Prehrana po porodu

_mlada mamica_  

član od: 14.11.2008

sporočila: 7

14. nov 2008 15:35

hey! ima katera mogoče natančnejše podatke kaj doječa mamica lahko je? saj powsod piše, samo nič določenega. help. _mlada mamica_

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

14. nov 2008 19:57

Jernej, jaz sem pri prvem otroku komplicirala do skrajnosti, pri drugem pa veliko, veliko manj. Oba je ščipalo v trebuščku do tretjega meseca starosti. Takrat so rekli, da je to, zlasti pri fantkih, normalno. Pri obeh se je to dogajalo tam od devete do enajste ure zvečer, ne glede na to, kaj sem jedla. Razlika je bila v tem, da sem pri prvem izgubljala živce, energijo, pri drugem pa sem vedela, kaj me čaka in sem temu ustrezno ravnala. Psihično in fizično sem se pripravila na to, da ga bom vsaj dve uri ujčkala, potem pa bova oba lepo zaspala. In ko se je še po enem letu zbujal ponoči in hotel jesti, sem mu dala, ker nima nobenega smisila uveljavljati nekakšno vzgojo ali priporočila babic , da jih pusti nekaj noči jokat, potem bodo pa odnehali. Sem sprobala, pa sem prej obupala, kot otrok. Se je bil v stanju dreti tri ure.

Lejla13

gosenica  

član od: 13.10.2006

sporočila: 13

14. nov 2008 20:06

Najprej iskrene čestitke mladi družinici ! Sama sem si šive namazala s šentjanževim oljem, približno 3x na dan in obkladek s hladilno vrečko. Dojenje in počitek . Glede prehrane pa upoštevaj nasvet od Jade. gosenica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. nov 2008 20:14

Hehe. Pa bo jernej dobil še malo nasvetov po skoraj štirih letih... mogoče pa še prav pride, a? matilda

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. nov 2008 21:35

_mlada mamica_  vsak primer je drugačen. Pri prvem sem jedla vse od kraja. Imeli smo hude krče. Sploh mi ni prišlo na misel, da ne bi jedla mleka in jajc. Pri svakinji je tovrstna dijeta omilila otroške krče. Potem sem slišala da napenja kis, pa maline in malinov sirup. Meni dela preglavice čebula, cvetača, nekaterim raznorazne začimbe. Kaj ne odgovarja tebi in tvojemu malčku boš morala enostavno poskusit.

 

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti