Hren

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

19. mar 2005 11:00

Mislim da bo recept za velikonočni hren (sladki)prav kmalu objavljen v bazi.LP terlikar 1

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. mar 2005 15:08

Meni je pa najbolj všeč tak "po dolenjsko" - nariban hren, trdo kuhano jajce, sol, kis, olje in malo milerama. Ni boljšega, če mislim na hladno izvedbo! Lisa

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

21. mar 2005 10:23

Loni,ali že imaš recept za kruhov hren? Sem zdaj videla,da ga je napisala že stanka.Kar zelo blizu.Za pravi kruhov hren,je najbolje uporabiti že pripravljen suh,na kocke narezan kruh.Juhe se dolije toliko,da se prekrije kruh.Namesto masla je dobro uporabiti kislo smetano(original recept) tulipa Sporočilo je spremenil(a) Tulipa dne 21. mar 2005 10:29:53

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

21. mar 2005 10:31

Ok, Loni, ga bom pa jaz napisala (če ga še nimaš, seveda). Štruco belega kruha nareži na tanke rezine (cca. 3-4mm), zloži na pekač in ga posuši v pečici (lahko tako, da le rahlo porjavi, da ga ne bi katera preveč zapekla ali celo zažgala ). Nato posušene rezine stresi v lonec, zalij z dobro govejo juho, premešaj s pasirko (ni kaj narobe, če se rezine čisto razdrobijo), popopraj, posoli po okusu, dodaj hren (najbolje sveže nariban, lahko tudi Maestro ali iz tube - pazi pač, da ne vzameš tistega z majonezo!!). Rahlo prevri (kasneje se malenkost še zgosti, zato priporočam, da juho dolivaš po občutku in ne naenkrat cel liter), na koncu okisaj z žlico ali dvema kisa. Količin nisem pisala, saj jih težko določaš - gostoto pač uravnavaš po svojem okusu, ravno tako kislost in ostrino. Postreži s kuhano govedino in praženim krompirjem. Temu pravimo "sedminsko" kosilo. Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 21. mar 2005 10:34:27

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

21. mar 2005 10:39

No,pri vas sedminsko,pri nas je bila to sigurno prva postrežena jed na porokah.Juha,krompir,govedina,hren.V kompletu,da ne bi kdo mislil,samo hren tulipa

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

21. mar 2005 10:46

Imaš prav, tudi pri nas se je včasih streglo na porokah.... kaj vem, zakaj se je "preimenovalo" v sedminsko?! Morda izguba svobode? Pravzaprav je pa tako, da so poroke zdaj bolj nobel, ljudje pozabljajo na tradicionalne jedi. Malce bolj čudno bi bilo, če bi na sedmini stregli raznorazne dobrote iz morskih sadežev, kakšne panna cotte (namesto potice npr.) itd. Dejansko je bil smisel sedmine v tem, da se je pogostilo bolj oddaljene pogrebce in jih (sploh v hladnejših dneh) ogrelo in okrepilo za pot proti domu. KatkaD

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti