Strojček za izdelavo testenin

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2005 15:01

Veri, bom izbrskala škatlo (imamo celo karton), če je ni moja veleumna mama v svojem lanskoletnem pospravljalnem preblisku vrgla stran, z vsebino vred. Se definitivno oglasim, najboljše bo, dakar slikam vsebino, pa bomo potem videli, kakšno čudo sploh imamo doma. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. feb 2005 10:06

Vidim, da nas je kar nekaj takih, ki zbiramo kuhinjske igračke:) In za katere ne velja:"Mikser mi je kupu, najraje bi ga iz kože dala:)" Tudi jaz sem bolj vesela toasterja ali vaflomata recimo kot obleke:) In zato se mi igračke kar nabirajo (zakar me vsi zafrkavajo:), ampak jih vse s pridom uporabljam:) In ko sem zelooo previdno omenila ta hud pasta mašin, samo kot zanimivost, kaj vse imajo, me je fant čisto presenetil, da bi pa to bilo čisto fajn met!!! Svašta! NO, saj ko bomo veliki...:) Loni, le izvleci zverino, če si blizu Ljubljane, ti pridem pomagat gruntat:) Očitno ima vsaka družina enega takega člana, ki bi vse "pospravil" v smeti...:) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. mar 2005 11:28

Veri!!! Sem izvedela, da je škatla še na podstrešju, zdaj jo mora mama samo še ven dobiti, potem pa pridem mimo. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. mar 2005 12:15

Loni, super! Se priporočam za štefnanje - beri sprobavanje:) Veri

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

3. dec 2009 14:26

receptor, kje pa si nabavil tisti strojček za izdelavo testenin reza

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

3. dec 2009 15:41

Pozdrav!

Ta strojček sem iskal kar nekaj časa,tudi na Kul.in na podlagi poizvedbe sem ga dobil od ene od članic ki ga ni uporabljala.Kdo je bila sem pa pozabil.

Pa lep pozdrav!

receptor

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

18. apr 2010 22:36

Uuuu, vidim, da je tema že zastarela, ampak, da me ne bodo kregali, če odprem novo temo, napišem kar na staro. Pred tednom dni mi je mož kupil Pastamatic od SIMACA PM 1000 N1. Vsekakor sem se darila nadvse razveselila, ampak nastal je problem, ker enostavno ne vem, kdaj je masa primerna. Delala sem peresnike po natančnih navodilih, dala 700gr moke, pa 4 jajca, pa se mi je zdelo, da je masa zelo suha. Mešala sem več kot 4 min, a ono še vedno suho, nato sem se spomnila, da na 100gr moke gre 1 jajce in sem jih dodala še 3. Masa je bila še kar, ampak peresniki so se rojevali celo večnost. Prosim vse, ki imate kakršne koli izkušnje z omenjenim aparatom, če mi napišete, kaj in kako, ker po navodilih sklepam, da je na približno, ali pa bi morala nojeva jajca not metat. Omeniti moram, da so bili peresniki odlični s čemaževo omako, ampak zame to ni dovolj, poskusila bi tudi testenine s polnozrnato moko.Med drugim sem poskusila tudi modelček za jušne rezance, pa je bilo testo premehko in so se skupaj lepili. Trgovko v Udinah smo najmanj 10x vprašali kako in kaj in ona e tuto e facille. Ma kaj facille, samo da proda in navodila groza v vseh jezikih, slo. ni. Sicer pa vem, da boste rekle, da vaja dela mojstra, ampak meni se zdi škoda jajčka stran metat. Hvala Argojuhica Argojuhica Sporočilo je spremenil(a) Argojuhica dne 18. 2010 22:40

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. apr 2010 22:51

Argojuhica, res je, vaja dela mojstra. Ja, na 100g moke eno jajce, ampak včasih so jajca velika, včasih pa majhna, tako da če se ti zdi presuho, mirno dodaj še kakšno kapljo vode. Pa pusti testo malo počivat v plastični vrečki, preden začneš valjati. Rezanci za juho se manj sprimejo, če najprej zvaljaš vse "krpe" in jih nato pustiš par minut na mizi, da se malce posušijo, preden jih spustiš skozi rezalnik. Čez čas boš dobila grif. Če ti rezanci ne uspejo, jih lahko še vedno spečeš kot zloženko s skuto na slan ali sladek način, pa ne bo treba ničesar stran vreči ;) RadaJem

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

19. apr 2010 10:52

Rada jem, hvala, ampak ko mi strojček zmeša maso ne morem dat ven, pa nazaj noter, vsaj tako piše v navodilih. In, zakaj bi valjala, saj je on namenjen za to, potem pa raje delam vse na roke, in strojšek enostavno roma v klet, ker bi imela dvojno delo. Bom danes še poskusila, pa poročam, če se je znanje kaj izboljšalo., Lp Argojuhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti