Jabolčni sok

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

tema odprta - 27. feb 2005 11:39 | ogledi: 5.977 | odgovori: 12

Pred par mesci smo se pogovarjali o kuhanju jabolčnega soka.Zanima me kako vam je uspelo?(nam se še drži)

Katarina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. feb 2005 11:53

Jaz sem lani obupala nad rostfrajastim sodom in sem vsega naleli v steklenice. Super držijo. Je pa seveda več dela. Imamo pa tiste steklenice s širokim vratom in pokrovčki z navojem, tako da je nalivanje in zapiranje zelo preprosto.

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

27. feb 2005 16:40

pri nas je sok že kar po večini pošel... samo čakamo na "črno ovco", ki bo iz soda natočila parafinsko olje in bo on (ona) tisti, ki ga je pokončal.. Sok je uspel, je bil zelo sladek, tako, da sem ga sama mešala z vodo mnljask... Lp, Mica maca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

28. feb 2005 13:30

Tudi pri nas po lanskem neuspehu z rostfrej cisterno letos pokončujemo zadnje steklenice vkuhanega soka, zaenkrat je povsem neoporečen in okusen kot prvi dan. LEtos sem se tako zelo disciplinirala, da vsako izpraznjeno steklenico res temeljito pomijem, poskrbim da se čisto posuši in zamašim s čistim pokrovčkom. Upam, da si bom prihranila kaj dela za naslednjo sezono. Ker ni hujšega kot pomivat steklenice v katerih je kaj ostalo od prejšnje sezone. Nekaj jih je letelo direktno v smeti. Letos sem prvič polnila sok tudi v steklenice od 0,66l piva in jih zapirala s klasičnimi kronskimi zamaški. Ker pri nas sok pijeta v glavnem hčerki je količina idealna da se jo porabi v dnevu ali dveh. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

28. feb 2005 14:23

Pri nas imamo še en rostfrei sod poln soka,ravno včeraj sem ga probala-še vednbo odličen.Sok se ne pokvari,če je segret vsaj na 90 st.Enkrat smo ga kuhali tako kot piše v literaturi okrog 80 st,pa je bil le za kis. Na zdravje! jesen

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. feb 2005 14:38

Mi ga imamo še dva soda in še enega, pol praznega, s hruškovim sokom, ki ga po grlu spuščam predvsem jaz. Glede na to, da smo pri nas prave žolne, ga skuhamo vsaj 5 sodov. Lani smo morali na vrat na nos enega kupit, ker je prišlo toliko soka ven. Loni Makaroni

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

28. feb 2005 14:47

če daš sok v fostfraj sod, soda potem nesmeš več premikati, ker se sok pokvari. če pa daš sok v sod na kraju kjer bo sod stal še vročega zaliješ s parafinskim olejem pa ostane takšen kot tisti dan, ko je bil kuhan. segrejem ga skoraj do vrenja. (lastna izkušnja) lp. zinka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. feb 2005 21:16

Pri nas pa sok iz jabolk stiskamo za vsak kozarec sproti. Prav zaprav delamo to iz vsega sadja in zelenjave. Tako soka splih ne kupujemo, pijemo pa vsak dan sveze stisnjenega. Vesna Milek Recko

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. mar 2005 13:29

LONI, a mi zaupaš pripravo od A do Ž .PROSIM LP Marta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. mar 2005 21:33

Bom vprašala doma, jaz sem navadno zadolžena samo za pranje sadja (brrr, me kar zebe ob misli na vso tisto vodo). Potem pa hitro zginem na toplo. Loni Makaroni

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

3. mar 2005 19:26

Odgovoril bi Jesenu.Po mojih izkušnjah sok ni potrebno segreti na 90 C(dovolj je 80) ,ker se nad to temperaturo vitamini hitro razkrajajo,važno pa je , da se pokrov in olje namesti preden temperatura prične padati.Čeprav se sok mogoče segreje do vrelišča,je pa vsekakor boljši od raznih umetnih multivitaminskih sokov.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti