Prebranec

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

tema odprta - 16. feb 2005 23:18 | ogledi: 8.664 | odgovori: 7

Večkrat sem že poskušal pripraviti pravi prebranec(tazga kot smo jedli v jugo-vojski),vendar mi ne uspe(vedno mu nekaj manjka).Če komu rata,naj malo svoje iskušnje objjavi na forumu.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. feb 2005 12:06

O tem je bilo ze precej debate in pripravili smo ze veliko dobrega prebranca. Malo pobrskaj po starih forumih. lp Vesna Vesna Milek Recko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. feb 2005 13:21

Mesok, moram vprašat mamo, kako se prebranac dela, glede na to da izhaja recept iz Srbije bo verjetno blizu tistemu, ki si ga jedel v vojski. Mimogrede, mi smo sila izbirčni, ko gre za takšne jedi, sploh pa ničesar ne jemo iz konzerv, ampak prebranec od Ete (v konzervi) je pa res dober (to smo ugotovili tako, da so ga kupili otroci, ker so si ga želeli, jaz pa ga ne znam delat, in smo poskusili in ugotovili, da so tudi med konzervami izjeme. Kaj veš, mogoče pa ste v vojski jedli prav Etinega...) Pozdravček, Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. feb 2005 15:25

Pri teh stvareh je ze tako, da je jed veliko boljsa ce se kuha v vecjih kolicinah in to prebranac zagotovo je. Vesna Vesna Milek Recko

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

17. feb 2005 15:40

Se strinjam z Mamamia. Prebranac od Ete je full dober. modrijan

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

17. feb 2005 17:31

Skrivnost dobrega prebranca je tole: fižol mora biti pravi (tetovac). Tega daš kuhat (preko noči se namaka) v ekonom, zraven pa obvezno daj kuhati narezano čebulo (kako glavico) in lovorjev list. Posebej prepražiš na olju VELIKO čebule, zraven daš še česen, to potem zaliješ z vodo, ki je ostala od fižola, dodaš paradižnikovo mezgo in rdečo papriko (lahko tudi kak feferon če imaš rad pekoče) in s tem preliješ fižol ki si ga poprej dal v pekač, tako da je prekrit z vodo. Jaz ga dam v lončene skledice (ni pa nujno) in ga dam potem v pečico. Mora se toliko časa peči, da se bo na vrhu naredila že malo črna skorja. Jaz po vrhu posujem tudi malo posušene mete (to je makedonski način) in z vsem tem skupaj pečem. Seveda bo boljši šele naslednji dan. Upam ,da ti bo ratalo. Dober tek. Sweetie

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

17. feb 2005 18:28

Možev sodelavec,žal že pokojni je bil rojen in več let živel v Srbiji ( Aleksinac ).V Sloveniji je živel in kuhal sam zase.In tako je večkrat prišel pogovor o hrani. Prebranac je naredil tako kot pasulj po kranjsko,ki je objavljen.Za prebranac pa je skuhal bolj hostljato jed,jo prelil v ognjevarno,najbolje lončeno posodo in zapekel v pečici. l.p. Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti