Strojček za izdelavo testenin

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

22. feb 2005 13:33

Se mi je zdelo, da boste impresionirane, tudi jaz sem bila. Tale je sicer kar drag - okoli 200 evrov. Ampak od enega drugega italijanskega proizvajalca kuhinjskih "igrack" pa vem, da stane več kot pol manj. Dobite jih pa v večini trgovin s kuhinjskimi zadevami (tam, kjer imajo krožnike, kozice, kuhinjske pripomočke in podobno...) v Gorici, Udinah ali Trstu. Pozdravček iz snežne brozge! Tjas

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

22. feb 2005 18:01

Bravo Tjas, to je tiso pravo! Pastamatik, o katerem sem pisala, je tudi simac, samo je starejše izvedbe. Kolikor ga uporabljam, sem z njim zelo zadovoljna. Imam tudi njihov aparat za kuhanje kave, sokovnovik itd., najbolj pa sem zadovoljna z njihovim strojčkom za sladoled. Tudi ta je star že več kot deset let, pa smo v tem času samo enkrat zamenjali (previli ali kako se že temu reče) motor, saj smo ga skurili. Je zelo pogosto v uporabi, tudi sedaj pozimi. Ko pa je čas piknikov ali poletnih rojstnih dnevov, pa naredimo več vrst sladoleda in nam ga nikoli ne ostane. Za mojo okroglo obletnico sem ga naredila 20 vrst, bilo je huje kot v kakšni slaščičarni, tako da sem imela skoral pol skrinje zasedene s posodami sladoleda. Pri tem aparatu lahko sladoled ješ po 25-30 minutah in ga ni potrebno strjevati v skrinji. Se že ogledujem za novim sladolerajem.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

22. feb 2005 22:51

me veseli, da sem bila v pomoc. Simac kuhinjski aparati so sicer res dobri. Njihove mašince za kafe so bajne. Pa tudi ostale igračke so zelo uredu. nadaM, zdej pa si mi naredila še skomine, da bi si nabavila mašinco za sladoled. Pri meni s fantom namreč mora biti sladoled v hiši celo leto. Lp, Tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 22. feb 2005 22:52:20

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. feb 2005 9:37

NadaM a je tvoj aparat za sladoled tak, da sam zmrzje, ali ima tisto posodo, ki jo moraš pred tem 16 ur hladit v zmrzovalniku? Enkrat, "ko bom velika", bi namreč rada imela takega, ki sam zmrzuje (zdaj nimam še nobenega). tjas, tebe bomo pa najeli za vodičko po teh štacuncah, jaz se na Italijo čisto nič ne spoznam - mislim, kar se trgovin tiče... Veri

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. feb 2005 10:02

Heh, heh Veri, ma ni problema! Veš, tako kot imajo eni hobi, da morajo imeti vse igračke za v avto ali pa ta najbolj moderen računalnik, tako jaz rada hodim po trgovinah s kuhinjskimi igračkami. Tudi moji so se na to že navadili in od vseh (od mame, "tašče", fanta,... ) dobivam za vsako priložnost tovrstne igračke za darila. Moja zbirka pekačev in kastrol na primer napolni tri tavelike plastične gajbice pa še en predal. Sem pa šla včeraj zvečer direkt gledat za tale aparat za sladoled, kot ga je opisovala nadaM. Dobi se ga za približno 50 evrov. Me že srbi, da bi ob naslednjem obisku pri starših skočila v Italijo ponj... Tjas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2005 10:10

Jaz imam Simacov aparat za sladoled, mislim, da je dovolj, če pustiš posodo 10 ur v zamrzovalniku. Čeprav imamo mi posodo kar konstantno v zamrzovalniku. Nikoli se ne ve, kdaj komu zapaše domač sladoled. Za strojček za testenine pa me zanima to, če narediš testo za rezance, npr. in bi jih rad sam narezal, ga moraš še razvaljati. torej to ni to - kar se tiče moje mame. Ona bi rada zadevo bolj za razvaljanje, ker žlikrofe in ostalo potem dela sama. Mašino za pašto pa že imamo in se na njej nabira prah. Bi morala pogledati, za katero znamko gre, vsekakor je bil kakih 20 let nazaj prešvercan iz Italije. Navodila pa vržena v smeti. In kako naj čaram z njim??? Sem pogledala na spletnih straneh Merkurja Ampio, moram iti zdaj še v trgovino pogledat. Mislim, da bi bilo to za mojo mamo. Loni Makaroni

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. feb 2005 13:14

Teli strojčki osd Simaca so tudi mene prevzeli. Bo treba it malo pokukat v Italijo. A ima mogoče katera tak aparat za sladoled, da sam hladi, tako, da ni treba dajati vložne posode v zamrzovalnik. Tisti za testenine mi je tudi zelo všeč, a je mogoče že katera delala testenine iz polnozrnate moke in kako so uspele. LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. feb 2005 13:16

Loni, Ampia je super, vsaj meni, dostikrat delam z njo in ni dosti dela s sestavljanjem in čiščenjem, kar je gospem v zrelih letih navadno pomembno:) Pritrdiš na mizo in vtakneš ročaj v želeno luknjo, to je vse, nič se ne zatika, imaš 9 različnih debelin in 2 žirini rezancev - z malo domiššljije ogromno možnosti! Samo res rajši kupi širšega (15 cm) - sta namreč enako zapakirana, zato te opozarjam. (sploh za razne žlikrofe ipd. bo verjetno lažje delal iz širšega traku. Sicer mislim, da bi tudi na tvojem se moralo dati dobit ven samo zvaljano testo - nastavek za lazanje? In potem poljubno zrežeš, ampak verjetno bi si mama bolj želela bolj klasično manjšo in enostavnejšo izvedbo... Svojega pa potegni iz kleti pa experimentiraj, če ne bo šlo, se pa priporočamo - hihi:) Veri

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

23. feb 2005 13:44

Ja Veri, moj aparat je takšen, da sproti zmrzuje sladoled, zato pravim, da lahko sladoled jemo že po 20-25 minutah. Enega, ki ga imamo že 15 let, smo tudi mi še "švercali" iz Italije, ta ima še uro, ki aparat izklopi po preteku določenega časa - sicer uro uporabljaš samo informativno, saj proti koncu aparat že težko meša, ker je sladoled že trd.Drug tak aparat sem pa kupila v Italiji pred tremi leti in ga brez problema pripeljala čez mejo. Škatla je bila na zadnjem sedežu, vsem na očeh, pa še povedala sem, kaj imam. Je takrat carinik celo komentiral, da je to "lanski" model. Sem pa ob prvem nakupu aparata dobila zraven tudi knjigo receptov za razne sladolede, sorbete itd. Je sicer v italijanščini, ampak osnovne recepte hitro osvojiš, potem pa uporabljaš fantazijo .. (je pa knjiga takšna, da "ti mozak stane", ko vidiš, iz česa vse lahko narediš sladoled. Super, res!) Sicer pa je pri nas tudi tako, kot pravi Tjas, tudi jaz najraje hodim po oddelkih s kuhinjskimi igračami... LP Nada

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

23. feb 2005 13:50

Sem že delala testenine iz polnozrnate moke ,vzela sem pol ostre bele in pol polnozrnate ,nam šo bile testenine všeč -tudi pico včasih naredim iz polnozrnate moke in mi je boljša ,kot samo iz bele moke. LIJANA ,brez skrbi jih naredi s polnozrnato moko, lepo se mi je omesilo in prav tako jih je stroj lepo obdelal. lp Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti