Arabske jedi

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

tema odprta - 21. feb 2005 10:53 | ogledi: 8.717 | odgovori: 8

V bližnji prihodnosti planiram arabski večer, ker še nimam posebnih izkušenj z arabsko kuhinjo se obračam na vas.

Verjetno bom naredila falafel, kus-kus z zelenjavno omako in humus.

Ali imate še kakšno idejo, nasvet...?

Hvala in lp,

===

Darja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2005 11:03

Sladico si pozabila:) Kake njihove sočne s sladkornim sirupom prelite zadeve... Sicer se pa obrni na mamaio, ona obvlada te zadeve! Pa na trebušni ples ne pozabi, če si upate probat:), če ne drugega, se boste zabavali:) Veri

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

21. feb 2005 11:07

Mah, mam rojstni dan in vsi pričakujejo torto, tko, da v tem pogledu ne bomo preveč arabski! ===

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2005 11:25

Potem pa vse najboljse! Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. feb 2005 12:03

Ja, jaz imam kar nekaj preizkušenih receptov za arabsko kuhinjo, tako da d., če te zanima, ti jutri lahko kaj pošljem. Če imaš zelenjavni cous cous, si morda razmišljala še o kakšni mesni jedi, na primer pečenem jagnječjem stegnu z dišavnicami? Ali piščancu na enega od načinov arabskih držav? Ali ribe? Ti bom jutri poslala nekaj predlogov, pa razmisli, seveda pa tudi še kaj v zvezi z zelenjavo. Imam pa tudi recept ali dva za torte, kot jih delajo arabci. Sva torej v navezi in ti jutri pošljem kaj več, OK? Pa še eno prednost ima arabska kuhinja - sestavine so praviloma poceni in priprava še tako zahtevnega jedilnika ni prehud udarec za denarnico. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

21. feb 2005 12:25

Pri nas je velika večina vegetarijancev, ki pa jedo ribe...tako, da razmišljam v tej smeri. Za torto pa sem že odločena, da bo skutino jogurtova z jagodami. Tako imam tudi jaz najraje! Predvsem me skrbi, da ne bi bilo presuho. Recimo humus in falafel se mi ne zdita preveč sočni jedi. Zraven sem mislila pripravit še svežo zelenjavo in neko jogurtovo omako. Imaš kakšno idejo, kako naj jo naredim? Saj se tudi meni zdi malo preveč dologočasen zgornji jedilnik...itak še ni dodelan... A obstaja še kakšna varianta namaza a la humus-samo, da ne bi bila spet čičerika. Pa še to: na kaj naj pa mažemo. V Jamieju sem brala o nekakšnih maroških zaplatah. Se priporočam še za kakršne koli nasvete in ideje! Vse bi mi prišlo prav. ===

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. feb 2005 12:32

Kaj pa če namesto namaza iz čeičerike pripraviš mešanico arabskih zelišč, drobno sesekljanih, potem pa se koščki kruha, našega črnega na primer, lahko pa je tudi bel, namakajo najprej v olivno olje, potem pa v ta zelišča in se to tako je? Za jogutrovo omako in zelenjavo ti bom gotovo kaj našla, nekaj že imam v glavi, sem pa nekje na forumu že tudi napisala recept za jajčevce, polnjene zgolj z zelenjavo. Ta jed je sočna, predvsem pa prkatična, saj lahko vse pripraviš prej, ko pa pridejo gostje jo daš le v pečico in iz nje naravnost na mizo. V tem času pa postoriš še kaj ali pa se zabavaš z gosti. Se torej jutri javim, Mamamia mamamia

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

21. feb 2005 12:40

Joj, še nekaj! A imate mogoče tudi kakšen preizkušen recept za falafel? ===

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. feb 2005 13:23

Tale je preverjen, le da sem jaz naredila kroglice. Azijska kumina je orientalska kumina oziroma kumin, če se boš slučajno spraševala. Mislim, da je v bazi še en recept, tistega nisem preverila. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=177&besede Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti