Strojček za izdelavo testenin

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. apr 2010 11:21

Aja, to je taka nobel mašina. Nisem vedela, se opravičujem ... RadaJem

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

19. apr 2010 17:45

Ja Bojan, točno takega in nastaja zmeda, hudo mi je, ker mi je moj mož kupil, moj že dolgo zaželjeni strojček, jaz pa mu nisem kos. Upam, da se najde kdo, ki mi bo s prve roke nanizal izkušnje. Radajem ne se sekirat, saj sem razumela, hvala ti vseeno, pa saj si potrdila, da rabimo jajce na 100g moke. Hvala Argojuhica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. apr 2010 18:03

Malo mimo teme- Bojan, najhujso slikico imas! fresh

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. apr 2010 12:47

hm, zanimiva stvarca tale aparat. Pri nas v družini pojemo ogromno testenin, pa njokov...ampak v SLO se nič takega ne dobi v trgovini. Imajo le industrijske. Škoda, bi bila kar kandidat za takega, da bi delala domače špagete ipd..

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

20. apr 2010 13:06

Včeraj delala iz polnozrnate moke, pa sem ugotovila, da se moras najbolj zanest na občutek, ker po navodilih res ne najbolj uspeva. Naredila sem jih iz 700gr moke, 7 jajc, ilivnega olja, ona meša i radi, potem mi je pa naredila lepe in predvsem dobre peresnike. Tako sem navdušena, da bi delala testenine kar noč in dan. Prihodnji teden gremo v Udine iskat še ostale modelčke, za torteline, rigatone...Osnovnih modelčkov sem dobila v paketu 6 in še modelček za piškote. Tortica, če res radi jeste testenine, ti toplo prporočam stroj-ček. ker se splača. Meni ga je kupil mož za to, ker so mi ugotovili moteno toleranco na OH. Nič mi ne dvigne sladkorja, samo kupljene testenine, tudi polnozrnate, in kruh. Začela sem doma varit na roke kruh in testenine in pri merjenju je bil KS čist normalen. Tako, da sedaj ne kupujemo popolnoma nič, kar je industrijskega. Ne vem, kaj hudirja dajejo v testenine, da me dobesedno na rit vržejo. Tudi Montignac je napisal, da so njegove testenine in, skuham, pojem in nastopi razočaranje. Splača se. Lp Argojuhica

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. apr 2010 14:21

Argojuhica in kolk ta zadevščina stane?

Ethel  

član od: 27.3.2003

sporočila: 35

20. apr 2010 14:24

Tudi jaz gledam že nekaj časa za tale stoj, a se malo bojim če res tako dober. Agrojuhica poročaj malo več... Ethel

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. apr 2010 14:36

Ceno sem našla. Tudi mene bi zanimalo kaj dejansko vse lahko delaš Argojuhica....da mi ne bo spet nekaj stalo na pultu...lahko tudi njoke?

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

20. apr 2010 16:20

Jaz pa sem iskala pa ne najdem nikjer cenika.Mi lahko prosim povete kje naj ga iščem. Sicer pa tudi mene zanima kaj več glede namembnosti. Argojuhica bi bilo še najbolje ,če se kar s kamero posnameš ,ko delaš testenine.Pol si bomo pa že pogruntal,če je to to kar iščemo kriznana

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

20. apr 2010 21:35

jej. zdaj ste me našle. Kriznana, saj bi lahko posnela, ampak sem še trenutno totalka nevedna, se lovim, kombiniram, raziskujem in kombiniram. Sem ga zagnala 2x in je še kar ratalo. Ima 25 nastavkov oz modelov, ki jih naviješ na izbočeni del spodaj pod napisom simac. Na vrhu aparata je posodico, vanjo daš jajca, moko, jst dam še malo olja in pp. vode. Ona meša in, ko zmeša do primerne gostote odpreš (na levi je kvadratna ploščica), oz. jo potegneš ven. Iz mešalne posodice odpreš prehod do vijaka, ki se vrti kot pri tisti zadevi, ki dela klobase. Na koncu je navojček z raznimi modeli, skozi katere prihajajo razne oblike testenin. Za vsako vrsto testenin različen modelček.(špageti, tagliateline,lasagne,bucatini, piškoti, gnochi, pa svedrčki...). Totica, njoke piše da dela, ne vem pa če krompirjeve. Cena je 180 €. Edino, kar me moti je, da dela počasi nima neke brzine. Bom pa ju3 klicala servis v lj, da mi kaj več povedo, oz. kam naj se obrnem. Ko bom pa zadevo v nulo preštudirala bo mašinca delala non-stop. Argojuhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti