizkusit s kvinojo - jo preprosto čimbolj zmelješ v mlinčku. Količina tudi ne bi smela biti problem, saj jo za rezance ne rabiš kilo naenkrat. Res pa je, da jaz rezancev ne delam, tistih nekaj testenin, ki se mi zaluštajo kupim kar koruzne brez glutena.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

15. feb 2013 13:34

Oh sem nerodna. Proseno kašo sem zmlela v mlinčku za kavo in dobila moko.. saj verjetno si razumel kajne.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti