Sončna kuhinja - kupim knjigo

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

8. mar 2005 12:08

Hvala! Tole zna biti kaj kmalu na jedilniku, samo ta vikend sem se tako najedla mesa, da imam zdaj bolj zelenjavne dni... Ali daš kar posušen ingver ali uporabiš svežega? Kje pa dobiš posušen mango? Ali bi šlo tudi s kakšnim nadomestkom? Lp === Darja

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

8. mar 2005 12:53

Mamamia najlepša hvala za recept. Bi bila vesela tudi recepta za kakšno solatko, če ti ni odveč natipkat... Jaz vem za en fin recept za riž s kokosom - smo se ga učili na tečaju vedske kuhinje v Krišna centru - je pa če se ne motim tudi v knjigi Krišnova kuhinja, katero mimogrede priporočam vsem navdušenim "zbiralcem" kuharskih knjig. Za riž s kokosom potrebujemo basmati riž, malo masla, kokosovo moko, svež peteršil ter maček solo. Riž cca. 2 min. pražite na maslu, zalijete z dvakratno količino vode, osolite, pokrito kuhate 20 min. Ko je zadeva kuhana vmešate eno pest kokosove moke ter nasekljanega petršilja. Njami, kako je to dobro... Evo pa sem še jaz prispevala enega eksotičnega v zameno... Lp P.S: Tudi mene zanima kje se dobi posušen mango ter ribja omaka? ivonja

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

8. mar 2005 12:58

Ribjo omako imajo po novem v Intersparu. A ta riž s kokosom se je hladen, kot solato? ===

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. mar 2005 13:14

Ribjo omako imajo od nedavnega v Intersparu. Steklenička stane okoli 400 tolarjev, traja pa kar dolgo, ker se ta omaka uporablja po kapljicah oziroma malih žličkah (je zelo slana in pikantna, Tajci in Burmanci jo uporabljajo namesto soli). Sušen mango - rezine - imajo tudi v mercatorjevih marketih, v tistih plastičnih škatlah z drugim suhim sdjem. Nadomestka pravega ni, ni pa nič narobe, če daš morda namesto manga sušen ananas, ta se lepo poda k svinjini in tudi preutnini. Ingver dam jaz na svinino mlet, ne bo pa nič narobe, če seseljaš svežega. Samo še bolj izrazita aroma bo in jed bo še bolj dišala. recepte za solato pa pošljem jutri, ker jih ne znam na pamet. Mamamia mamamia

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

8. mar 2005 15:48

Riž s kokosom se je topel, če ga pa kaj ostane ga pa jaz jem tudi hladnega, mi je prav tako všeč!! LP ivonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. mar 2005 17:25

Kaj pa piščančjo juho s kokosovim mlekom, ste že kdaj delale? Tisti, ki ima rad okus po kokosu, bi jo po moje z užitkom jedel. Napišem še ta recept? Reč je sila preprosta za pripravo, razen mesa, nekaj malega zelenjave in kososovega mleka ter začim ne rabiš drugega kot pisker, v katerem kuhaš. Mamamia mamamia

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

8. mar 2005 22:17

Seveda me zanima tudi kokosova juha!! Se priporočam za recept!! LP ivonja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. avg 2008 14:19

Mene pa zanima, ali je tale Sončna kuhinja, ki jo zdaj prodajajo v Vale-Novak, ponatis oz. enaka kot stara Sončna kuhinja? Tiste, ki imate staro verzijo, se vam da pogledat? Ker v tej novi ni kaj dosti o domačih, svežih testeninah, sem bila prav razočarana... Nekaj osnovnih receptov na koncu knjige, vsega skup 3, mogoče 4 strani... Veri

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

14. avg 2008 14:30

Ravno včeraj sem brala, da je izšla nova, dopolnjena izdaja pri založbi VeleNovak. LP Lipa

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

14. avg 2008 16:08

Ko me pot prvič zanese v knjigarno bom pogledala to novo izdajo Sončne kuhinje, prvo izdajo imam in prav po njej mi je danes vnuk pripravil testenine s pestom. Sva sama doma, drugi so na dopustu, pa si vsak dan sproti izmisliva kakšen poseben recept, včasih iz kuharice, včasih kar po trenutnem navdihu. Mi je pa Sončna kuhinja zelo všeč, veliko je idej tako za testenine, kot pizze in vsakovrstne pogače, ki pa so bolj domena moje snahe. Sicer pa tudi naša družina ima cel kup kuharic, ki jih jaz velikokrat uporabim namesto uspavala. Vidim, da nas je kar nekaj takšnih, pa še ideje dobimo nove. Pa še nekaj: ima morda kdo knjigo Iz morja v ponev, ki jo je napisala Marjuča Offizia, izdana pa je bila leta 1988 pri založništvu tržaškega tiska. To je bolj priročnik kot kuharica, saj v prvem delu so slike morskih dobrot z opisom in imenom, v drugem pa recepti za kuhanje oziroma pečenje. Lep dan želim! daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 14. avg 2008 16:09:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti