Vlivanci na zalogo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 25. feb 2005 15:51 | ogledi: 2.228 | odgovori: 3

vem, kaj boste rekle, tega se pa res ne splača delat na zalogo, ampak rada bi jih dala komu, ki ne kuha:) Kot npr. mlince in domače testenine, ki jih naredim malo več in potem posušim in dam naprej.

Vlivance pa sem do slej delala vedno tako,da sem jih vlivala (z vrečko ali testomatom z luknjicami) v slan krop.

Ker sem jih (vlivance) videla v trgovinah, se sprašujem, kako jih naredijo oz. bolje rečeno posušijo, da ostanejo vlivanci, nepravilnih oblik... Ali bi jih lahko kar s testomatom nabrizgala na peki papir in posušila v pečici na cca 50 stopnjah ali naj jih prej na hitro vlijem v krop, samo toliko, da dobijo obliko? Je katera ali kateri že to delal/a?

Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

25. feb 2005 16:13

Veri, vlivancev še nisem videla v trgovini, sem pa ribano kašo, naribano na malo večji ribež! Mogoče misliš to?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2005 16:20

Ne, ne, Veri že misli vlivance, jaz sem jih tudi videla, se mi pa niti ne sanja, kako jih sušijo. Ko jih jaz delam gredo direktno v slan krop ali juho in potem na krožnik. Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. feb 2005 20:54

Bog si ga vedi,kako to naredijo. Pa probaj kakšno manjšo količino pošušit v pečici,kot si rekla že sama.Mogoče enkrat surove in enkrat kuhane,pa boš videla,kako bo to izpadlo. Marjetka cvetka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti