Stevia- kje kupiti?

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

1. jun 2012 21:39

Jaz sem jo naročila tukaj:http://ekopomurje.si/index.php/zdrava-prehrana-1/s

Sestavine:  Steviol Glykoside >95%,Rebaudiosid A, Isomalt,Sodium, Carbonat, Citrat.



anibas

Sporočilo je spremenil(a) anibas dne 01. 2012 21:41

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. avg 2012 0:12

zanimivo, novi filtri za čaj od teekane, ki so namenjeni "tunkanju" v hladno vodo vsebujejo kot sladilo stevijo. Pustimo to, da so čisto predragi in blagi

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

8. avg 2012 9:41

Poznam to Stevio, ki jo omenja Brezka. Kupila sem jo preko Hiše zdravja, kjer kupujem tudi ostale prehrambene dodatke od Now Foods. Ta stevia nima dodanih milijon umetnih dodatkov kot nekatere druge, pakirana je res v majhni posodici in ima priloženo merico, vendar zadostuje za 622 odmerkov. Samo meni ne potegne....sem spekla ene piškote, kjer sem jo dodala in mi je okus stevie ostal v ustih še celi dan. Ni mi všeč. Sem pa slišala, da rabiš kakšna 2 tedna, da se je navadiš, potem je pa v redu.

Drugače so pa izdelki Hiše zdravja oz. Now Foods fantastični, veliko bi imela povedati tudi o teh famoznih Acai kapsulah za "hujšanje", ampak mogoče v kakšni drugi temi.

Tinky Binky

ZvonkaK  

član od: 1.12.2011

sporočila: 66

25. avg 2012 21:33

Rastlino stevio sva s prijateljico kupili spomladi na IHP v Žalcu, cena je bila okrog 3 €. Ker ne prezimi na prostem, sem jo presadila v večji lonec, zrasla je kak meter visoko in na vrhu ima drobne bele cvetke. Ima kdo izkušnje, kaj predlagate,  je treba rastlino skrajšati,  porezati, posušiti liste; bi posušeni listi bili uporabni kot dodatek čaju? Nekakšno sladilo iz stevie v prahu zelene barve sem poskusila pri prijateljih in je bilo - bljak.

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

26. avg 2012 8:55

jaz kar liste posušim in jih dodajam čaju

mali kuhar

Vilmalina  

član od: 9.12.2012

sporočila: 2

9. dec 2012 13:09

Jaz Stevia sladkor kupujem enostavno v Sparu ali Intersparu.

Vilmalina

Vilmalina

štumfika  

član od: 6.11.2011

sporočila: 45

13. dec 2012 8:55

Meni pa je čisto zanič in mi je zelo žal, da sem jo kupila Moram taščo vprašat, če jo želi, da je ne vržem ravno stran.

štumfika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti