Strojček za izdelavo testenin

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. nov 2014 6:58

pirnica je napisal/a:

Jaz sem do zdaj imela dva strojčka (no, jih imam še), in pri obeh so bili jušni rezanci predebeli. Razvaljala sta testo oba zelo tanko, razrez pa je bil malo preširok. So bili rezanci kar malo ploščati.

pirnica

Tak strojček sem pred leti za občutno nižjo ceno, kot jo ima Ampia, kupila pri  Merkurju - in ga podarila naprej, ker tudi meni širina rezancev ni ustrezala. Nato sem kupila  Ampio (ja, včasih se šparanje ne obnese).  Razlika je v tem, da je ob isti širini imel Merkurjev na rezalnem valju 2 ali 3 zobce manj. Preštela in primerjala sem jih pred nakupom Ampie, da ne bi še enkrat ponovila iste napake.

Cila

Lennyka  

član od: 31.3.2014

sporočila: 48

23. nov 2014 12:21

ježa i lahko prosim pošljete povezavo, kje ste naročli ta strojček. namreč, kupla sem že dva enega v le..., drugega v š...pa sem mogla oba vrnit zaradi okvar. Rada bi pa nabavla enega, ki bo zagotovo vredu

 

 

Lennyka

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

23. nov 2014 14:23

Lennikka, tega , ki ga je objavila v avgustu3ternity se splača pogledati, je švicarske izdelave, zelo kvaliteten in rezanci že tanjši ne morejo biti in ostali nastavki so zelo dobri.Moja ampija je stara sigurno 40 let, dela zelo dobro, samo ne reže pa tako drobne rezance, kot tale novejša in če ne dobite druge, pri tej nič ne izgubite.

zaja

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

24. nov 2014 21:24

Lennyka: sama se poslužujem njihove spletne strani idealo.de, tam poiščem artikel in nato primerjam med ponudbami. Potrebno je biti pozoren tudi na to, kolikšna je poštnina in če pošiljajo v Slovenijo, če ni v Nemčija koga, ki bi prevzel namesto vas.

Je pa bila pred kratkim odprta tema, da jo nekdo prodaja. Lahko se pozanimate še tam, če je še na voljo.

Jejža

Lennyka  

član od: 31.3.2014

sporočila: 48

3. feb 2015 14:58

še vedno kupujem strojček. Gledala sem tega ( http://superizbira.si/locljiv-strojcek-za-testenine ) kot ste predlagle. Proim pa  (če ga katera mogoče ima) kakšne so izkušnje. Namreč kot sem napisala sem kupla že dva in sem jih morala vrnit zaradi okvar. Zato se še kar odločam če bi ga vzela ali ne. 

 

 

 

Lennyka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. mar 2015 9:36

Na pogled se mi zdi ok strojček, ki se uporablja v tem videu: https://www.youtube.com/watch?v=8Gmn87TmF4A

(znamka Imperia)

Kolikor sem raziskovala je sama mašina med €40 in €50 , dodatni nastavki pa po ca. €20/kos.

 

Life is war against boredom~

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. apr 2021 13:21

Po dolgem času obujamo to temo in sicer me zanima, če ima kdo strojček atlas 150 in kako je z njim zadovoljen?

Zanima me tudi širina jušnih rezancev, ki jih naredite s tem strojčkom.

Hvala. 

rrr

bibaleze1  

član od: 27.5.2018

sporočila: 10

19. apr 2021 17:12

Imam atlas 150 in sem z njim zadovoljna. Utor za jušne rezance je širok 1,5 mm, za rezance pa 6 mm. Seveda pa je debelina oz. širina j.rezancev odvisna od tega, kako tanko se testo razvalja. Jaz jih ponavadi razvaljam na stopnji 7, testo za žlikrofe na 6,za štravbe na 7. 

Lep pozdrav,

bibaleze1

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. apr 2021 21:19

Najlepša hvala za odgovor.

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti