"mašinca" za kavo

tomko  

član od: 1.11.2003

sporočila: 17

tema odprta - 26. feb 2005 10:51 | ogledi: 4.004 | odgovori: 12

Potrebovala bi pomoč... Nikjer ne najdem prave "mašince" za kavo za steklokeramično ploščo... tako, ki ima široko in ravno dno... Prosim za pomoč, kje bi jo lahko dobila?

Lep pozdravček...

T.

Tanja Mejak

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. feb 2005 12:43

A imaš v mislih kafetiero? Za italijansko kavo? Če je to tisto, kar iščeš, moja mama jo je morala iti kupit kar v Italijo, ker pri nas nikakor ni uspela dobiti tako z dovolj širokim dnom. V Gorici jo je pa dobila v taprvi trgovini. Za 4 kave, v obliki konusa, dovolj široko da lepo paše na tamali krog steklokeramične plošče. Lp, Tjas

tomko  

član od: 1.11.2003

sporočila: 17

26. feb 2005 13:18

Ja, to mislim... Hvala za Info... Bom pogledala v Trstu. Ali se jih pri nas kikjer ne dobi? T. Sporočilo je spremenil(a) tomko dne 26. feb 2005 19:29:24

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

26. feb 2005 13:21

a lahko zvem koliksna je cena cafeterie v italiji? pri nas se jo da dobiti v vecjih supermarketih - leclerc , spar. mislim da jo majo tudi v merkurju. koliksna je cena sem pa pozabila, vendar ni ravno poceni - ce se ne motim med 8 in 10 tisoc.

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

26. feb 2005 15:59

Saj je tu govora o tisti posodi, ko daš spodaj vodo, na sredino kavo, potem pa ko se voda segreje dobiš v zgornji posodici kuhano kavo? Sam sem jo kupil v Leclercu in to za precej manj, kot prej omenjenih 8-10 tisočakov. Seveda pa odvisno od velikosti. Mislim, da je najdražja nekje dobre 3 tisočake, ampak ne me držat za besedo glede tega podatka.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. feb 2005 9:54

Pri kafetierah so razlike v cenah lahko zelo velike. To pa iz različnih razlogov, poleg velikosti, kot je rekel Anze, še od materiala, iz katerega je narejena (obstajajo bolj "cenene", pri katerih je tudi gumica lahko iz slabše kvalitete), pa od oblike in dizajna. Najcenejše so tiste svetlo srebrne, ki imajo spodnji del v obliki osemkotnika (se mi vsaj zdi, da je osem kotnik,. lahko da je devet- ali pa deset...). Razlika je tudi v okusu kafera, garantiram. No, da se vrnem k ceni, v Italiji so še vedno veliko cenejše kot pri nas. Če se prav spomnim, je moja mama za tisto v obliki konusa (za štiri velika kafeta oz. šest majhnih šalčk), ki sem jo že omanjala, odštela približno 18 evrov. In je iz kvalitetnega materiala pa še zelo lepa za videt, lepo se pere... In ko sem že pri pranju, za kafetiere velja posebno pravilo: NIKOLI je ne smeš oprati v pomivalnem stroju ali pa s čistilom za pomivanje posode. NIKOLI, ponavljam. Vedno jo le splakneš pod tekočo vodo. Razlog pa je to, da se čistilo nabere v tisti ozki cevčici, skozi katero potuje kafe, ko začne voda vreti, in potem kafe ni uredu . Pa še ena stvar za dobro kafe, ko kupiš novo kafetiero, moraš najprej skuhat eno rundo samo vodo brez kafeta, potem pa še eno rundo vodo in kafe ter to zlit proč. To je pri novih kafetierah, da se sistem najprej malo spuca, potem pa da še dobi tapravo aromo od kafeta. tomko, pri nas sem kafetiere že marsikje vidla, ampak predvsem tiste tapoceni iz ... ne vem, kako se reče materialu v slovenščini, ampak podoben je kot za konzerve, svetlo srebrn. In tele nimajo ravno širokega spodnjega dela, da bi ustrezala velikosti tamalega kroga na steklokeramični plošči. Pozdravček Tjas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2005 16:44

A je kdo kje videl tako za na indukcijsko ploščo? Bi je bili pri nas zelo veseli. Loni Makaroni

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

27. feb 2005 16:50

Živjo! Pa še jaz pristavljam svoj piskrček! No imam tisto taceneno varianto, ki jo je opisala Tjas. Kavo kuham dvakrat dnevno za dve osebi. No res je, da na steklokeramični plošči ni tako majhne kuhalne površine, a me to ne moti, ker poleg veno pristavim piskrček in si spenim mleko (ročno penjeno mleko). Kava je odlična... piskrček pa se v letu dni ni niti malo pokvaril. moj prijatelj iz Italije, bi mi rekel, da kar preveč dobro skrbim, saj je še vedno tako lepa kot prvi dan. Tako je lahko ohranjena, ker se kuha na SKP, saj se na plinu malo umaže zaradi samega plina. No, saj nisem hotela koga užalit, samo povedala sem kako jaz pripravljam super kavo - kapučino!!! Lp Mica maca

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. feb 2005 17:07

Mica maca, tudi jaz dam na krog od SKP dva loncka, pa je, ampak moja mama na primer ima tako SKP, na katero lahko daš le lonce, kozice,..., ki v celoti pokrijejo grelno ploščo. Verjetno, da ima tomko nekaj podobnega od SKP, če je spraševala za takšno kafetiero, ki bi pokrila celoten grelni krog na SKP. Strinajm pa se, da ostanejo kozice & co. pri kuhi na steklokeramični plošči lepše. Loni, tule je www, na katerem imajo tudi kafetiere za indukcijski štedilnik: http://www.stellametlux.it/pepita-eng.html Mogoče pa najdeš tudi zastopnika v Sloveniji, sicer pa ob enkrat, ko boš šla na šoping v Italijo.... Tjas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2005 18:18

Tjas, hvala!!! Loni Makaroni

tomko  

član od: 1.11.2003

sporočila: 17

27. feb 2005 20:26

Hvala Mica Maca... Kje pa se dobijo take caffetiere? Za indukcijske jih imajo v Kopru... Tomko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti