Praznovanje abraham

ksusha  

član od: 26.2.2003

sporočila: 16

tema odprta - 24. feb 2005 9:03 | ogledi: 22.953 | odgovori: 15

Sredi aprila bom praznovala 50-letnico. Lepo prosim, če mi sporočite svoje izkušnje iz gostiln v Ljubljani in okolici - proti Gorenjski. Iščem kakšno ne preveč drago varianto, pa še kaj posebnega zraven, na primer "all you can eat". Fino bi bilo tudi, če bi imeli v gostilni oz. restavraciji tudi muziko. Hkrati prosim tudi ideje za vabilo. Lep pozdrav in hvala.

Ksenja Furlan

Lenči  

član od: 31.7.2003

sporočila: 28

24. feb 2005 10:24

Jaz ti predlagam cim manj komplicirati. Sem sicer iz Dolenske, tako da ti ne bo nic prav prislo glede gostilen. Moja mami je imela Abrahama prejsnji mesec. Z ocitom sva organizirala vse v 14ih dneh in je na koncu super izpadlo, vsi zadovoljni, mami pa totalno presenecena. Res, manj komplikacij, bolje bo. Pa drzim pesti da bo slo vse ok in seveda VSE NAJBOLJSE!!!! Lena

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

24. feb 2005 11:21

Pozdravljena! Pošiiljami ti nekaj primerov vabil: Leto dni je naokoli rojstni dan jaz spet slavim, letos je prav posebno, saj Abrahama na obisk dobim. Da ob srečanju ne bova sama, se bo organizirala zabava, ta se v (soboto 01.01.2005 ob 10.00 uri) vrši na, v (kraj, naziv gostilne...) pridite tudi vi. Vabim vas, da dne ...... ob... uri skupaj, Abrahama proslavimo, Bom zabavo pravo nardila, In v gostilno ................. vse povabila. Le dobre volje morate biti Obvezno na, v (kraj) morate priti. Ker vem, da koledar ne laže In mi peto desetletje kaže se (datum) od.uri v kraj v gostilni....., dobimo da s kozarčkom ali dvem to dobro proslavimo. Primer zgibanke Papir a 4 prepognemo na tri dele na prvem piše navpično: VABILO spodaj pa vodoravno: Za prijat"le si je treba čas vzet, se poveselit" in kdaj znat potrpet na drugi tretjini piše: Abraham, Abraham, ta je falot, zgago zdaj dela že res vsepovsod mamica, očkom; po mestih, vaseh, seje srebro po laseh. Mu ne zamerimo, opozori, kot vaški mežnar, ko poldne zvoni, ura je poldne pol dneva je proč, vendar še daleš je noč... F. Ankerst Kranj, datum tretja stran, ki se vidi z drugo skupaj, ko odpremo čestitko) Ko brez miru okrog divajm, prijat"li prašajo me: KAM? kraj gostilna datum, ura, Samo to znam, samo to vem, da brez Vas pred Abrahama res ne smem, Dragi prijatleji, druženje z Vami bo polepšalo moje praznovamje. Čakam Vas vaše ime in priimek Želim vam lepo praznovanje, in mnogoi zdravih srečnih sončnih dni. smrkolina

ksusha  

član od: 26.2.2003

sporočila: 16

24. feb 2005 11:40

Hvala Smrkolina, zelo si mi pomagala. Mislim, da bom uporabila tretjo varianto. Lep dan in še enkrat hvala! Ksuša Sporočilo je spremenil(a) ksusha dne 24. feb 2005 13:25:18

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

25. feb 2005 11:43

tudi jaz praznujem abrahama, vendar samo malo kasneje. Zelo se tega dogodka veselim. Imam že izbran lokal, glasbeno skupino in povabljence. Ustno povabilo sem že izročila, sledi še pisno. Moje prijateljice se sramujejo let, jaz pa se jih veselim. Samo, da bo tako še naprej! Smrkolina, hvala! Migla

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

25. feb 2005 12:04

Dan.. Po letih nisem smrkolina, ker kar "hitro" za vami :)) Le zakaj b i se sekirale? Zaradi gubic? Saj so samo tasmejalne... sploh pa ko mi kdo pravi u kako si že stara pa pravim, koliko jih je, ki jih ni toliko doživelo.... sem srečna da sem toliko stara ))) mogoče slaba tolažba ampak saj ima vsak čas svoj čar lepo praznovanje. smrkolina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

25. feb 2005 13:27

Kdo je tak "štor", da se sramuje svojih let?? Jaz letos (oktobra) tudi pričakujem, da na moja vrata potrka Abraham. Ampak, to ni vse. Na moja vrata bo letos junija potrkal dojenček, ma... še nekaj... tudi oktobra bo na vrata potrkal dojenček... (eden od hčere, drugi od sina). Ljudje, ali si to predstavljate?! Doma pa imamo že fantka - 7 let in dečvo - 4 leta. Kako bom jaz letos bogata - Abraham, pa štiri naraščaja... Upam, da mi bodo kaj organizirali... Če ne, prav, pa si bom sama... Pozdravček!

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

3. mar 2005 16:46

Če bi želeli narediti super praznovanje ABRAHAMA in s tem presenetiti vse svoje povabljence, potem je vsekakor najboljše če naročite poljak commerce in oni vam vse super skuhajo in postrežejo na naslovu ki ga vi izberete. To je prvovrstno presenečenje za povabljene, vami ostane lep spomin.

ksusha  

član od: 26.2.2003

sporočila: 16

4. mar 2005 8:43

Hvala Mišo za konkretno informacijo. Za Poljak commerce še nisem slišala, me pa zadeva zelo zanima. Ali ste jih mogoče Vi, ali kdo od vaših najel? Če imate osebne izkušnje bi me zelo zanimale. V tem primeru prosim za vašo telefonsko številko, v vsakem primeru pa za njihovo. Lep pozdrav in še enkrat hvala. Ksuša

pija  

član od: 10.9.2003

sporočila: 56

4. mar 2005 10:26

živjo , jaz sem praznovala abrahama lanskega junija, odločila sem se za jamarski dom na gorjuši , to je nad mengšem, dan praznovanja je bil petek, ker imajo ob petkih živo muzko, če te zanima bom poiskala tf.številko, moram reč da sem bila tam prvič in bom verjetno šla še. Postrežba super hrana še bolj, res na nivoju, ne vem pa koliko sem plačala, ker je plačal mož, mislim, da je bilo malo dražje , vendar ni bilo takega hudega odstopanja, lp vsem pija

bojč  

član od: 25.3.2005

sporočila: 7

25. mar 2005 18:48

Sam sem praznoval v novembru, pa sem mora narediti abrahamovo prisego. Zdej pa 2 aprila praznujemo novega abrahama, pa bi rabil če ima kdo še kakšno prisego lp bojč

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti