Jastog ali rarog

mr.Doorman  

član od: 26.2.2005

sporočila: 4

tema odprta - 27. feb 2005 19:41 | ogledi: 9.850 | odgovori: 3

Pozdravljeni, ker sem nov na vasi strani upam, da sem se obrnil na pravi naslov. Zanima me namrec kjebi sedalo dobiti jastoga ali raroga, kaka je razlika med tema dvema rakoma, v kateri gostilni pripravljajo tako vrsto hrane in ce bi ga lpripravil doma kak je recept za to

LP mr.Doorman

mr.Doorman

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. feb 2005 9:08

Jastog je malo manjsi od raroga in ima mocne kljesce, rarog pa ne. Rarog ima dolge tipalke. Nacin priprave in ciscenja je pri obeh enak. V specjaliziranih trgovinah in ribarnicah dobis zive ali v konzervi. Meso je zelo socno in okusno. Za pripravo takih specialitet rabis kar nekaj izkusenj in primeren pribor. Sicer pa pojdi na obalo (Piran) in tam bos nasel kar nekaj gostiln kjer ti bodo postregli. lp Vesna Vesna Milek Recko

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

28. feb 2005 21:47

Meso jastoga je boljše kakovosti in je dražji. V Sloveniji je narejena zamenjava teh dveh vrhunskih rakov. koste

mr.Doorman  

član od: 26.2.2005

sporočila: 4

28. feb 2005 22:09

Hvala za pojasnilo. Vseeno me pa zanima ali se da zadevo dobiti tudi kje blizje, recimo v Ljubljani. Kuhar, s katerim sem se dogovarjal je namrec zaprl botigo, pa tako sem racunal nanj. Zanima me namrec, kaj vse se pase poleg, od prilog do pijace. RECEPT kje ga dobiti LP mr.Doorman mr.Doorman

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti