Strojček za izdelavo testenin

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

4. okt 2013 18:41

Jaz odkar živim blizu meje, so me šjore naučile, da razvaljam na strojček na debelino recimo moj ima št.9 najtannjšo, dvakrat. Najprej normalno do št.9, daš malo posušit in čez čas še enkrat in so rezanci za juho malo tanjši.

branka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

4. okt 2013 19:13

Sonic, super ponudba in cena zelo ugodna. Če bi jaz takrat to videla bi tudi kupila.

Jaz imam ampio, nisem preveč zadovoljna. Ko sem jo kupovala nisem bila pozorna na širino razreza rezancev. Meni je preširoka. Za široke rezance pa je ok. Pa tudi razvaljanje testa je res uspešno na 9, čeprav ga jaz prvič razvaljam kar z valjarjem. Ko končam pri 5 - 6 kosu je ravno primeren za razvaljanje čez strojček.

Želim pa kupit en enostaven strojček za čisto ozke rezance. Pred časom sem ga videla v Merkurju, okoli 10 evrov je bil, sedaj pa ga nimajo več. Moram tudi jaz malo pogledati ponudbo..

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

4. okt 2013 19:58

Lepa hvala vsem za nasvete. Sem zadevo naročil. Bom poročal ko sprobam zadevo. :)

sonic

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

6. okt 2013 7:26

Včeraj sem strojček dobil. Zelo hitro, v enem dnevu.
Zadeva je konkretna, težka. Še posebej se mi dopade nastavek za raviole. 

Ima pa eno pomanjkljivost, ki se zdi meni dokaj pomembna. 
Zadeva ne sme priti blizu vode. To po moje pomeni, da zadeva zarjavi.

Kakšne so pa te mašince, ki jih imate vi? Jaz sem računal, da bom dele pral v pomivalnem stroju.

sonic

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

6. okt 2013 9:18

Po izdelavi testenin, strojček ne potrebuje mokrega čiščenja. Morebitne, zasušene delce testenin, odstraniš čisto preprosto, da strojček po uporabi streseš ali si pomagaš s kakšnp leseno gril palčko, nato ga pa po potrebi obrišeš. Pa saj se boš sam prepričal - ob prvi uporabi.

Johanna

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

6. okt 2013 10:12

Tako kot ti je že Johanna napisal..strrojček ne sme videt vode.Pa saj ga ne umažeš,praktično samo od moke je,lepo pobrišeš in to je to.Si ga že kaj sprobal ?

Aja..pa da je težak in konkreten je super.Taki mora bit .

Vrtejbenka

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

4. dec 2013 11:10

Prebrala sem vse vaše nasvete, kar ste že komentirale glede tega, kakšen strojček za rezance izbrati. In ne morem, da ne bi delila svojega navdušenja nakupom Atlasovega strojčka na elektriko. Res se odlično dela in tudi enostaven je za uporabo, ko imaš obe roki 'frej' in ne rabiš strojčka niti pritrditi, saj je sam dovolj stabilen...

tasau

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

4. dec 2013 11:27

Ali lahko podaš malo več informacij o tem strojčku? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

4. dec 2013 12:53

Tale je:

http://www.amazon.co.uk/Marcato-08-0155-12-00/dp/B000

 

Dokupi se tudi nastavek za špagete. Ampak zaenkrat smo samo osnovnega poizkusili, ker je že ta precej drag. Ampak sigurno bom mogla imet še za špagete ;)

tasau

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti