Perece

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

2. mar 2005 8:42

Sabrina, pusti e-naslov, pa ti pošljem sliko. Tukaj je namreč ne znam pripeti. klavdija

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

2. mar 2005 9:15

Klavdija, sliko mi lahko prosim pošlješ na naslov: sabrina@email.si. Hvala in lep pozdrav, Sabrina

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

2. mar 2005 12:41

Klavdija se zahvaljujem za sliko. Zgledajo zelo lepo in upam, da mi bo uspelo. Lep dan, Sabrina

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

2. mar 2005 16:33

sabrina ali klavdija,še lahko meni pošljeta sliko, da bom videla, kako zgledajo! Hvala! Galja mojca@mojpc.net

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

3. mar 2005 8:15

Včeraj sem iz polovične mase naredila perece. Bili so kar lepi venčki, ampak naslednjič bom delala svaljke še tanjše. Malo sem imela težav, ko sem spiralasto zavit svaljek zvila v krog - tam se mi je hotelo odpirati. Pa še nekaj: pekla sem jih na 220 stopinj, vendar je to odločno preveč, saj takoj dobijo temno barvo, ker so premazani z jajcem. Tiste, ki sem jih jedla pa so bili lepo zlato rjavo pečeni. Čeprav so malo bolj temni, so zelo okusni. Lp, Sabrina Galja, če še nisi dobila sliko, ti jo bom poskusila poslati. Upam, da bo šlo. Lp

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

3. mar 2005 8:42

sem poslala sliko tudi Galji, klavdija

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

3. mar 2005 10:46

Sabrina ,da se ti perec ne bo razdrl (VENČEK) ga na mestu kjer ga boš sestavljala pomaži z jajcem .Temperatura mora biti tako visoka ,da se pereci ne razlezejo in ohranijo lepo obliko in da so zunaj hrustljavi znotraj pa božansko mehki - potem pa drugič ,ko jih daš v pečico že po nekaj minutah znižaj tem. -sicer pa vaja dela mojstra -vsi se učimo -želim ti veliko užitka ob "delanju " perecev -za VELIKO NOČ lahko narediš malo manjše ,daš na sredino remenko-pisanico- ali pa predno jih daš pečt okrasiš z bonboni v obliki pisanic -darilo doma narejeno, pa zadovojstvo in sreča obojestranska -saj včasih je potrebno tako malo truda za isksrice zadovojstva v očeh........lepo se imejte Marta

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

3. mar 2005 11:20

Veš, prekmurka, saj jih bom konec tedna poskusila še enkrat speči in upoštevati vse, kar si napisala. Ampak včeraj pa sem kuhala še bujto repo in sem imela malo manj časa, da bi se perecom bolj posvetila....... Tako je, če hočeš isti dan narediti vse. Lp, Sabrina

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

3. mar 2005 12:04

O superca si ,bujta repa in pereci -kar sline se mi cedijo -a si jo kuhala z svinjsko glavo? LP Marta

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

4. mar 2005 8:25

Hej, Marta, bujto repo sem kuhala z reberci in malo kareja od domačih kolin, glave je že zmanjkalo. Ja, zadeva je božanska. Lp, Sabrina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti